Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Wózki i nosidła ogrodowe.

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Wózki i nosidła ogrodowe.

Wąż ogrodowy plączący się między nogami, ból pleców od ciągłego schylania się i poprawiania węża, woda wyciekająca wtedy, kiedy nie powinna... To częste problemy każdego ogrodnika. Jak sobie z nimi radzić?

Istnieją trzy bardzo skuteczne sposoby przechowywania i przenoszenia węży. Dzięki nim zapomnimy o wszelkich trudnościach przy podlewaniu naszych trawników, kwiatów, drzew i krzewów!

Klasyczne nosidła GARDENA

Idealnie sprawdzają się w małych i średnich ogrodach, gdzie nie potrzeba rozwijać węża na znaczne odległości. Mają stabilny uchwyt z dobrze wyważonym środkiem ciężkości,   co zapobiega przewracaniu się sprzętu i zdecydowanie ułatwia pracę. Dzięki składanej podstawie nosidło zajmuje mało miejsca przy przechowywaniu.

 

 

 
Wózki do węży GARDENA

Marka GARDENA oferuje dwa rodzaje wózków do węży: klasyczne oraz zrobione w technologii roll-up. Nadają się one doskonale do średnich i większych ogrodów oraz dla węży do 100 m 13 mm (1/2”). Są bardzo stabilne, a do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości tworzywo sztuczne lub metal, co zdecydowanie zwiększa ich trwałość. Posiadają również regulowaną wysokość rączki co pozwala na dopasowanie wózka do konkretnego użytkownika.
- Klasyczne wózki do węży są wyposażone w duże, szerokie koła umożliwiające bezproblemowe poruszanie się po nierównym podłożu. Mogą być również zaopatrzone w wygodną rolkę prowadzącą, dzięki której wąż równomiernie się zwija, a my nie brudzimy rąk.
- Wózki na wąż w technologii roll-up niezwykle pomagają w ogrodzie, ponieważ zapewniają komfort pracy bez ciągłego pochylania się i brudzenia dłoni. Zastosowano w nich technikę samoczynnego rozwijania się węża w momencie ciągnięcia wózka oraz automatycznego nawijania przez jego pchanie.

 

Bębny na wąż do montażu na ścianie

Bębny naścienne GARDENA służą do przechowywania węża w bardzo praktyczny sposób, na ścianach budynków. Są bardzo wygodne, ponieważ umożliwiają wyciąganie węża na potrzebną długość bez nadmiernego obciążania pleców. Ponadto posiadają specjalny uchwyt do ich transportowania i zawór blokujący wyciek wody po zakończeniu podlewania. Podobnie jak wózki, bębny na wąż są dostępne w wersji klasycznej oraz      w wariancie z automatycznym zwijaniem stworzonym w technologii roll-up, gdzie wystarczy zwolnić blokadę poprzez pociągnięcie węża, a zaczyna się on sam zwijać.

 

Przechowywanie węży ogrodowych...

GARDENA wózek na wąż 70 roll-up
Przeznaczony dla węży o maksymalnych wymiarach: 70 m 13 mm (1/2”), 55 m 16 mm (5/8”) oraz 35 m 19 mm (3/4”). Wąż nie zgina się i nie skręca przy rozwijaniu i nawijaniu dzięki skośnemu podłączeniu i obrotowemu podłączeniu przyłącza. Specjalny króciec hamuje wyciek wody po zakończeniu podlewania. Wózek posiada dodatkowe uchwyty na wąż nawadniający, a w zestawie są jeszcze 2 przyłącza kranowe GARDENA.

 

GARDENA Comfort wózek na wąż easyRoll plus

Posiada skośne podłączenie i obrotowe podłączenie przyłącza, które zapobiegają skręcaniu się i zginaniu węża. Dodatkowo przy uchwycie zainstalowano składane ramię, które umożliwia łatwe nawijanie węża w pozycji stojącej. Woda nie wycieka po zakończeniu pracy w ogrodzie. Oprócz standardowego uchwytu dla zraszacza, pistoletu zraszającego lub lancy zraszającej, zamontowano schowek do przechowywania małych elementów. Ponadto komplet zawiera: wąż 20 m, pistolet zraszający, szybkozłącze, szybkozłącze ze stopem, 2 przyłącza kranowe oraz adapter.

GARDENA bęben naścienny na wąż
Nadaje się maksymalnie dla węży o parametrach: 60 m 13 mm (1/2”), 50 m 16 mm (5/8”) oraz 35 m 19 mm (3/4”). Ma rolkę prowadzącą, którą można zamontować na ścianie lub rogu budynku i dzięki niej wygodniej i sprawniej nawijać wąż. Poza tym wąż nie skręca się, ponieważ zastosowano skośne podłączenie. W komplecie znajdują się elementy przyłączeniowe do kranu.

 

GARDENA bęben naścienny 10 roll-up z automatycznym zwijaczem

Umożliwia automatyczne i równomierne nawijanie węża. W przypadku zamontowania na ścianie istnieje możliwość obrotu go o 180 stopni. Posiada specjalny uchwyt do przechowywania zraszaczy i pistoletów. Do zestawu dołączone są: 10 m węża, 1,5 m węża przyłączeniowego, elementy Orginal GARDENA System oraz zraszacz prosty. Istnieje wersja bębna naściennego z 20 m wężem wysokiej jakości.

 

Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17353 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >