Meble łatwe w utrzymaniu

Meble łatwe w utrzymaniu

Czystość i higiena w kuchni zależy nie tylko od tego jak często w niej sprzątamy, ale również od komponentów, z jakich wykonane zostały nasze meble.

 

Białe lakierowane meble, wykonane w technologii wysokiego połysku to wciąż ulubiony przez Polaków trend w urządzaniu kuchennych wnętrz.  Biała kuchnia wygląda elegancko, ale też kojarzy się z czystością, a Polacy coraz większą wagę przywiązują do tego co jedzą, czy jest to zdrowe, dietetyczne, przygotowane w higienicznych warunkach.

 

Czytaj również: Wyposażenie kuchni w odpowiednie meble

 

- Wbrew pozorom utrzymanie czystości w białej kuchni nie jest trudne, szczególnie gdy są to meble lakierowane czy akrylowane, gdzie do idealnie gładkiej powierzchni trudniej przywiera kurz i brud - mówi  Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM.

 

Powierzchnia mebli wykonanych w technologii akrylowania pozwala nie tylko łatwo usunąć tłuste plamy czy ślady palców, ale dodatkowo - co jest atutem wobec lakieru - można ją odrestaurować specjalną pastą, gdy po długim czasie użytkowania pojawią się rysy.

 

 

Bardziej niż o rysy na frontach klienci martwią się o rysy na blatach. Ostrze noża czy przesuwane po blacie garnki, mogą tworzyć mikrozarysowania, w które łatwo dostaje się brud. Ale i z tym problemem poradzili sobie producenci. Na rynku dostępne są blaty drewnopochodne ze specjalnymi powłokami, które są trwałe i odporne na uszkodzenia, a także doskon­ale zabez­pieczone przed wilgo­cią.

 

Czytaj również: Drewno w kuchni

 

- W naszych meblach kuchennych m.in. linii Kammoduł oraz Olivia stosujemy blaty z powłokami antybakteryjnymi Duropal MicroPlus z linii UNICO Pres­tige Surfaces - mówi Alicja Gajewska. - Powłoka ta w ciągu 24h redukuje liczbę bak­terii, zna­j­du­ją­cych się na powierzchni blatu o  ponad 99 %, pozwala­jąc tym samym zachować ide­alną czys­tość i zawsze przy­go­tować zdrowy posiłek.

 

Jeśli chcemy, by nasza kuchnia była łatwa w utrzymaniu czystości, musimy o to zadbać już na etapie jej montażu.

 

Czytaj również: Jakie fronty kuchenne wybrać?

 

- Bardzo ważne jest, by szafki kuchenne były idealnie dopasowane, a wszelkie szpary między ścianą czy podłogą zabezpieczone - radzi Alicja Gajewska. - Profesjonalna ekipa montażowa powinna też zadbać o prawidłowe zabezpieczenie otworów, w których osadzono sprzęt AGD: zlewozmywak czy płytę gazową, w przeciwnym razie bardzo szybko w powstałe szpary wniknie brud.

 

 

O higienę w kuchni warto zadbać już na etapie montażu, szczególnie osadzanych w blacie zlewozmywaków i płyt kuchennych. 

 

 

Antybakteryjna powłoka blatu w kuchni Olivia daje gwarancję przygotowania zdrowych posiłków. 

 

 

Białe fronty mebli Kammoduł wykonane zostały w technologii akrylowania, która ułatwia utrzymanie kuchni w czystości. 

Źródło: Forestor / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Co jest tańsze :żaluzje czy rolety? Liczba postów: 16 Grupa: Porady i op... Wiele tak naprawdę zależy od nas samych i to my musimy zdecydować się na któreś rozwiązanie. Przy okazji chciałbym każdego zachęcić do przeczytania wpisu https:...
  • Mechaniczne zawory kątowe Liczba postów: 9 Grupa: Wnętrza
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 195 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • Blat kuchenny Liczba postów: 175 Grupa: Porady i op... U nas w kuchni bardzo dobrze sprawdza się blat kwarcowy, jest solidny, wytrzymały na zabrudzenia i zarysowania. Konkretnie to wybraliśmy blat kwarcowy Silestone...
  • wyposażenie biura Liczba postów: 358 Grupa: Ciekawe pom... W sprawie solidnej jakości mebli biurowych to mam dobry namiar - porządnej jakości, solidne i ergonomiczne meble biurowe znajdziecie w przyjaznych cenach w skle...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17332 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 335

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >