Konsola do salonu – praktyczny mebel czy zbędny gadżet?

Konsola do salonu – praktyczny mebel czy zbędny gadżet?

Pełni co najmniej dwojaką funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Mieści się przy tym nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Konsola do salonu, bo o niej mowa, to nowoczesny mebel z długą historią. Niegdyś była bardzo ozdobna, teraz bardziej minimalistyczna i nieco surowa. Czy warto mieć ją w swoim domu? Sprawdzamy!

 

Konsola do salonu – co to właściwie jest?

Konsola do salonu to nic innego, jak po prostu wąski stolik ustawiony z reguły przy samej ścianie. Najczęściej wisi nad nim lustro, grafika bądź obraz. Mebel ten był popularny już w XVIII wieku, a dzisiaj przeżywa prawdziwy renesans, podnosząc atrakcyjność każdego pomieszczenia, w jakim się go ustawi. Konsola do salonu jest niezwykle praktyczna – jej prostokątny kształt i stosunkowo niewielka głębokość pozwalają na ustawienie jej w dowolnym miejscu. Co więcej, konsola do salonu jest polecana także z uwagi na to, że w żadnym razie nie przytłacza wnętrz, lecz pięknie wypełnia pustkę, podkreślając aranżację.

 

Konsola do salonu – praktyczny mebel czy zbędny gadżet?

 

Nowoczesne, glamour, klasyczne, drewniane – przykłady konsol do salonu

Konsola do salonu jest niezwykle uniwersalnym meblem, który zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Występuje w przeróżnych wariantach i idealnie dopasuje się do wnętrz utrzymanych w – dosłownie – każdym stylu. Do wyboru są między innymi konsole do salonu drewniane, metalowe, szklane, lustrzane, stylizowane, rzeźbione, vintage, kamienne i wiele, wiele innych. Właściwie można powiedzieć, że wybór jest w tym przypadku niemal nieograniczony. Bardzo oryginalnie prezentują się ponadto konsole nie tylko na klasycznych nóżkach, ale przede wszystkim ze skrzyżowanym stelażem. To sprawia, że automatycznie nabiera ona lekkości i niebanalnego designu.

 

Konsola do salonu – praktyczny mebel czy zbędny gadżet?

 

Czytaj również: Gwiazda aranżacji w jadalni - stół Fiorentina

 

Dużą popularnością cieszą się ponadto konsole do salonu z drewnianym blatem na czarnej, bardzo minimalistycznej i surowej konstrukcji. Niektóre posiadają dodatkową półkę w połowie wysokości, inne zaś zamykaną szufladę, do której można schować niezbędne przedmioty.

 

Konsola nie tylko do salonu – inne zastosowania mebla

Konsole do salonu są bardzo chętnie wykorzystywane także w innych pomieszczeniach domu. Przykładowo w jadalni można potraktować je jako mały stoliczek kawowy lub otwarty barek. Wyeksponowane w ten sposób karafki i kieliszki będą prezentowały się jeszcze ciekawiej.

 

Ponadto konsola do salonu świetnie sprawdzi się między innymi w korytarzu i przedpokoju, niedaleko drzwi wejściowych. Pełni wówczas bardzo dekoracyjną i reprezentacyjną funkcję, skupiając na sobie uwagę wchodzących do naszego mieszkania gości. Jest przy tym praktyczna, gdyż bez problemu ustawimy na niej różnego typu ozdoby, ramkę ze zdjęciem, wazon z kwiatami, świeczki czy misę na klucze.

 

To jeszcze nie wszystko. Zamiast kupować konsolę do salonu, można umieścić ją w sypialni, gdzie będzie pełnić funkcję toaletki. Jeśli zdecydujemy się na szklany blat, to nie tylko rozświetlimy pomieszczenie, ale też pozbędziemy się problemu z utrzymaniem jej w idealnej czystości, nawet gdy pobrudzimy ją kosmetykami do makijażu. Równie dobrym rozwiązaniem jest potraktowanie jej jako sporadyczne miejsce do pracy, niewielkie biurko. Tutaj jednak musimy dostosować jej wymiary do swojego wzrostu oraz wysokości krzesła bądź fotela.

 

Bez względu jednak na to, czy ustawimy konsolę w salonie, czy też w zupełnie innym miejscu, będzie ona pełniła różne funkcje, a przy tym gustownie dopełniała aranżację. W zależności od naszych preferencji i wystroju możemy postawić na surowy design lub przytulny, pełny drewna i ciepłych kolorów model.

 

Czytaj również: Nowatorskie i ekologiczne rozwiązania szwedzkiej marki meblowej

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17075 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >