Glebogryzarka - spulchni każdą glebę

Glebogryzarka - spulchni każdą glebę

Spulchnianie i wyrównywanie gleby wydaje się być zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym dużo nakładów siły i cierpliwości. Wszystko jednak można zrobić szybciej i wygodnie. Radzimy jak dobrać glebogryzarkę do zadań specjalnych, która pozwoli zaoszczędzić energię i czas, a żadna trudność na powierzchni ziemi nie oprze się jej imponującej mocy. Czytaj dalej

 

Każdy ogrodnik chciałby, aby ziemia na jego grządkach była żyzna i rodziła dorodne warzywa. Ciężkie i zbite kawałki ziemi należy doprowadzić do prawidłowej struktury. Czynnością niezbędną jest spulchnianie gleby – utworzenie przestrzeni, która zostanie wypełniona przez powietrze i wodę. Od tego zależą wyniki dalszych prac w ogrodzie.Dobieramy glebogryzarkę

Nasi dziadkowie od lat w celu spulchnienia gleby używali do kopania zwyczajnego szpadla. Jeżeli zależy nam jednak na większej efektywności – wprowadźmy do naszych ogrodów trochę techniki. Glebogryzarka szybciej wyrówna i napowietrzy większe powierzchnie gleby. Sprawdzi się podczas przygotowywania pod uprawę różnych roślin, wielu prac sezonowych i początkowego założenia trawnika. Dzięki ofercie dodatkowych osprzętów McCulloch, zwykła niezwykła glebogryzarka wykona także dodatkowe zadania, a wszystko po to, aby polepszyć wilgotność, żyzność i strukturę gleby. Stąd już niewiele dzieli nas od odbierania owocnych nagród.

 

 

Czytaj również: Kompaktowa kosiarka


Glebogryzarkę należy wybrać odpowiednio do naszych potrzeb. McCulloch radzi jak dokonać idealnego wyboru kierując się kilkoma podstawowymi wytycznymi. Wybierając właściwy dla nas typ należy przede wszystkim rozważyć na jakiej powierzchni będziemy jej używać. Do dużych ogrodów szczególnie polecane są urządzenia z szerokim urządzeniem roboczym, oraz z mocnym silnikiem. Taka maszyna będzie bardzo wydajna i pozwoli nam na szybkie i komfortowe ukończenie pracy – radzi Pan Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch. Jeżeli naszą uwagę będą absorbować grządki i rabaty – należy upewnić się, czy glebogryzarka posiada także regulowane uchwyty i wygodne dźwignie dla komfortowego manewrowania. Wsteczny bieg to dodatkowy walor, który pozwala nam wycofać maszynę, gdy ta zakleszczy się np. w gęstwinie korzeni okolicznych drzew. Oczywiście głównym źródłem mocy i wydajności jest silnik, który powinien być mocny, wydajny i jednocześnie łatwy do uruchomienia. Tak jak w modelu MFT55 170R marki McCulloch – kompaktowej glebogryzarce o klasycznym wyglądzie. Jest łatwa do manewrowania, wyposażona w bieg wsteczny, a dzięki opcjonalnym przystawkom nadaje się do takich prac w ogrodzie, jak obsypywanie. Napęd spalinowy gwarantuje mobilność i gotowość użycia w każdej sytuacji, a ograniczone wibracje uchwytu maksymalizują komfort pracy.


 

Czytaj również: Aluminiowa drabina wolnostojąca

 

Szybka piłka

Glebogryzarka jest sprzętem ułatwiającym prace, szczególnie docenianym na dużych działkach. Ogrodnicy, którzy pracują tą maszyną nie chcą wracać do tradycyjnych metod pielęgnacji gleby. Sterowanie i obsługa glebogryzarki niewiele różni się od pracy zwykłą kosiarką. Jeśli w porę nie zadbamy o to, by dobra gleba zatrzymywała wodę – nie pomoże jej nawet odpowiednie nawadnianie. Jeśli zwięzłej gliniastej gleby nie rozluźnimy – po intensywnych opadach deszczu nasze uprawy mogą gnić. Dlatego zadbajmy o to już na samym początku, a w razie kryzysowej sytuacji – maszyna przez długie lata będzie czekała w gotowości do pracy.

 

 

Źródło: McCullooch / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17354 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 213

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >