Może dom w okolicach Warszawy? Sprawdź czy Cię na to stać!

Może dom w okolicach Warszawy? Sprawdź czy Cię na to stać!

Od kilku lat można zaobserwować migrację ludności na obrzeża lub wręcz poza granice miast. Niższa cena, spokojna okolica oraz poczucie większej swobody powodują, że często decydujemy się na nieruchomości położone z dala od zatłoczonego i hałaśliwego centrum.

 

Aglomeracja warszawska nie stanowi tu wyjątku. W celu sprawdzenia możliwości wyboru kupujących, Analitycy Działu Badań i Analiz Emmerson Realty przeprowadzili analizę ofert sprzedaży domów jednorodzinnych zamieszczonych w serwisie otoDom.pl.

 

Dom wolnostojący jest najbardziej pożądanym typem zabudowy, a jednocześnie najdroższym. Za wyższy komfort użytkowania, poczucie prywatności oraz prestiż musimy zapłacić dużo większą cenę, niż za dom o podobnej powierzchni w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej.

 

Czytaj również: Jak wygląda płynność finansowa w małych i średnich firmach?

 

Biorąc pod uwagę ceny domów jednorodzinnych wolnostojących w powiatach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Warszawy, widoczna jest znacząca różnica pomiędzy lewobrzeżną, a prawobrzeżną częścią aglomeracji. W powiatach warszawskim zachodnim, pruszkowskim oraz piaseczyńskim niewielki odsetek tego rodzaju domów stanowią te o cenie niższej od 500 tys. zł. Jedynie w powiecie grodziskim klienci mają większy wybór wśród domów o takiej cenie. Zdecydowaną większość ofert w aglomeracji lewobrzeżnej stanowią te o cenie znacząco przekraczającej 1 mln zł. Duży wpływ na kształtowanie się cen w tej okolicy ma bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa umożliwiająca dojazd do stolicy m.in. Warszawska Kolej Dojazdowa, prestiżowa lokalizacja, czy bliskość terenów zielonych.

 

 

W aglomeracji prawobrzeżnej można zauważyć dużo niższą ofertę cenową w porównaniu do aglomeracji prawobrzeżnej. W powiatach mińskim, legionowskim oraz wołomińskim ponad 3/4 ofert stanowią te o cenie do 750 tys. zł. Wyjątek stanowi powiat otwocki, w którym wysoki udział mają domy wolnostojące o cenie wyższej niż 1 mln zł. 

 

 

Przemysław Kotwicki, ekspert serwisu otoDom.pl zaznacza, że oferta domów wolnostojących w aglomeracji warszawskiej jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć tu zarówno nieruchomości do 500 tys. zł, jak i te będące wielokrotnością tej kwoty. Szukając domu o niższej cenie lepiej udać się na wschód od Warszawy. Z kolei w zachodniej części aglomeracji ceny domów wolnostojących w najbardziej prestiżowych lokalizacjach potrafią osiągać naprawdę imponujące poziomy.

 

Czytaj również: Czy opłaca się kupić nieruchomość z licytacji?

 

Cena konkretnego domu oprócz samej lokalizacji jest wypadkową wielu czynników m.in. wielkości działki, standardu wykonania, jakości materiałów budowlanych, bliskości terenów zielonych oraz wielu innych indywidualnych cech. Dlatego rozważając kupno domu jednorodzinnego należy sobie odpowiedzieć na pytanie, które z czynników są przez nas najbardziej pożądane i pod tym kątem prowadzić dalsze, bardziej szczegółowe poszukiwania.

2013-11-19
Źródło: Emmerson / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Stosujecie CBD? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Ja polecam tylko uważaj na interakcje https://longevitas.pl/farmakologia-a-cbd -czy-mozliwe-sa-grozne-interakcje/ . Ale to jest dobra rzecz, biorę 3 razy dzienni...
  • Temat: czy atmosfera normobaryczna pomaga radzić s... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nie wiem czy to dobrze nazywam chodzi mi o tą normobarie, a teraz mozna tez w domu robic http://normotech.pl/ . Czy to moze pomoc na wieczny problem z zatkanym....
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 212 Grupa: Trudne tema... Kurde, tak rozważam kupienie http://normotech.pl/normosfera/ . Apropos zakupów dla zdrowia. Ma ktoś?
  • Agencje ochrony Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... Zatrudnic firmę ochroniarską taka która da swojego pracownika żeby siedział na miejscu. Chociaż na same nocki. Wtedy jeśli coś zginie to można z firmy kasę ścią...
  • Pożyczki na dowód istnieją? Liczba postów: 1 Grupa: Opinie Cześć! Natknąłem się na stronę https://pozyczkase.pl/pozyczki-na-dowod/ z której jasno wynika, że istnieje taki myk jak pożyczki na dowód. czy ktoś brał kiedyś....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 374

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >