Jak bezprzewodowo skosić trawnik?

Jak bezprzewodowo skosić trawnik?

Zadbany trawnik jest ozdobą każdego domu i ogrodu. Aby jednak odpowiednio się prezentował, niezbędna jest jego ciągła pielęgnacja. W osiągnięciu tego celu pomoże akumulatorowa kosiarka Black & Decker GRC4700 Czytaj dalej

 

Kosiarki akumulatorowe, w porównaniu z przewodowymi, oferują większą swobodę pracy. Możemy ich używać wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu. Co więcej, są o wiele bardziej wygodne i przede wszystkim bezpieczniejsze. Cechy te wynikają z tego, iż nie musimy martwić się o kabel doprowadzający napięcie do urządzenia, którego przypadkowe przecięcie grozi nie tylko wywołaniem zwarcia, ale przede wszystkim może spowodować porażenie prądem. Kosiarki akumulatorowe charakteryzuje również cicha praca oraz, w przeciwieństwie do ich spalinowych odpowiedników, brak nieprzyjemnego zapachu spalin.

 

 

Kosiarka Black & Dekcer może skosić nawet do 1000 m2 trawnika na jednym cyklu naładowania baterii. Taką wydajność gwarantują: silnik osiągający 3600 obr./min oraz akumulator 36 V o pojemności 10 Ah, który zapewnia wystarczającą energię do wykonania tego zadania bez konieczności doładowania. Gdy kosiarce zabraknie prądu, akumulator można naładować z sieci poprzez odpowiednie podłączenie na kosiarce lub też bezpośrednio, gdy bateria jest wyjęta.

 

Jak się przygotować do wiosenej uprawy gleby?

 

Szerokość koszenia kosiarki, wynosząca 47 centymetrów, powinna zadowolić nawet bardzo wymagających użytkowników. Dzięki niej urządzenie sprawdza się zarówno w małych, jak i dużych ogrodach. Siedmiostopniowa, centralnie nastawiana wysokość cięcia (25-80mm) oraz ergonomiczność nowej kosiarki sprawiają, że pielęgnacja trawnika przy jej pomocy jest prawdziwą przyjemnością. Centralna regulacja wysokości pozwala ustawić żądaną wysokość koszenia za pomocą jednej dźwigni, dzięki czemu użytkownik nie musi powtarzać tej czynności przy każdym z kół urządzenia. Dodatkowo, duży, materiałowy zbiornik na trawę o pojemności 50 litrów umożliwia ogrodnikowi dłuższą pracę i nie wymaga częstego opróżniania zebranej zawartości.

 

 

Kosiarka pozwala również na mulczowanie. Funkcja ta jest bardzo przydatna dla tych, którzy nie lubią zgrabiać skoszonej trawy i cenią sobie oszczędność czasu. Posiekana bardzo drobno trawa jest wyrzucana na trawnik, gdzie szybko się rozkłada, stanowiąc doskonały nawóz dla rosnących roślin. Przy okazji tworzy trzymającą wilgoć ściółkę, która doskonale sprawdza się w upalne dni.

 

Jaki jest sposób na idealne koszenie?

 

Korpus modelu GRC4700 wykonany z tworzywa sztucznego jest nie tylko wytrzymały, ale również nie rdzewieje oraz nie sprawia trudności w czyszczeniu. Kupując kosiarkę musimy pamiętać o miejscu, w którym będziemy ją przechowywać. Black & Decker zaprojektował swój produkt tak, by można było złożyć rękojeść, dzięki czemu urządzenie zajmuje mniej przestrzeni. Konstrukcja kosiarki pozwalająca na ustawienie jej w pionie, dodatkowo ułatwia przechowywanie.

 

Źródło: Effective PR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17082 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 253

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >