Krzesła z drewna litego

Krzesła z drewna litego

Drewno jest cenionym surowcem meblarskim, wciąż najczęściej wykorzystywanym przez wytwórców. Istnieje wiele metod produkcji drewnianych mebli, jednak wciąż największym uznaniem cieszą się artykuły z drewna litego.


Nieprzypadkowo drewno cieszy się ogromnym powodzeniem. To wytrzymały i przyjemny w dotyku materiał. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje do każdego wnętrza. Potrafi doskonale uzupełnić klasyczny wystrój i dodać charakteru nowoczesnej aranżacji. Najpiękniejsze i najbardziej solidne są produkty wykonane z litego drewna. Jakie są zalety tak obrabianego surowca, jak wygląda produkcja i jaki jest efekt – opisujemy poniżej.

 Jak to się robi?

Produkcja mebli z drewna litego to długi proces. Można porównać go do rękodzieła. Mimo iż w stolarstwie korzysta się ze wszelkich dobrodziejstw techniki, m.in. wprowadzono nowoczesne parki maszynowe, wciąż najważniejsze jest doświadczenie i talent stolarza. Jedynie utalentowany fachowiec będzie w stanie stworzyć piękny i jednocześnie wytrzymały mebel. Dobrze wykonane krzesło, stół, komoda, lub inny element wnętrz, będzie służył nam przez wiele lat. Nie musimy się przy tym martwić o zmieniające się trendy, gdyż tego rodzaju meble to klasyka pasująca do każdego nurtu w designie .

 

 


Z czym to się łączy?

Produkowane dzisiaj meble z litego drewna to nie tylko klasyczne sekretarzyki i toaletki, choć oczywiście nadal stanowią one dużą część tego typu wyrobów. Jednak na rynku pojawiają się meble, których twórcy łączą podstawowy surowiec z innym tworzywem, np. ze szkłem czy materiałem tapicerskim. Takie dodatki ożywiają wnętrze, wkomponowują się w nowoczesną aranżację. Przykładem tego rodzaju mebli są krzesła firmy Jadik – Arian i X-Factor, których stelaże wykonane są z litego drewna bukowego. Dzięki temu możemy mieć pewność, że krzesła są wytrzymałe i solidne.

 

 

Drewniane elementy zostały połączone z siedziskiem z materiału tapicerskiego wypełnionego kilkoma precyzyjnie dobranymi rodzajami pianki poliuretanowej. Dzięki temu mebel jest nie tylko trwały, ale i wygodny. Krzesła firmy Jadik wykonywane są ręcznie, dzięki czemu są nieszablonowe, inne od artykułów powstałych w masowej produkcji. Na ostateczny efekt pracy stolarskiej składa się talent i doświadczenie twórcy, jego wyobraźnia oraz materiał, którym się posługuje. Lite drewno jest gwarantem wysokiej jakości. Nadaje się do każdego wnętrza, pasuje do każdego trendu i dodaje meblom niepowtarzalnego charakteru.

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3719 Grupa: Porady i op... Wyczyścić będzie trudno. Najważniejsze to po prostu na czas je zaimpregnować.
  • Ciągniki rolnicze - wybór Liczba postów: 7 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuje sprzedaż części zamiennych do samochodów w Szczecinie to podzielę się konkretnym namiarem. Firma Carwit http://car...
  • Smugi na lustrze. Liczba postów: 37 Grupa: Porady i op... Też mam taki właśnie kłopot. Nie wiem, jak poradzić sobie ze smugami na lustrze. Już próbowałam praktycznie wszystkiego. Przeczytałam rozmaite poradniki, a po w...
  • Instalacja wodna w mieszkaniu - rury plastikowe na... Liczba postów: 10 Grupa: Porady i op... Jeżeli chodzi o materiały to możesz zobaczyć asortyment firmy http://www.troinstal.pl/Zasuwy,sidemenu6 .html , takiego typu sprzęt przyda się akurat w instalacji...
  • pomnik z rzeźbą? Liczba postów: 109 Grupa: Porady i op... Jeżeli jesteśmy w temacie nagrobków i jeżeli ktoś z was jest z okolic Wrocławia lub z samego Wrocka i szuka dobrego kamieniarza to mogę polecić dobry punkt. Zak...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17329 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >