Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?

Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?

Jak urządzić dom, by wyglądał stylowo i ekskluzywnie? Pomocne w tym będą dekoracyjne dodatki. Niektóre znajdują się we wszystkich domach, inne tylko w niektórych. Zobacz, dlaczego warto mieć je wszystkie. Czytaj dalej

Tapeta ścienna – dlaczego warto ją położyć na ścianie w salonie?

Tapety ścienne to rozwiązanie wcale nie nowe, ale na pewno z nowym obliczem. O ile jeszcze w ubiegłym wieku tapety wyglądały dość pospolicie i obowiązkowo trafiały na wszystkie ściany, o tyle dziś mamy do czynienia z zupełnie nowym sposobem aranżacji wnętrz. Dekoracja pokoju dziennego tapetą zakłada położenie jej tylko na jednej, ale doskonale widocznej ścianie. Na tapecie z reguły nie wiesza się grafik ani obrazów. Rzadko też zasłania się tapetę sofą lub telewizorem.

 

Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?

 

Czytaj również: Dodatki i dekoracje do wnętrz tworzonych z myślą o naturze

 

Tapety do pokoju dziennego można podzielić na kilka kategorii, począwszy od tapet gładkich, poprzez tapety z deseniami, wzorami geometrycznymi, florystycznymi i faunistycznymi, aż do fototapet i tapet trójwymiarowych. Szczególnie te ostatnie są bardzo niebanalną ozdobą wnętrz. Nie tylko optycznie je powiększają, ale też nadają zupełnie nowego charakteru. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest połączenie fototapet i tapet 3D. Można w ten sposób „wyczarować” na gładkiej ścianie dodatkowy „widok z okna”, las, plażę, krajobraz górski itp.

 

Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?


Dekoracyjne poduszki – salon i sypialnia w nowym wydaniu

Kolejnym ciekawym i prostym zabiegiem całkowicie odmieniającym wygląd wnętrza, jest ułożenie w nim kilku dekoracyjnych poduszek. Przy czym samo słowo „poduszki” jest tu dość umowne. Mogą to być nawet całkiem duże poduchy albo całe zestawy począwszy od dużej, skończywszy na małej.

 

To, na co na pewno warto zwrócić uwagę, to ich wygląd. Wszystkie poduszki wybrane do jednego wnętrza powinny mieć wspólny mianownik. Może być nim kolor, kształt lub deseń. Można oczywiście połączyć pasy i koła, określając wszystko zbiorczo motywami geometrycznymi, ale pasy i kwiaty już nie będą do siebie dobrze pasowały.

 

Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?

 

Poduszki dekoracyjne najczęściej układa się na sofie w salonie lub na pościelonym na dzień łóżku w sypialni. Ich dekoracyjny charakter raczej wyklucza układanie na nich głowy, ale można je wykorzystać do krótkiej drzemki. Jeśli w domu są dzieci, kilka poduszek powinno trafić także do ich pokoju. Najmłodsi na pewno znajdą kreatywne pomysły na ich wykorzystanie.

 

Jak wybrać pościel do sypialni?

Sypialnia to miejsce wyjątkowe. Tu nie zapraszamy gości, mimo iż to w tym pomieszczeniu spędzamy większość życia! Dlatego warto zadbać o to, by sypialnia prezentowała się stylowo, elegancko i jednocześnie przytulnie. Przydatne będą nie tylko dekoracyjne dodatki, lampki noce i zdjęcia bliskich w ramkach.

 

Sypialnia to przede wszystkim łóżko, a jak łóżko to elegancki komplet pościeli. Jaka powinna być pościel do sypialni? Na pewno uszyta z naturalnej tkaniny i w dobrym gatunku. Polecana jest zwłaszcza pościel z lnu i satyny bawełnianej.

 

Jakich dodatków nie może zabraknąć w ekskluzywnym domu?

 

Czytaj również: Obraz z kosmosem – nieziemski akcent dekoracyjny, na który warto postawić

 

Sam wygląd pościel także ma niebagatelne znaczenie dla odbioru wnętrza jako całości. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, pościel powinna współgrać kolorystycznie z aranżacją wnętrza lub wręcz przeciwnie – wyróżniać się na jej tle. To drugie rozwiązanie zakłada wybranie pościeli w kontrastowych kolorach lub wzorach. Można je trochę złagodzić, stawiając na komplet pościeli w tej samej gamie kolorystycznej, co inne dodatki, ale w odcieniu co najmniej o trzy tony ciemniejszym.

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17209 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >