Kolekcja nowoczesnych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz

Kolekcja nowoczesnych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz

Subtelne. Lekkie. Prawie unoszące się w powietrzu. Poszczególne elementy wyglądają jakby owijały się wokół siebie i łączyły na wzór przeplatającej się wstęgi. Nowa kolekcja mebli jest dowodem na to, że szafki czy regały można projektować inaczej, niż dotąd - unikając schematów i szukając nowych rozwiązań. Kolekcja dostępna w sprzedaży, to propozycja wyjątkowa - zachwyca perfekcyjnym wykonaniem oraz tym, jak dobrze sprawdza się w różnorodnych aranżacjach. Czytaj dalej


- Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się zrealizować ten projekt. To wyróżniająca się w ofercie VOX koncepcja, która pokazuje nasze nieustanne poszukiwania świeżych rozwiązań. Udowadniamy też po raz kolejny, że słuchamy głosu naszych klientów i odpowiadamy na ich potrzeby - mówi Joanna Leciejewska, projektantka VOX, autorka kolekcji. - Ribbon jest naszą małą rewolucją, gdyż wykorzystaliśmy podczas jej tworzenia innowacyjne rozwiązania technologiczne. To także seria, którą tworzyliśmy z myślą, by „owijała“ się wstęgą wokół innych kolekcji. Można je bez wahania zestawiać z prawie każdym innym meblem z oferty VOX. Dopasują się do siebie, zachowując zarazem swoją naturę. Tak, jestem bardzo dumna z tego projektu – przyznaje.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


WYBIERZ, CO CHCESZ

Kolekcja Ribbon to pięć elementów, które razem stworzą dopracowaną kompozycję dla salonu czy innego wnętrza. W zestawie znajdziemy zarówno wysoki regał, jak i jego niższą wersję oraz półkę do zawieszenia na ścianie - wszystkie idealnie nadają się np. do wyeksponowania książek czy pamiątek z podróży albo kolekcjonowanych przez nas ozdób. Zestaw uzupełnia szafka pod sprzęt RTV oraz stoliki kawowe. Każdy element składa się ze splatających się i połączonych ze sobą modułów o różnych rozmiarach i kolorach. 

 

Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz

 

Czytaj również: Meblościanki do salonu - jakie wybrać? Nowoczesne czy klasyczne?


Bryła mebli jest lekka i delikatna, ale o wyrazistej formie. Elementy serii równie dobrze sprawdzają się w swoim towarzystwie jako całość, jak i samotnie, gdy wybierzemy tylko pojedyncze sztuki. Jeśli nie chcemy kupować wszystkiego, warto skusić się na wybrany element. Będzie się znakomicie prezentował w domu, jako artystyczny i funkcjonalny akcent. 


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


Seria Ribbon dostępna jest w wykończeniu grafitowym, szarym i w dębowym dekorze - poszczególne meble łączą te barwy w różnych proporcjach. Regały uniesione są na smukłych, czarnych, metalowych nóżkach, które jeszcze dodatkowo podkreślają lekkość konstrukcji. Geometryczne kształty mebli z kolekcji nadadzą wnętrzu nowy, bardziej otwarty charakter. Udowadniają, że piękno i elegancja tkwią w prostocie. Dlatego to wybór idealny dla każdego, kto chce odświeżyć wygląd swojego mieszkania.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


SIŁA DETALU

Delikatną wizualnie konstrukcję udało się osiągnąć m.in. dzięki ażurowej formie – meble pozbawiono tylnej ścianki (podobne rozwiązanie, znakomicie przyjęte przez klientów, zastosowano wcześniej w kolekcji 4YOU),  Takie rozwiązanie wpuszcza wiele światła w regały czy szafki. Zastosowana do produkcji technologia gwarantuje jednak, że mimo lekkiej formy wszystkie szafki, regały czy stoliki są bardzo wytrzymałe.

Efektem prac całego zespołu projektantów oraz technologów VOX jest wizualny majstersztyk. Oryginalną koncepcję mebli podkreślają dopracowane detale. Choć każdy z elementów serii składa się z kilku części, to łączenia modułów są niewidoczne.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


- Krawędzie i połączenia modułów zdają się płynnie przechodzić w płaszczyznę ścianek, są zaoblone. Zastosowana przez nas technologia pozwoliła stworzyć meble bez widocznych połączeń, o bardziej jednolitej formie  - mówi Joanna Leciejewska.

Montaż jest bardzo prosty - po zakupie prawie wszystkich mebli z kolekcji Ribbon otrzymujemy niedużą, łatwą w transporcie paczkę, w której poszczególne moduły są spakowane jeden w drugi. Wystarczy je wsunąć w siebie, przymocować nóżki i gotowe. Z tego powstaje nawet największy mebel w kolekcji - wysoki na ponad 160 cm regał stojący. Później trzeba tylko pamiętać o przymocowaniu go do ściany.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


SPEŁNIONE OCZEKIWANIA

Nad kolekcją Ribbon projektanci i technolodzy pracowali dwa lata. W ubiegłym roku w Pawilonie VOX na Targach Meble Polska i Arena Design w Poznaniu pokazano prototyp, który poddano też ocenie przyszłych użytkowników. 

- Podczas Targów zbieraliśmy opinie odwiedzających na temat kolekcji. W efekcie przeprowadzonych tam badań zdecydowaliśmy się m. in. na zmianę koloru i struktury mebli. Zastrzeżenie budził użyty w prototypach czarny kolor z głęboką strukturą, który ostatecznie zmieniony został na grafitowy. Do nowego odcienia dobraliśmy pasujące nóżki. W oparciu o uwagi użytkowników wybraliśmy także ostateczny skład kolekcji – testowany zestaw składał się z większej liczby elementów – mówi Katarzyna Bryze, szefowa Działu Rozwoju VOX.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


Efekt? Ribbon to meble z charakterem, którym nie sposób odmówić wyraźnego stylu. Są jednak zarazem wyjątkowo uniwersalne, nie nawiązują bowiem jawnie do żadnej stylistyki. Dlatego nawet po wstawieniu do gotowego wnętrza jednego tylko elementu kolekcji, będzie on niezwykłym akcentem w przestrzeni, ale nie zdominuje jej. Zresztą, trzeba sprawdzić to na własne oczy.

 

Czytaj również: Meble na drewnianych nóżkach - powrót do stylistyki lat 50. i 60.


Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz


PRZYKŁADOWE CENY:
  • regał wysoki – 1690 zł brutto

  • regał niski – 1290 zł brutto

  • szafka RTV – 1590 zł brutto

  • stoliki kawowe – 990 zł brutto

 

Kolekcja nowych, lekkich mebli, które możesz komponować i zestawiać jak chcesz

Źródło: HSH PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • budowa domu a dach Liczba postów: 2 Grupa: Ciekawe pom... Jestem zdania, że dobra firma budowlana to już 100 a nawet 300% sukcesu bo w dzisiejszych czasach o dobrą firmę budowlaną bardzo trudno. Jak budowałem swój dom...
  • jaką firmę w Poznaniu wynająć do przeprowadzki Liczba postów: 156 Grupa: Porady i op... Niestety z Poznania nie jestem, ale ważne żeby dobrze zapakować wszystkie rzeczy które chcesz przewieźć. Niestety takie ekipy od przeprowadzek nie zawsze są del...
  • Czy kort tenisowy to dobry pomysł? Liczba postów: 20 Grupa: Ciekawe pom... Dokładnie, jeżeli jest miejsce i oczywiście fundusze to czemu nie. Ja od zawsze myślałam, że budowa basenu to potężny koszt ale bardzo miło się pomyliłam jak pr...
  • spawanie Liczba postów: 148 Grupa: Porady i op... Jeżeli jesteśmy w temacie spawalnictwa to polecam skontaktować się z firma https://dtweld.pl/, która oferuję kursy spawalnicze. Mój znajomy uczestniczył w takim...
  • Łazienka bez nudy? Liczba postów: 435 Grupa: Nowości ara... Bez nudy to jest ta aranżacja. Sami zerknijcie. Czyż nie? https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17995 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >