Narzędzia – lista artykułów

Jak ułatwić sobie pracę w ogrodzie? Kilka sprytnych rozwiązań

Z badań marketingowych wynika, że Polacy są prawdziwymi pasjonatami ogrodów. 75% badanych traktuje ogród jako miejsce spotkań z rodziną i przyjaciółmi. 67% miłośników ogrodnictwa uprawia owoce i warzywa, 87% kwiaty, a 68% sadzi krzewy i dba o trawnik. Posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z całoroczną pracą, która niejednokrotnie jest uciążliwa, pracochłonna, a bez odpowiedniego sprzętu – praktycznie niewykonalna. W co zatem warto się zaopatrzyć?

Jak przygotować wieloletnie nieużytki pod uprawy? Prezentujemy pomocne narzędzia

Odchwaszczanie terenu pod inwestycję budowlaną czy ogrodową jest jednym z ważniejszych etapów prac przygotowawczych działki do nowego rozdziału jej istnienia. Dokładne oczyszczenie podłoża z niepożądanych roślin umożliwia zmianę przeznaczenia działki, a przede wszystkim stworzenie czegoś nowego, co będzie zgodne z zaplanowanym efektem. Może to być piękna posesja w nowej odsłonie, nowa aranżacja ogrodu czy po prostu przygotowanie terenu pod budowę. Przy mechanicznym odchwaszczaniu terenu liczy się czas, dokładność pracy i odpowiednia maszyna, która te prace wykona.

Sprzęt, który ułatwi przygotowanie ogniska w ogrodzie

Wiosną przyroda budzi się do życia. O tej porze roku my też czujemy przypływ energii i częściej wychodzimy z domu. Aby wykorzystać sprzyjającą pogodę, warto zatem urządzić spotkanie w gronie najbliższych w ogrodzie. Grill czy ognisko? Wieczory są jeszcze chłodne, więc to drugie rozwiązanie jest lepsze ­­– przy blasku płomieni przyjemnie się ogrzejemy. Co przygotować, aby spotkanie się udało? Z pewnością musimy przyszykować drewno opałowe, a do tego potrzebny będzie dobry sprzęt.

W jaką kosiarkę do koszenia trawy warto zainwestować w sezonie 2022

Trawniki, ich zakładanie i pielęgnacja, są na wiosnę priorytetowym tematem zainteresowań miłośników ogrodów. Każdy marzy o soczyście zielonej trawie wokół domu, która stworzy dodatkową domową przestrzeń i w ciepłe dni staje się głównym miejscem spędzania czasu. Zagadnienie pielęgnacji i koszenia trawy z pozoru jest banalne. Jednak praktyka pokazuje, że utrzymanie trawnika w dobrej kondycji i zarazem estetycznej formie wymaga przynajmniej dobrej kosiarki, która zapewni użytkownikom czerpanie przyjemności podczas koszenia z pro-ekologicznym nastawieniem do świata.

Jak podlewając ogród oszczędzać wodę?

Świadome i oszczędne korzystanie z wody przy podlewaniu naszych ogrodów to ważny aspekt zrównoważonego ogrodnictwa, do czego zachęca firma Fiskars. Odpowiednie produkty do nawadniania ułatwią nam pracę i pomogą uniknąć marnowania wody.

Kosiarko-karczownica z 2 ruchomymi ramionami bocznymi do mechanicznego odchwaszczania plantacji i upraw rzędowych

W sezonie 2022 na rynku maszyn do mechanicznego odchwaszczania plantacji warzywno-owocowych oraz innych upraw rzędowych pojawiła się nowa maszyna o unikalnej i praktycznej konstrukcji. Jest to karczownica japońskiej produkcji Orec RM60 W wyposażona w dwa ruchome ramiona, potrójny system tnący i trzy szerokości koszenia.

Rozpoczynamy wiosenne prace w warzywniku. Jakie narzędzia ułatwią nam sianie i sadzenie?

Początek marca to właściwy czas na wysiew naszych ulubionych warzyw. A samodzielnie wyhodowana sałata, pomidor, czy rzodkiew to prawdziwa radość i duma. Wystarczy słoneczny zakątek o powierzchni zaledwie kilku metrów kwadratowych, a nawet donice czy skrzynki na balkonie i odpowiednie narzędzia do siania.

Dlaczego warto robić zakupy w centrum ogrodniczym?

Zima powoli zmierza ku końcowi, a tematy ogrodnicze – jak co roku – zyskują coraz większy priorytet w codziennych obowiązkach. Ty też wybierasz się na zakupy? Sprawdź, dlaczego warto robić zakupy w centrum ogrodniczym.

Zaczynamy nowy sezon w ogrodzie - jak dopasować drabinę do prac ogrodowych i wokół domu?

Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu. Właściciele domów czekają już tylko, by wyjść do ogrodu i rozpocząć prace porządkowe. W ruch pójdą grabie, taczki, sekatory oraz oczywiście drabiny. Te ostatnie pozwolą oczyścić rynny, dostać się na dach w celu sprawdzenia jego kondycji po zimie, czy przyciąć połamane gałęzie drzew. Jeśli korzystacie z drabiny po raz pierwszy tej wiosny, koniecznie poświęćcie chwilę na jej przegląd. Jak powinien wyglądać?

Wykorzystanie ogrodowego traktorka do odśnieżania posesji

Traktor ogrodowy to maszyna wielosezonowa, która pomaga wykonywać zadania w ogrodzie nie tylko latem. Wykorzystując dedykowane akcesoria, jesteśmy w stanie pracować nią w różnych porach roku. Zimą sprawdza się idealnie do walki z zalegającym śniegiem! To właśnie dzięki tej uniwersalności traktory ogrodowe każdego roku zyskują coraz więcej zwolenników. Maszyny mogą pełnić rolę kosiarki, rozsiewacza czy nawet pługu do śniegu


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17551 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >