Narzędzia – lista artykułów

Podstawy cięcia żywopłotów - jakie nożyce wybrać

Żywopłot pełni bardzo różne funkcje w naszym ogrodzie i wpływa na jego charakter. Warto o niego dbać, tak aby stanowił powód do dumy i był ozdobą ogrodu. Szczególnie ważne jest cięcie pielęgnacyjne wykonywane w okresie wiosenno-letnim. A pomogą nam w tym nożyce, dzięki którym pielęgnacja żywopłotów jest łatwa, efektywna i przede wszystkim przyjemna.

Czy można odpoczywać kosząc trawę - stwórz sobie wygodny "smart ogród"

Wymagająca współczesna codzienność narzuca szybkie tempo życia, dokładne planowanie obowiązków praktycznie „na styk” i coraz więcej ludzi marzy o efektywnym odpoczynku, który doda energii na kolejny tydzień. Ucieczka na łono natury jest jednym z najlepiej sprawdzonych form odpoczynku, dlatego enklawa relaksu we własnym ogrodzie, na działce, a nawet na przydomowym trawniku cieszy się coraz większym powodzeniem. Ogród i trawnik, by sprawiały przyjemność, muszą być systematycznie pielęgnowane.

Usuwanie zalegającej wody z pozimowych roztopów za pomocą pompy

Początek wiosny to czas zwiększonych opadów i pozimowych roztopów. Efektem tego są podwyższenia poziomu wód, które mogą doprowadzić do zalania domów, piwnic czy obiektów gospodarczych. Bardzo pomocne w walce z zalegającą wodą mogą okazać się pompy.

Smart system w ogrodzie - zyskajmy więcej czasu dla siebie

Już niedługo zmieniając czas z zimowego na letni wydłużymy dzień o całą godzinę! Przez najbliższe miesiące będziemy dłużej cieszyć się słońcem, które pomoże nam poczuć się lepiej i uwolni endorfiny. Natomiast ogrodnicy na korzystanie ze słońca mogą zyskać więcej niż godzinę dziennie. Jakim sposobem? Sekret tkwi w smart systemie.

Wiosenny serwis urządzeń ogrodniczych - zanim zacznie się sezon

Już niedługo wiosna, rozpocznie się nowy sezon pracy w terenie. Wrócimy do koszenia trawy i modelowania żywopłotów. Na szczęście z odpowiednim sprzętem to sama przyjemność! Zanim jednak zabierzemy się do pracy musimy sprawdzić stan naszych maszyn. Jeśli dobrze przygotujemy je do nowego sezonu będziemy cieszyć się ich bezawaryjną pracą teraz i przez długie lata.

Ostrzenie łańcucha w pilarce motorowej

Cięcie drewna nie jest zadaniem skomplikowanym natomiast ważna jest prawidłowa technika, odpowiednie zabezpieczenie i przede wszystkim wydajna maszyna. Mając nawet najlepszą pilarkę można popełnić błąd. Ponadto trzeba pamiętać, aby zawsze mieć naostrzony łańcuch i w pełni sprawną maszynę! Radzimy, jak zaplanować cięcie i jak ostrzyć łańcuch!

Wymarzony grill w ogrodzie. Jak go wybrać?

Urządzając ogród wiele osób marzy, by znalazł się w nim grill. Taki asortyment podoba się nie tylko amatorom potraw z rusztu, ale także okazjonalnym grillującym. Co może być lepszego od słonecznego popołudnia czy wieczoru spędzonego w ogrodzie wśród zapachów pieczonej kiełbasy i mięsa lub warzyw? Osoby, które zamierzają wyposażyć swoją zieloną przestrzeń w taki osprzęt, nie zawsze wiedzą, który rodzaj grilla wybrać.

Narzędzia niezbędne w pracach brukarskich

Profesjonalna ekipa brukarska musi posiadać odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Ale również zestaw bardzo konkretnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy. Ich obecność z pewnością pomoże inwestorowi w doborze wykonawcy i w podstawowej kontroli prowadzonych przez niego działań.

Sprzęt ogrodniczy - konserwacja i przechowywanie w okresie zimowym

Okres intensywnej pracy w ogrodzie dobiega końca. Przez najbliższe, zimowe miesiące nas i nasz sprzęt czeka zasłużony odpoczynek. Warto pamiętać, że po zakończonym sezonie urządzenia potrzebują okresowego przeglądu i konserwacji. Podpowiadamy, jak poprawnie zadbać o sprzęt ogrodowy i przechowywać go podczas mrozów, by wiosną był w pełni sprawny i gotowy do ponownej pracy!

Trafiony prezent dla miłośników ogrodnictwa

Co chcieliby otrzymać pod choinkę miłośnicy ogrodnictwa? Na pewno ucieszy ich zestaw praktycznych, wysokiej jakości produktów, dzięki którym będą mogli realizować swoje ogrodowe pasje. Oto kilka inspiracji, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne prezenty.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19139 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 152

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >