Krzesło Spline Chair z czarnego orzecha i białego dębu amerykańskiego

Krzesło Spline Chair z czarnego orzecha i białego dębu amerykańskiego

Dare Studio to angielska, renomowana pracownia projektowa i firma produkująca meble o współczesnej stylistyce na potrzeby indywidualnych odbiorców.

 

Dare Studio to angielska, renomowana pracownia projektowa i firma produkująca meble o współczesnej stylistyce na potrzeby indywidualnych odbiorców. Najnowszym projektem Dare Studio jest krzesło Spline Chair, wykonane z czarnego orzecha i białego dębu amerykańskiego. Ten wyjątkowy mebel został zaprezentowany podczas festiwalu designu Clerkenwell Design Week, który odbył się w Londynie w dniach 22-24 maja 2012 roku. Dare Studio, które jest rodzinną firmą założoną przez Seana Dare’a w 2009 roku, słynie z wyszukanego stylu oraz wysokiej jakości rzemiosła. Meble Dare Studio zdobią wnętrza luksusowych domów, będąc jednocześnie symbolem  współczesnego wzornictwa.

 

Czytaj również: Elegancja i szyk w salonie

 

 

Projekty krzesła Spline Chair zostały wykonane z czarnego orzecha oraz białego dębu amerykańskiego, a specjalnie wyprofilowane siedzisko pokryto okleiną. Dare Studio regularnie stosuje w swoich projektach te dwa gatunki drewna. Jak mówi Sean Dare „Czarny orzech i biały dąb amerykański posiadają wyjątkowe cechy, a ciemna i jasna barwa drewna pięknie ze sobą kontrastują”.


 

Krzesło Spline Chair powstało w wyniku eksperymentowania z różnymi formami. Podczas projektowania duży nacisk położono zarówno na funkcjonalność krzesła, jak również wysoką estetykę mebla. Sean Dare chciał zaprojektować krzesło, którego nogi nie byłyby tradycyjnie umieszczone w rogach siedziska, a mimo to nadal zapewniałyby dużą stabilność mebla i komfort jego użytkowania. W rezultacie powstało krzesło, którego tylne nogi są smukłe i mają wyrafinowany kształt. Dzięki temu mebel zajmuje mniej miejsca i idealnie sprawdza się w restauracjach oraz małych pomieszczeniach. Wyjątkowe wzornictwo krzesła Spline Chair doceniła brytyjska organizacja Worshipful Company of Furniture Makers, która wyróżniła je nagrodą Design Guild Mark w uznaniu dla tego doskonałego projektu.

 

Czytaj również: Eleganckie meble niekoniecznie za wygórowaną cenę

 

 

Pracownia Dare Studio jest dumna ze swojej polityki środowiskowej. Ich meble są wytwarzane głównie z drewna liściastego pochodzącego z odnawialnych zasobów i składane ręcznie. Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) jest obecnie na etapie finalizowania badań oceny cyklu życia (LCA – Life Cycle Analysis) przeprowadzanej przez ekspertów z PE International, firmy konsultingowej zajmującej się badaniem wpływu produktów na środowisko. Dzięki wynikom badań LCA, możliwe będzie opracowanie Deklaracji Środowiskowych Produktu dla tarcicy amerykańskiej eksportowanej z USA do Europy. Już niebawem producenci, tacy jak Dare Studio, będą mogli korzystać z tych danych i ocenić wpływ swoich produktów na środowisko.

 

 

 

Źródło: Questia PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16315 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 275

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >