Jak optycznie powiększyć sypialnię?

Jak optycznie powiększyć sypialnię?

Mieszkający w blokach wiedzą, że problem małych sypialenek jest powszechny. Pomimo tego, że gabarytowo często nie jesteśmy w stanie zwiększyć ich rozmiarów, istnieją sposoby by wizualnie zmienić ten stan rzeczy. Czytaj dalej


Przede wszystkim minimalizm, w szerokim tego słowa znaczeniu, jest tu w pełni wskazany. Ilość mebli należy więc ograniczyć do niezbędnego minimum. Unikajmy także małych elementów i dodatków. Rozpraszają one uwagę i powodują wrażenie, iż pomieszczenie pełni rolę magazynu, a jego podstawowa funkcja w ten sposób zanika. W kwestii wyposażenia należy również dodać, by korzystać z materiałów lekkich, transparentnych i półtransparentnych, a także połyskujących. Refleksy świetlne spotęgują uczucie przestrzeni. Jeżeli decydujemy się na zasłony niech będą one wykonane ze zwiewnej tkaniny. Akcentem balansującym natomiast może być grubo haftowana poduszka lub modny filcowy, ażurowy dywan.

 

 

Kolorystycznie także nie dane nam jest „zaszaleć”. Nasze pole manewru warto ograniczyć od jednego do trzech kolorów. Ciekawym zabiegiem jest zestawienie neutralnego białego z dwoma odcieniami jednej i tej samej barwy. Utrzymujmy przy tym przewagę jasnych, pastelowych barw, gdyż ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze. Manewrem stosowanym już od wielu lat, z niezwykłym powodzeniem jest wykorzystanie luster. Umieszczenie lustrzanych tafli w przesuwanych drzwiach meblościanki jest już designerskim archaizmem. Wyszukaną alternatywą jest metoda pokrycia ciasno całej ściany, bądź jej znacznego fragmentu, lustrami w ciężkich, bogato rzeźbionych, zabytkowych ramach. Rozbicie lustra i tworzenie mozaiek ściennych a także wtapianie odłamków zwierciadeł w ścienny relief także należy do nowatorskiego trendu.

 

 

Źródło: PoDekoruj.pl / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16312 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 127

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >