Dekoracje okienne – lista artykułów

Jak dopasować rolety wewnętrzne materiałowe do rozmiaru i kształtu okna?

Tym, co nadaje bryle budynku szczególnego wyglądu, a we wnętrzu stanowi o odpowiednim naświetleniu, kompozycji przestrzennej, układzie pomieszczenia, są okna. Najczęściej decydujemy się na te standardowe, o proporcjonalnych kształtach, ale mamy przecież o wiele większe możliwości. Dodatkowo, niezbędnym dopełnieniem okien są osłony okienne, których wybór również musimy rozważyć na etapie planowania przestrzeni. Podpowiadamy, czy rolety wewnętrzne materiałowe są dobrym rozwiązaniem, które dopasujemy do każdego kształtu okien.

Wystrój wnętrza: Wybieramy dekoracje okienne do salonu

Wbrew pozorom estetyczne ozdobienie okna nie jest prostą sztuką, gdyż okno nigdy nie funkcjonuje samodzielnie. Jakie zasłony wybrać do salonu? Zasłony, które nigdy nie wychodzą z mody! Jaki element dekoracyjny jest w salonie najważniejszy? Stolik kawowy? Obrazki na ścianę? Otóż nie! Niezwykle ważnym detalem, który ma wpływ na charakter całej aranżacji, są zasłony na okna! To bowiem one najbardziej przyświadczają o stylu i przytulności całego wnętrza. Sprawdź jakie zasłony do salonu wybrać!

Aranżacja przestrzeni okiennej

Przestrzeń okienna odgrywa w każdym pomieszczeniu niezwykle ważną rolę. I tak naprawdę bez względu na to, czy mówimy o dużym oknie w salonie, które zajmuje niemal całą ścianę czy o małym okienku w kuchni, zawsze rzuca się ono w oczy i stanowi pierwszoplanowe znaczenie. W jaki więc sposób udekorować okno, by nie tylko zapewniało ono dostęp do światła, ale i by było ono częścią aranżacji wystroju danego pomieszczenia?

Jakie znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia ma odpowiedni dobór rolet w oknach?

Upały, szczególnie dotkliwie odczuwane tego lata, wpływają niekorzystnie na zdrowie, obniżają koncentrację i prowadzą do spadku energii. Miesiące letnie, ze względu na wysokie stężenie pyłków w powietrzu, to także trudny czas dla alergików. Nawet pracując z domu lub biura, trudno całkowicie zabezpieczyć się przed przegrzaniem organizmu, działaniem szkodliwego promieniowania UV czy dostawaniem się pyłków do pomieszczenia. O to, jak rolety przeciwsłoneczne do domu lub pracy mogą wpływać na ochronę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zapytaliśmy eksperta.

Rolety zewnętrzne – 5 zalet nowoczesnego systemu

Bez względu na to, czy jesteś w trakcie budowy nowej inwestycji, czy może remontujesz swoją nieruchomość – decyzja o wyborze akcesoriów domowych powinna być dobrze przemyślana. Elementy te są bowiem inwestycją na długie lata. Termoizolacja, bezpieczny sen czy chłód latem to tylko niektóre z korzyści płynących z montażu rolet zewnętrznych – poznaj je wszystkie.

Rolety i zasłony zaciemniające najlepszy sposób na upały

Gdy świat oblewają letnie upały, mieszkanie powinno stać się schronieniem przed słońcem i gorącem. Ważnym jest więc, aby chronić wnętrza przed nagrzaniem. Najlepszym na to sposobem są rolety i zasłony zaciemniające. Sprawdź dlaczego!

Materiałowe rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie - precyzyjna regulacja oświetlenia

Naturalne światło w mieszkaniu może zadecydować o wyjątkowym klimacie wnętrza. Rolety materiałowe zewnętrzne pozwalają na jego regulację o różnych porach dnia w zależności od indywidualnych potrzeb. Dzięki dostępnym funkcjom, możliwościom sterowania, a także szerokiej ofercie materiałów i tkanin, rolety te stanowią wygodny w użytkowaniu, estetyczny element architektury budynku i gwarantują pełną kontrolę nad oświetleniem pomieszczenia.

Jak czyścić rolety dzień i noc - praktyczne wskazówki

Aby zapewnić długotrwałą jakość rolet „dzień i noc”, ważne jest, aby zastosować prawidłowy sposób czyszczenia tkaniny. Każdy rodzaj rolety wykonany jest bowiem z różnych materiałów, odpornych na konkretne chemikalia i wymagających odpowiedniej metody czyszczenia. Rolety dzień i noc nie są pod tym względem wyjątkiem. Ich niezwykła tekstura sprawia, że należy obchodzić się z nimi bardzo delikatnie. Jak czyścić rolety dzień noc? Odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto wybrać rolety wolnowiszące zaciemniające?

Rolety wolnowiszące zaciemniające to najstarszy rodzaj osłony okiennej. Te eleganckie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w wielu polskich domach. A co wpływa na jego popularność? I dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na wybór tego rodzaju rolet? Zdradzamy poniżej.

Osłony okienne, które zmniejszą nagrzewanie się pomieszczeń w upalne dni

W upalne dni dom powinien stanowić schronienie przed intensywnym słońcem i wysokimi temperaturami. Sprawdź jak dobrać zasłony i rolety na lato oraz jak chronić mieszkanie przed nagrzaniem, tak aby zawsze znaleźć w nim kojący cień.


Stron: 31 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17005 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >