Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii

Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii

Producent oświetlenia GLOBO to firma, która skupia się na produkcji wewnętrznego oświetlenia domowego. W szerokiej ofercie znajdziemy praktycznie każdy rodzaj lamp, które są potrzebne w mieszkaniu lub większym domostwie. Projekty i realizacje GLOBO wyznaczają od czterech dekad trendy w europejskim i światowym wzornictwie oświetleniowym. Jest to jeden z wiodących dostawców lamp na naszym kontynencie. Główna siedziba przedsiębiorstwa mieści się na południu Austrii w niewielkiej miejscowości blisko granicy z Włochami i Słowenią. Czytaj dalej

Znacząca pozycja GLOBO na europejskim rynku

Producent jest obecny w 50 krajach na całym świecie. Lampy, opatrzone logotypem GLOBO, można bez większego trudu znaleźć również w ofercie większości polskich dystrybutorów oświetleniowych. Choć produkty tej firmy nie należą do najtańszych – cieszą się w Polsce uznaniem i rosnącą popularnością. Czemu GLOBO zawdzięcza swój sukces?


Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii


Różnorodna i pomysłowa oferta

Przede wszystkim – ogromnemu wyborowi, który nie skutkuje jednak chaosem. Szeroka gama możliwości stylizacyjnych i aranżacyjnych pozwala dostosować propozycje producenta do własnego pomysłu na wnętrze. Możemy wybierać spośród bardziej odważnych i nowatorskich pomysłów, jak również poszukać czegoś bardziej tradycyjnego. Pewien eklektyzm (czyli odmienność i różnorodność modeli) nie stoi jednak w sprzeczności z tym, że mamy przed sobą głęboko przemyślaną, spójną i logicznie podzieloną ofertę.


Oryginalne źródła inspiracji

Propozycje, z jakimi wychodzi ten producent nie są z pewnością przeznaczone dla wszystkich. Natomiast każdy, kto ceni secesyjną elegancję i pewną wytworność – z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Jednak – na pewnych nawiązaniach do dawniejszych czasów pomysły projektantów lamp GLOBO się nie kończą. Wśród proponowanych rozwiązań znajdziemy np. niezwykle pomysłową inspirację sufitowym wiatrakiem wentylacyjnym. Taka lampa wisząca, naturalnie przeznaczona do większego pomieszczenia, ma źródło światła umieszczone centralnie. Wokół źródła znajduje się natomiast kilka elementów, które wyglądają jak łopatki wentylatora właśnie. Niektórym takie rozwiązanie może też przywodzić na myśl śmigło samolotowe.

 

Czytaj również: Oświetlenie w salonie - przedstawiamy 3 praktyczne rozwiązania

 

Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii

 

Lampy GLOBO – bardziej tradycyjne modele

Część z lamp GLOBO można śmiało określić, jako bardzo udane przykłady stylu glamour. Szczególnie te bardziej wytworne, zdobione i wykorzystujące drobne kryształy. Tak zdobione plafony sprawdzą się z pewnością w niejednym salonie lub pokoju bawialnym. W ofercie tego producenta znajdziemy także rozwiązania, wykorzystujące tradycyjną formę klosza – zwłaszcza dotyczy to oświetlenia miejscowego, np. kinkietów.


Lampy wtykowe

GLOBO oferuje także praktyczne kinkiety (które mogą jednak zmienić swoją lokalizację) w postaci lamp wtykowych. Lampa wtykowa to tyle, co lampa, którą można bezpośrednio podłączyć do kontaktu: nie ma kabla, jedynie nieco dłuższą wtyczkę. Tego typu lampy produkcji GLOBO możemy znaleźć w sklepie internetowym pod adresem https://www.elampy.pl/272-globo.


Nowoczesne technologie oświetleniowe plus ekologia

Lampy GLOBO są doskonałym przykładem na to, jak oryginalne pomysły stylizacyjne mogą iść w parze z mocnym dążeniem do tego, by w możliwie dużym stopniu wykorzystywać nowoczesne technologie. Zdecydowana większość oferty to rozwiązania oparte o źródła światła LED. Jest to nie tylko zgodne z dzisiejszymi trendami na rynku oświetleniowym, lecz także głęboko wpisane w filozofię marki, gdyż firma przykłada dużą troskę do ochrony środowiska.


Marka GLOBO to przykład na to, że dzisiejszy monopol stylu skandynawskiego i popularnej uniwersalności nie musi być jedyną drogą do zdobycia mocnej pozycji na rynku. Szerokie zainteresowanie klientów jest na to dowodem. 

 

Czytaj również: Oryginalna lampa do pokoju nastolatka


Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >