Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze

Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze

Wybór fototapet obecnie jest ogromny: reprodukcje obrazów, krajobrazy miejskie, przyroda i abstrakcja – każdy znajdzie coś dla siebie. W niniejszym artykule opowiemy bardziej szczegółowo o fototapetach oraz na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

 

Fototapety dostępne są na rynku już od dłuższego czasu i wciąż nie wychodzą z mody, co związane jest z ich popularnością i oryginalnością nie zależnie od trendów i pory roku. Technologie wykorzystywane przy produkcji fototapet są stale ulepszane, aby jak najdłużej cieszyły swoją  trwałością i wyrazistością.

 

	 Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze

 

Proces produkcyjny fototapet polega na naniesieniu rysunku na materiał metodą drukowania. Powierzchnia obrazu może być zarówno połyskująca, jak i matowa. Niektórzy producenci zabezpieczają fototapety dodatkową warstwą ochronną, w celu zachowania większej wytrzymałości.

 

Najważniejszą zaletą fototapet jest ogromny wybór motywów. Jeśli wcześniej klienci wybierali spośród ograniczonej liczby opcji, to obecnie można wykonać dowolny motyw na podstawie przedstawionego przez klienta szkicu. Brak ograniczeń umożliwia zrealizowanie nawet najbardziej nietypowych projektów i koncepcji.

 

	 Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze

 

Czytaj również: Zawsze black and white: modne czarno-białe fototapety i wnętrza, które nimi udekorujesz

 

Zarówno tapety, jak i fototapety mają swoje wady: są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia oraz działanie wilgoci. Dlatego, należy wziąć to pod uwagę, jeśli zdecydowaliście się udekorować nimi swoje wnętrze.

 

Kilka wskazówek , jak prawidłowo wybrać fototapety do mieszkania:

  1. Jeśli zdecydowaliście się umieścić fototapetę w urządzonym już wnętrzu, ważne jest, aby motyw znajdujący się na niej zgrał się z ogólną stylistyką pomieszczenia. Zarówno tapety, jak i meble powinny współgrać ze sobą.
  2. Przed podjęciem decyzji o zakupie fototapety, należy dokładnie przemyśleć odcień pozostałych ścian. Z uwagi na to, że fototapety są dostatecznie żywą dekoracją i lubią zwracać na siebie uwagę, reszta ścian musi być utrzymana w spokojnych odcieniach.
  3. Określcie wymiary fototapety. Jeśli pomieszczenie, w którym planujecie zamontować fototapetę cechuje minimalizm, wówczas możecie pokusić się o tapety wielkoformatowe. W przypadku, jeśli większość miejsca zajmują meble -— najlepszym rozwiązaniem będą fototapety panoramiczne. 
  4. Wybór motywu zależy od pomieszczenia. Dynamiczne i żywe fototapety (np. przedstawiające stado galopujących koni) nie sprawdzą się w sypialni, ale doskonale wpiszą się we wnętrze salonu. Do sypialni warto wybierać motywy o stonowanych odcieniach jak np. pejzaże lub kwiaty w jasnych kolorach.

 

Czytaj również: Niebanalne, inspirujące artystyczne fototapety

 

Fototapety mogą radykalnie zmienić wnętrze

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15977 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >