Dekoracje okienne – lista artykułów

Oryginalne i modne zasłony gwarancją pięknego wyglądu okien i stylowej aranżacji wnętrza

Okna to wizytówka naszego domu, dlatego szczególnie ważny jest ich wygląd. Sposobów aranżacji okien jest naprawdę wiele. Bardziej tradycyjne zasłony oraz firanki, które królowały niegdyś we wnętrzach, ustąpiły miejsca tym o nieco nowocześniejszych kształtach i kolorach. Wśród najnowszych trendów można znaleźć rozwiązania, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Jak zatem udekorować okno, aby nie tylko było praktyczne, ale również stylowo wyglądało?

Mieszkanie na parterze - co, jeśli nie żaluzje?

Posiadanie własnego ogródka przy mieszkaniu w bloku możliwe jest wyłącznie w przypadku mieszkań na parterze, w końcu taras - nawet zielony - to nie to samo. Mieszkanie na parterze ma jednak wadę: ciekawskie spojrzenia. Jak zasłonić okno, by owe spojrzenia przestały nas irytować. Są osoby, którym zaglądanie do wnętrza mieszkania nie przeszkadza, jednak trzeba przyznać, że minimum prywatności wymaga, by okna były chociaż delikatnie przysłonięte. I to nie tylko dla naszego, ale i naszych sąsiadów komfortu. Czy można to zrobić inaczej niż z pomocą żaluzji?

Jak dobrze zaprojektować osłony okienne, aby uniknąć najczęściej popełnianych błędów?

Aranżacja okien to wdzięczne, choć niekonieczne łatwe zadanie. Okna i ich dekoracje – zasłony z firanami, rolety czy żaluzje – zwykle zajmują stosunkową dużą powierzchnię, do tego usytuowane są na wprost wejścia, dlatego stanowią mocny akcent we wnętrzu. Powinny być więc jego ozdobą – to jasne. Ale nie można zapominać o walorach użytkowych, bo źle dobrana dekoracja okienna będzie nastręczać problemów w codziennym użytkowaniu albo nie spełni swoich funkcji w zakresie zachowania prywatności lub ochrony przed słońcem. Jak tego uniknąć? Poznajcie 3 najczęstsze błędy popełniane przy projektowaniu osłon okien.

Jak udekorować okna na Boże Narodzenie? Świąteczna odsłona okien

W tym roku króluje minimalizm i skandynawska kolorystyka, choć zwolennicy stylów tradycyjnych także znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Dekorując okna na święta, skupiamy się w tym sezonie przede wszystkim na ich wyglądzie od strony wnętrza, a nie z zewnątrz budynku. To pewna nowość. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Co zawiesić na modnym oknie? Czyli plisy w najlepszym wydaniu

Ktoś kto nie jest obeznany ze światem osłon okiennych może pomylić plisę z żaluzjami, dlatego dziś zabieramy was na przyspieszony kurs o plisach, krótko ale na temat przedstawimy jakie mają zalety. Zapraszamy

Zniszczony parapet do wymiany - zastosuj proste rozwiązanie nakładkę parapetową

Zalania wodą, nieusuwalne zabrudzenia czy głębokie zarysowania parapetu często staramy się maskować w doraźny sposób - stawiamy na nich doniczki, wazony, książki. Wszystko dlatego, że wymiana parapetu kojarzy nam się z poważnym, czasochłonnym remontem i sprzątaniem w całym mieszkaniu. Ale tak wcale nie musi być. Możemy mieć nowy parapet w jedno popołudnie – pomoże w tym nakładka parapetowa.

Czym osłaniać i dekorować okna - przegląd najmodniejszych rozwiązań

Tradycyjne zasłony i delikatne firany, funkcjonalne rolety czy przeżywające renesans żaluzje? To dylemat, przed którym staje każdy, kto podejmuje się budowy domu czy remontu mieszkania i z którym na co dzień mierzą się projektanci wnętrz. Dobra wiadomość? Z zadania, jakim jest aranżacja dekoracji okiennej można wyjść zwycięsko, pod warunkiem poznania optymalnych zastosowań, wad i zalet każdego z rozwiązań oraz pomieszczeń, w których się sprawdzą. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że wszystkie te praktyczne wskazówki znajdziecie w naszym artykule.

Z czego zrobić parapety w domu - może beton architektoniczny?

Choć parapet nie jest pierwszą rzeczą, o której myślimy podczas budowy domu czy innego budynku, to ten element jest niemniej ważny od pozostałych komponentów budowlanych. Zapewnia bezpieczeństwo i ochronę przed zawilgoceniem ścian, a dodatkowo spełnia niezwykle istotną funkcję estetyczną, szczególnie we wnętrzach. Ostatnimi czasy to właśnie parapety z betonu architektonicznego przeżywają swój rozkwit. Powodów tego jest wiele!

Tradycyjne firany ciągle są na topie - jednak trzeba je umiejętnie dopasować do charakteru wnętrza

Style wnętrzarskie stale ulegają zmianom, sezonowe dekoracje z biegiem czasu tracą na atrakcyjności, a ich miejsce zajmują nowe –w danym momencie będące „na czasie”. Poczucie estetyki się zmienia, często w przypływie „wnętrzarskiego natchnienia” dokonujemy metamorfoz naszych mieszkań. Jednak są w mieszkaniach pewne elementy, które – odpowiednio dobrane – pozostają niezmienne i sprawdzają się w każdej stylistyce. Mowa o firanach, które są ważnym elementem dekoracji okna i decydują o finalnym wystroju pomieszczenia. Dlatego zapytaliśmy stylistów wnętrz jak krok po kroku dopasować firanę do wnętrza.

Czym się sugerować podczas wyboru rolet wewnętrznych dla okien dachowych

O tym, że rolety doskonale chronią domowników przed nadmierną ilością światła i ciepła na poddaszu, wie każdy. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną zaletę rolet – wewnętrzne wyposażenie okna dachowego może stanowić doskonały element dekoracyjny. Z artykułu dowiesz się jaki model rolety będzie odpowiedni do Twojego wnętrza!


Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15905 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 134

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >