Estetyczne ekrany akustyczne

Estetyczne ekrany akustyczne

Skazani na autostradę w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie muszą być jednocześnie skazani na hałas i nieciekawy widok za oknem. Czytaj dalej

 

Unikalny opatentowany system wygłuszających gabionów Soundblock to doskonała alternatywa dla nieciekawych ekranów akustycznych z blachy lub tworzywa sztucznego – ze względu na bardzo dobre parametry techniczne i aspekt estetyczny.

 

Czytaj również: Jak zabezpieczyć dom przed zimą?

 

 

Konstrukcja ekranów Soundblock

Gabiony Soundblock wykonane są z wysokiej jakości siatki zgrzewanej, pokrytej powłoką cynkową Zincalu Ultra o dużej odporności antykorozyjnej i połączonej spiralami.
System gabionów składa się z dwóch rodzajów sekcji – wewnętrzną wykłada się workami filtrującymi i wypełnia zgranulowanym materiałem absorbującym hałas, zewnętrzną – dowolnym materiałem, np. kamieniami, drewnem, szkłem.

 

 

Jakość potwierdzona badaniami

Gabiony Soundblock charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami izolacji akustycznej, co potwierdziły badania przeprowadzone na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w 2011 roku. Zewnętrzną sekcję gabionów, które poddano badaniom, wypełniono trzema rodzajami wypełnień:

 

kruszywem bazaltowym

 

czerwonym piaskowcem

 

kruszywem dolomitowo-wapiennym

 

 

Sekcja wewnętrzna była wypełniona piaskiem.

Badania laboratoryjne tak skonstruowanych gabionów wykazały izolacyjność akustyczną w klasie B3 (co w praktyce oznacza obniżenie hałasu o 45 decybeli) i zdolność pochłaniania dźwięków w klasach A1 i A2 w zależności od rodzaju wypełnienia.


Czytaj również: Antyporadnik architekta


 

Estetyczny i skuteczny

Soundblocki doskonale sprawdzają się nie tylko wzdłuż autostrad i dróg szybkiego ruchu, ale wszędzie tam, gdzie poza ciszą ważna jest także wysoka estetyka. Dzięki niezwykłej konstrukcji gabiony nie tylko spełniają funkcję wyciszającą, ale także dekoracyjną – można je idealnie wtopić w otoczenie lub wyróżnić na tle krajobrazu, wykorzystując praktycznie dowolny materiał do ich wypełnienia lub obsadzając je dodatkowo roślinnością pnącą.

 

 

Możliwości

 Ściany gabionowe Soundblock mogą mieć od 2 do 10 m szerokości i nawet 6 m wysokości (wówczas stawiane są z użyciem dźwigu). Na miejsce budowy gabiony dostarczane są wstępnie złożone, zatem ich montaż jest znacznie ułatwiony.

 

Czytaj również: Nowoczesne systemy ogrodzeń

 

 

 

 

Mur gabionowy wypełniony zastygłą lawą

 Belgijskie miasteczko PuursW jego centrum kulturalnym wokół tarasu pubu stanął mur z ekranów Soundblock, wypełniony w sekcji zewnętrznej kamieniem bazaltowym. Dzięki temu gabion stworzył klimatyczny zakątek dla gości, a jednocześnie zapewnił okolicznym mieszkańcom komfortową ciszę.

 

Źródło: HyperCREW / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 548 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 192 Grupa: Firmy budow... Ja też sobie mogę dodać coś do tego kotła, bo sądzę, że jak już sobie polecamy, to sprawdzone firmy, a nie jakieś krzaki za przeproszeniem. http://www.cm-constr...
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 168 Grupa: Nowości ara... Literki fajny pomysł:)
  • blacha trapezowa Liczba postów: 123 Grupa: Robimy dach W takim razie jeżeli będziecie szukali do swojego domu również dobrej jakości materiałów do uszczelnienia, izolacji oraz pokryć dachowych to ze swojej strony śm...
  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 171 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Rozbiórki Liczba postów: 101 Grupa: Stawiamy śc... Przeczytałem dużo wpisów z tego wątku i dowiedziałem się bardzo dużo. Ta wiedza mi się przyda. ________________________________ ____________ https://www.tarnowsk...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17075 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 256

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >