Czy istnieje ekologiczny olej do drewna

Czy istnieje ekologiczny olej do drewna

Ekologiczny i uniwersalny Olej do drewna to tegoroczna nowość w ofercie marki Drewnochron. Można go stosować na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Doskonale współpracuje ze wszystkimi gatunkami drewna krajowego i egzotycznego. Czytaj dalej

 

Olejowanie to coraz popularniejsza, ekologiczna alternatywa wobec lakierów do drewna. W odróżnieniu od lakierów, olej nie tworzy na powierzchni twardej powłoki, lecz wnika w głąb drewna. Umożliwia tym samym jego oddychanie i przepływ ciepła, dzięki czemu doskonale nadaje się do drewna, pod którym ukryte zostało ogrzewanie podłogowe. Dobrze sprawdza się także na twardszych gatunkach, niewymagających dodatkowego wzmocnienia powierzchni lakierem. W procesie produkcji olejów do drewna nie stosuje się substancji toksycznych, a produkty te pozostają niemal bezwonne, a także przyjazne dla środowiska. Ich dodatkową z aletą jest możliwość miejscowej renowacji uszkodzeń, bez konieczności szlifowania całej podłogi. Podłogi olejowane cechują się naturalnym i efektownym wyglądem.

 

Czytaj również: Bezzapachowy lakier do drewna

 

Innym ciekawym zastosowaniem olejów do drewna jest malowanie drewnianych tarasów i mebli ogrodowych. Olej zabezpiecza je przed czynnikami atmosferycznymi, w tym przed promieniowaniem UV. Doskonale nadaje się do użytkowanego na zewnątrz drewna egzotycznego, takiego jak tik czy cumaru. Drewno krajowe i europejskie takie jak świerk, – które często atakowane jest przez mikroorganizmy, aby zmniejszyć jego chłonność i poprawić efekt dekoracyjny drewna.

Ekologiczny Olej do drewna – to najnowsza propozycja marki Drewnochron. Wysoka zawartość oleju tungowego w tym oleju zapewnia bardzo dobre nasycenie drewna, przez co wzmocniona jest struktura drewna. Drewno pomalowane olejem Drewnochron jest wysoce odporne na tak agresywne w polskich warunkach czynniki atmosferyczne. Produkt jest wysoce uniwersalny, przeznaczony do olejowania zarówno drewna krajowego, jak i egzotycznego. Powstała powłoka jest mikroporowata, dzięki czemu drewno może oddychać. Drewno olejowane nie łuszczy się. Olej marki Drewnochron jest łatwy w aplikacji, daje szlachetny efekt dekoracyjny oraz podkreśla naturalny rysunek drewna.

 

Czytaj również: Impregnacja drewna


Jest on dostępny w trzech szlachetnych odmianach kolorystycznych (palisander, merbau, tik) oraz jako olej bezbarwny. Zakolorowane drewno jest odporne na promieniowanie UV. Aby olejowanemu drewnu zapewnić jak najlepszą ochronę należy je najpierw zaimpregnować biobójczym, bezbarwnym Impregnatem Extra marki Drewnochron. Następnie po wyschnięciu impregnatu, można rozpocząć olejowanie. Ostateczny efekt i piękno pomalowanego drewna na pewno mile nas zaskoczą!

 

 

Źródło: Royal Brand / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >