Kominek w domu – lista artykułów

Bezpieczny kominek w domu - jak prawidłowo izolować przewód kominowy?

Kominek w salonie pełni wiele funkcji. Może być świetnym, dodatkowym źródłem ciepła w sezonie grzewczym, pełnić rolę domowej czytelni, a w Święta – pomóc Mikołajowi trafić z prezentami pod choinkę. Warto więc zadbać o dobrą kondycję „domowego ogniska”.

Przytulne wnętrze z tradycyjnym kominkiem - szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych

Blask roztańczonych płomieni, relaksujący trzask ognia i przyjemne ciepło... nic tak nie zaprasza do błogiego odpoczynku jak tradycyjny kominek w domowym zaciszu. Przestrzeń wokół niego to centralny punkt domu i ulubione miejsce spotkań rodziny i znajomych. Kameralny klimat i ciepła atmosfera sprawiają, że wszyscy domownicy czują się bezpiecznie i przytulnie. Ponadczasowe piękno żywiołu zamknięte w nowoczesnej oprawie prezentuje się perfekcyjnie w każdym wnętrzu niezależnie od jego stylistyki.

Ogrzewacze gazowe z obudową wykonaną ze spieków kwarcowych - designerska ozdoba tarasu

Do tworzenia wyjątkowych rzeczy potrzeba odwagi projektanta, najwyższej jakości materiałów oraz wypracowanej przez pokolenia technologii. Dodatkowo ważne jest wyczucie stylu i rozumienie klasycznych kanonów piękna. Tak powstaje coś unikatowego. I do tej kategorii należy zaliczyć nowość: ogrzewacze gazowe Patio z zachwycającą wizją ognia, dodatkowo podkreśloną obudową z naturalnego spieku kwarcowego. Ten duet zestawił naturalne piękno ognia z niezwykłą fakturą i kolorystyką płyt wielkoformatowych. Całość zadziwia i zachwyca.

Czy kominki gazowe są w pełni bezpieczne?

Kominki zasilane błękitnym paliwem posiadają zalety tradycyjnych urządzeń na drewno, a dodatkowo nie wymagają stałej obsługi, czyszczenia z popiołu i uzupełniania opału. Nie można jednak zapominać o zasadach ich prawidłowego użytkowania, a szczególnie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego warto sprawdzić stan całej instalacji. Na co zwrócić uwagę, by korzystanie z kominków gazowych było w pełni bezpieczne?

Montaż kominków w Poznaniu

Wraz z rozwojem technologii, dostępnych jest coraz więcej rodzajów kominków. Mnogość wyboru często sprawia, że klienci mają problem z podjęciem decyzji, jaką opcję wybrać. Remont domu to moment na niezwykle istotne decyzje: konsekwencje naszych wyborów będą z nami przez najbliższe kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego też decydując się na kominek w domu, należy połączyć pewne kwestie: poczucie estetyczne mieszkańców z bezpieczeństwem. To połączenie może zapewnić tylko fachowa obsługa montażu kominka.

Dwie funkcje kominka w domu - ozdobna i źródło ciepła

O tym, czy wymarzony kominek stanie się częścią aranżacji skupiającą wzrok mieszkańców i gości, czy też zostanie źródłem ciepła, decydujemy najczęściej na etapie budowy lub remontu. Jednak wbrew pozorom kominki to urządzenia elastyczne i potrafią sprostać wielu potrzebom jednocześnie.

Nietypowe Kominki Gazowe

Większość klientów kupujących kominek gazowy chce, by wyglądał on dokładnie tak, jak kominek tradycyjny. Frontowa szyba, polana imitujące drewno, marmurowy portal. Te rozwiązania cieszą się największym zainteresowaniem, jako połączenie klasycznego wyglądu i nowoczesnej funkcjonalności. Warto jednak zwrócić uwagę na bardziej nietypowe modele kominków. Kominki gazowe oferują dużo większe możliwości aranżacji paleniska, niż kominki na drewno. Mogą one zainteresować zarówno osoby prywatne, jak i architektów i projektantów wnętrz.

Płyta kominkowa - zabezpieczenie przed wydostaniem się ognia na zewnątrz

Przez znakomitą część roku pomijany, nieco zapomniany i w zasadzie niezwracający na siebie uwagi. Jednak gdy nadchodzi jesień, a po niej mroźna zima, staje się prawdziwym centrum rodzinnych spotkań i niezbędnym elementem wyposażenia niemal każdego domu. Kominek, bo o nim mowa, zasługuje na ciepłe myśli – nie tylko przez wzgląd na walory estetyczne, ale też funkcje. Dobrze zaizolowany, skutecznie odciąża system grzewczy, co wpływa na komfort domowników i… zasobność ich portfela. W tym celu powstała specjalna płyta kominkowa.

Zasady bezpiecznego użytkowania kominka

Ogień z kominka tworzy przytulną atmosferę, a nowoczesne modele urządzeń grzewczych wpisują się w wystrój domów w każdym stylu. By jednak cieszyć się tymi korzyściami, należy przestrzegać kilku zasad, które zapewnią nam bezpieczeństwo.

Prawidłowe izolacja i zabezpieczanie domowego kominka

Trzaskające w domowym palenisku drewno przywołuje na myśl ciepłe chwile – dosłownie i w przenośni. Oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, kominek może bowiem z powodzeniem odciążyć funkcjonujący w budynku system grzewczy. Aby właściwie zadbać o ciepło domowego ogniska, element ten należy jednak najpierw odpowiednio zaizolować. O czym powinniśmy więc pamiętać, aby zapewnić efektywne wykorzystanie kominka zimą?


Stron: 15 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16405 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >