Jak wyposażyć salon w twoim domu

Jak wyposażyć salon w twoim domu

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu. To pomieszczenie, do którego zapraszani są goście, a w wolnym czasie rodzina spędza tam wspólnie czas. Bardzo istotne, aby wszyscy czuli się w nim dobrze, ale najważniejsze aby spełniał oczekiwania gospodarzy.

Umeblowanie salonu - połączenie praktyczności i estetyki

Podstawową wartością umeblowania w każdym mieszkaniu jest funkcjonalność. Nawet najpiękniejsze meble, które nie będą spełniały swoich praktycznych zastosowań nie będą miały sensu. Warto jest połączyć obydwie cechy - funkcjonalność oraz estetykę. Istotną rolę w wizerunku odgrywa stylistyka i kolorystyka wybranych mebli. Zwróć szczególną uwagę, aby była ona spójna w połączeniu z zabarwieniem ścian oraz z resztą mieszkania. Możesz dodatkowo wziąć pod uwagę rozmiary pomieszczenia - przestronne i eleganckie salony można trochę zmniejszyć optycznie, wybierając ciemne drewno na witryny i fotele. Wiele osób stara się sprawić, aby mimo niewielkiej powierzchni udało się uzyskać w salonie klimat swobody. W takim wypadku doskonale sprawdzą się jasne kolory drewna, ściany utrzymane w jasnych barwach oraz jasne oświetlenie.

 

Czytaj również: Przytulne wnętrze w jesiennych barwach

 

Jak wyposażyć salon w twoim domu

 

Oświetlenie jest kluczowe - zbuduj klimat za pomocą lamp

Oświetlenie każdego pomieszczenia wpływa bezpośrednio na jego odbiór. Jasne światło jest w stanie poprawić atmosferę nawet w niewielkim i ciemnym salonie. Dobranie odpowiedniego źródła światła to kluczowy element nie tylko w reprezentacyjnym pokoju, ale praktycznie w każdym zakątku domu. Nawet nie włączona lampa stanowi stały element wystroju. Właśnie dlatego podczas wybierania odpowiedniego modelu zwróć uwagę na design oraz przeznaczenie. Praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń doskonale sprawdzą się lampy wiszące, kinkiety na ścianach sprawią, że pokój stanie się bardziej przytulny, a stojąca ozdobna lampa może doskonale dopełnić klimat wystroju w stylu retro.

 

Całość musi współgrać - zadbaj o spójność

Wybierając wyposażenie i wystrój do pokoju warto zadbać, aby wszystko było wykonane w takim samym lub podobnym stylu. Przykładowo modele Zuma Line lampy wiszące doskonale sprawdzą się w mieszkaniu z wysokimi sufitami i nowoczesnym, ale eleganckim stylem wystroju. Ozdobne lampy o wyjątkowych kształtach znakomicie sprawdzą się nie tylko jako oświetlenie, ale przede wszystkim jako ozdoba w salonie. Jeżeli wolisz wystrój nawiązujący do natury - poszukaj w sklepach z antykami ozdobnych drewnianych lamp i zadbaj, aby meble w salonie były wykonane z drewna. Jasne i ciepłe, ale nie ostre światło z kilku punktów doskonale dopełni klimatu twojego wyjątkowego salonu. 

 

Czytaj również: Salon w amerykańskim stylu - poznaj meble i dodatki wprowadzające luksus do wnętrza

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16833 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 120

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >