Masz przyczepę na działce letniskowej? Dowiedz się, czy stoi ona legalnie

Masz przyczepę na działce letniskowej? Dowiedz się, czy stoi ona legalnie

Postawienie przyczepy, która pełni funkcję letniskowego na dłużej niż 120 dni wymaga pozwolenia budowę. W związku z tym, przy dokonywaniu jej legalizacji należy uwzględnić założenia planu zagospodarowania przestrzennego – wynika z orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

 

Sprawa dotyczyła zleconej przez burmistrza kontroli domku letniskowego. Przeprowadził ją powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, który orzekł, iż obiektem tym jest przyczepa. Postawiono ją jednak na betonowych blokach oraz otoczono drewnianą palisadą. Przyczepa nie posiadała żadnych instalacji ani nie była związana z trwale z gruntem. Uznano więc, że jest to obiekt tymczasowy, na budowę którego wymagane było zgłoszenie (którego nie dokonano).

 

Czytaj więcej...

2014-08-13
Źródło: Gazeta Prawna

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Hazard Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Niedawno odkryłem na tej stronie https://www.10najlepszekasyna.pl/recenzj a-kasyna-bob/ ogromną kolekcję gier i możesz od razu zacząć w nią grać na dowolnym pref...
  • wywóz gruzu Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... a z Bochni znacie tego typu firmę?
  • Jak mężczyzna może znaleźć miłość? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Co przyciąga mężczyzn do kobiet? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że wszelkie związki są cechą konkretnego człowieka.
  • Gdzie wesele? Liczba postów: 337 Grupa: Trudne tema... Ja mam okazję na zorganizowanie wesela w Pszczynie tutaj https://hotelstyl70.pl/wesele-w-pszczyni e i jestem praktycznie zdecydowana. Bardzo podoba mi się sama s...
  • Opony na lato Liczba postów: 233 Grupa: Trudne tema... A czy jakiś sklep z felgami jesteście w stanie polecić? Zastnawiam się, czy felgi stąd są warte uwagi... Co sądzicie?

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17330 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 240

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >