Najnowsze rozwiązania ekologiczne budynku Willa na Harfowej

Najnowsze rozwiązania ekologiczne budynku Willa na Harfowej

Dom Development SA, wiodący deweloper na polskim rynku, rozpoczął sprzedaż i budowę nowoczesnego, eleganckiego i wykorzystującego najnowsze rozwiązania ekologiczne budynku Willa na Harfowej, zlokalizowanego u zbiegu ulic Harfowej i Włodarzewskiej na warszawskiej Ochocie, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego. Czytaj dalej

 

Inwestycja znajduje się w rejonie Warszawy o wysoko rozwiniętej infrastrukturze i będzie bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta. Znajdzie się w niej 90 mieszkań, a cały budynek oraz rozkład mieszkań zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami Feng Shui, dzięki czemu maksymalnie wykorzystuje wpływ „przyjaznej człowiekowi energii”. Willa na Harfowej jest pierwszą inwestycją Dom Development, która będzie prowadzona zgodnie z zasadami ustawy deweloperskiej, czyli w oparciu o rachunek powierniczy, który w przypadku tej inwestycji będzie prowadzony przez BRE Bank. Oddanie do użytku inwestycji zaplanowane zostało na koniec IV kwartału 2014 roku.

 

Czytaj również: Powstaje Galeria Zabrze

 

Willa na Harfowej to nowoczesny budynek o zróżnicowanej wysokości, którego elegancję podkreśla kamienny cokół wokół parteru, dyskretnie boniowana, jasna elewacja oraz przeszklone balkony dodające lekkości i światła. Znajdzie się w nim 90 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 28,97 m2 do 84,85 m2 i funkcjonalnym rozkładzie wnętrz, umożliwiającym optymalne dostosowanie lokalu do potrzeb jego mieszkańców. Wszystkie mieszkania będą doskonale oświetlone, dzięki korzystnemu usytuowaniu budynku względem stron świata. Okna o niskim współczynniku przenikania ciepła zapewnią oszczędność energii, wpisując się w założenia nowoczesnego projektu, wykorzystującego nowoczesne rozwiązania ekologiczne w budownictwie. W inwestycji zaprojektowano również system wykorzystywania wody deszczowej m.in. do podlewania terenów zielonych na osiedlu, dzięki czemu mieszkańcy zaoszczędzą w budżecie domowym nawet do kilkuset złotych rocznie. Przedział cenowy oferowanych mieszkań kształtuje się od 8 100 zł/m2 do 9 400 zł/m2.

 

 

Budynek oraz znajdujące się w nim mieszkania zostały zaprojektowane w zgodzie z zasadami Feng Shui. Umiejscowienie budynku, lokalizacja głównego wejścia oraz wjazdu do garażu, a także położenie lokali komercyjnych maksymalnie wykorzystuje „przyjazną człowiekowi energię”. Korzystny rozkład mieszkań i odpowiednia wysokość pomieszczeń zapewnia swobodny przepływ pozytywnej energii.  Willa na Harfowej znajduje się w sąsiedztwie Parku Szczęśliwickiego, dlatego jej otoczenie będzie stanowiła starannie przemyślana roślinność o zróżnicowanej fakturze oraz bogactwie odcieni, stanowiąca jego przedłużenie. W trosce o środowisko naturalne na piątej kondygnacji zaprojektowano tzw. zielony dach. To nowatorskie rozwiązanie wpisuje się w nurt proekologiczny, przyczyniając się również do dodatkowego ocieplenia budynku. 

 

Czytaj również: Nowy projekt w Gliwicach

 

Na dziedzińcu, zaprojektowano miejsce do zabaw dla najmłodszych, z ławeczkami, piaskownicą oraz elementami małej architektury. Roślinność oddzielająca teren zabaw od reszty osiedla i ulicy będzie pełniła również funkcję bariery akustycznej. Willa na Harfowej wpisuje się w najlepsze tradycje architektury miejskiej – nowoczesna forma budynku współgra ze sprawdzonymi wzorcami funkcjonalnymi starych kamienic. Na parterze od ulicy Włodarzewskiej i Harfowej znajdować się będą trzy lokale handlowo-usługowe. Ceny brutto lokali usługowych będą kształtowały się na poziomie 9 900 zł/m2. 

 

W budynku przewidziano cztery klatki schodowe (po dwie dla każdej części budynku) wyposażone w windy łączące wszystkie kondygnacje mieszkalne i partery z dwupoziomowym garażem podziemnym. Znajdzie się w nim 120 miejsc garażowych: 70 miejsc pojedynczych w cenie 32 500 zł, 16 miejsc pojedynczych ze schowkiem w cenie 38 000 zł, 10 miejsc rodzinnych w cenie 49 000 zł, 1 miejsce rodzinne ze schowkiem w cenie 53 000 zł oraz 12 miejsc dla gości usytuowanych również w garażu podziemnym. W budynku przewidziano również 17 komórek lokatorskich zlokalizowanych w garażu podziemnym oraz na korytarzach przy mieszkaniach mieszkalnych w cenie 9 000 zł. Do dyspozycji mieszkańców jest także wózkownia.

 

 

OCHOTA – RYS HISTORYCZNY DZIELNICY 

Pierwsze informacje o terenach dzisiejszej dzielnicy Ochota pochodzą z XIII w., a jej nazwa – od karczmy „Ochota”, która znajdowała się przy dzisiejszej ulicy Kaliskiej. Do rozwoju dzielnicy, który przyspieszył w XVIII wieku, przyczyniło się jej położenie na skrzyżowaniu ważnych dróg handlowych: Drogi Królewskiej (dzisiejsza Nowowiejska), Szosy Krakowskiej (obecnie Grójecka) oraz Nowej Drogi Jerozolimskiej.

 

Czytaj również: Skanska wmurowała kamień węgielny pod Green Day

 

Wiek XIX oznaczał dla Ochoty istotne inwestycje: wybudowanie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, Szpitala im. Dzieciątka Jezus, czy działających do dziś Filtrów. W latach 20. i 30. XX wieku Ochota rozkwitła jako dzielnica akademicka. Z tego okresu pochodzi kompleks akademików przy pl. Narutowicza, Instytut Radowy założony z inicjatywy Marii Skłodowskiej- Curie oraz urokliwe dzielnice mieszkaniowe Starej Ochoty: Kolonia Staszica i Kolonia Lubeckiego, w których zamieszkało wielu przedstawicieli inteligencji i wolnych zawodów. 

 

Wprowadzamy do sprzedaży kolejną naszą inwestycję zlokalizowaną po lewej stronie Wisły. Będzie to nowoczesne osiedle, wykorzystujące ekologiczne rozwiązania w budownictwie, do projektowania którego zaprosiliśmy do współpracy specjalistów od Feng Shui, którzy doradzili nam, jak powinien być usytuowany budynek oraz jakie elementy są istotne, żeby było to miejsce harmonijne oraz wzmacniające „przyjazną człowiekowi energię”. Powstał więc unikalny projekt, łączący zachodnie, wysokie standardy projektowania nowoczesnych budynków mieszkalnych ze wschodnią sztuką aranżacji przestrzeni. Jest to również inwestycja, która jest pierwszym naszym projektem realizowanym w oparciu o rachunek powierniczy, co jest potwierdzeniem, że jesteśmy w pełni przygotowani do wymogów ustawy deweloperskiej – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

 

 

Źródło: M+G / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17337 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >