Kominek w domu – lista artykułów

Pielęgnacja i konserwacja domowego kominka - pomocne preparaty.

Za oknem coraz chłodniej, a my coraz chętniej spędzamy czas we wnętrzach naszych domów, szukając różnych sposobów na wprowadzenie do nich odrobiny ciepła. Właściciele kominków wiedzą, że nic tak nie ociepla atmosfery, jak ogień rozpalony w niewielkim piecyku. Aby jednak kominek pełnił dobrze swoją rolę i sprawiał, że pomieszczenie staje się przytulne musi być odpowiednio zadbany. W utrzymaniu kominka w nienagannym stanie pomogą specjalistyczne preparaty.

Kominek w aranżacji świątecznej - dekorujemy dom na święta

Za nami pierwsze chłodne wieczory, przed nami długie ciemne miesiące. Spędzone przed kominkiem miną szybciej, niż byśmy chcieli. Przygotuj się do zimy i stwórz ciepłą atmosferę w domu. Zadbaj o czysty kominek i świetlne dekoracje.

Innowacyjny wkład kominkowy z potrójnym przeszkleniem

W aranżacji nowoczesnych wnętrz z kominkiem ważną kwestią staje się sposób ekspozycji ognia. Zależy on przede wszystkim od specyfiki wkładu - wykończenia jego wnętrza oraz wielkości szyby. Te cechy wzięli pod uwagę projektanci, którzy stworzyli luksusowy wkład kominkowy z potrójnym przeszkleniem, efektownym wykończeniem oraz drzwiami otwieranymi do góry.

Kominek, który ogrzeje cały dom

Tradycyjny kominek oprócz funkcji dekoracyjnej, skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. W wersji z płaszczem wodnym staje się dodatkowo źródłem ciepłej wody użytkowej. Nie każdy jednak wie, że cały dom można ogrzać dzięki systemowi dystrybucji gorącego powietrza, czyli instalacji, która za pośrednictwem specjalnych, ukrytych w ścianach rur, rozprowadza ciepłe powietrze po całej powierzchni budynku.

Jak bezpiecznie użytkować biokominek?

Biokominki to aktualnie jeden z największych hitów w aranżacji wnętrz. Podobnie jak ze wszystkimi urządzeniami, które emitują ogień, z biokominkami należy obchodzić się ostrożnie. Oto kilka praktycznych rad dla wszystkich, którzy chcą w pełni bezpiecznie z nich korzystać i cieszyć się wizją żywego ognia w domu lub na balkonie.

Jaki wkład kominkowy wybrać do ogrzania całego domu?

Jedną z najczęstszych lokalizacji kominka jest salon, w którym ma on pełnić funkcję dekoracyjną. Inwestując we wkład warto jednak wybrać taki, który nie tylko będzie szlachetną ozdobą reprezentacyjnego wnętrza, ale pozwoli również ogrzać inne pomieszczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór żeliwnego wkładu z dekoracyjną szybą bez szprosa, który, dzięki dobrym parametrom technicznym, można podłączyć do systemu rozprowadzającego ciepło w całym domu.

Dlaczego warto mieć w domu tradycyjny kominek?

Dom z kominkiem to dla wielu osób spełnienie marzeń. Ogień rozpalony w tradycyjnym kominku nie tylko daje sporo ciepła, które można wykorzystać także do ogrzania innych pomieszczeń, ale także wpływa na klimat całego domu - oddaje zapach żywicy z drewna, tworzy przyjemną aurę, oświetla, zwłaszcza w zimny, jesienny czy zimowy wieczór. I chociaż na rynku pojawiają się także inne rozwiązania - na przykład kominki na paliwo, to wciąż ten tradycyjny kominek swoimi zaletami przewyższa te elektryczne, gazowe czy bio.

Czy kominek gazowy może być ekologiczną alternatywą tradycyjnego źródła ciepła?

Coraz więcej miast w Polsce boryka się z problemem smogu. W sezonie grzewczym, ale i latem czy wiosną, przekraczane są dopuszczalne normy emisji spalin. Przykład Krakowa pokazuje, że zakaz palenia węglem i drewnem w domowych piecach i kominkach może zostać wprowadzony także w innych regionach. Nie oznacza to jednak, że konieczna będzie rezygnacja z kominka, bowiem alternatywą dla tradycyjnych urządzeń są nowoczesne kominki gazowe.

Kominek dopasowany do wnętrza w stylu glamour

Nowoczesny kominek w zabudowie kaflowej to produkt, który najlepiej sprawdzi się w wyjątkowo eleganckich aranżacjach salonu. Dedykowany jest przestronnym wnętrzom ze sztukaterią, luksusowymi meblami czy kryształowymi żyrandolami. Kominek imituje nieodłączny element stylu glamour – tapicerowaną sofę z pikowaniem, jednak nie tylko oryginalna dekoracja, ale i sprawne źródło ogrzewania.

Kominek gazowy do salonu w nowoczesnym stylu.

Kolejna seria innowacyjnych kominków gazowych została wzbogacona o najnowszą wersję z długim, dwumetrowym horyzontalnym wkładem, który gwarantuje maksymalną wizję ognia i zapewnia większe możliwości aranżacyjne w przestronnych wnętrzach. To także alternatywa dla użytkowników, którzy nie mogą wybrać urządzeń opalanych drewnem lub nie mają możliwości podłączenia do tradycyjnego komina. Idealnie sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w nowoczesnym salonie.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 21997 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 356

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >