Narzędzia – lista artykułów

Szykujemy odśnieżarkę do sezonu

Początek astronomicznej zimy jest dobrą okazją do sprawdzenia stanu technicznego odśnieżarki. Wykonanie kilku czynności nie zajmuje wiele czasu, a zweryfikuje gotowość maszyny do odśnieżania. Sprawna odśnieżarka to komfort użytkownika w przypadku nagłego opadu śniegu, a prawidłowa obsługa maszyny dodatkowo wydłuża jej żywotność.

Zakończenie sezonu ogrodniczego - właściwe przechowywanie narzędzi

Odpowiednie przechowywanie maszyn ogrodniczych wydłuża ich żywotność, ponieważ każde urządzenie, w tym te przeznaczone do pielęgnacji zieleni, mają swój cykl życia. Z założenia, maszyny markowe, dobrej jakości, są tworzone w celu wieloletniego użytkowania. W chwili zakupu, nowy właściciel urządzenia przejmuje za niego odpowiedzialność. „Jeśli użytkownik maszyny nie przestrzega wskazówek z instrukcji obsługi, lekceważy sprawdzanie stanu technicznego, nie przestrzega zasad prawidłowego przechowywania urządzeń podczas sezonowego postoju, wcześniej czy później, maszyna odmówi posłuszeństwa. A najczęściej zdarza się to początku wiosny – nagle okazuje się, że silnik nie chce zapalić.

Sprzątanie liści będzie dużo łatwiejsze z dmuchawą

Nadeszła złota jesień, a wraz z nią wietrzne i chłodniejsze dni. Przyroda powoli przygotowuje się do zimowego spoczynku. Opadające na ziemie liście psują estetykę naszych ogrodów, a dodatkowo stanowią zagrożenie dla naszych bliskich, gdyż w połączeniu z deszczem stają się mokre i śliskie. Jak zadbać o wygląd ogrodu i przy okazji zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym? Z pomocą przychodzą maszyny, które dosłownie zdmuchną problem z naszych zieleńców.

Koszenie trawy smartfonem z najnowszym robotem koszącym

Najnowszy i jednocześnie najbardziej nowoczesny model robota koszącego Honda Miimo 3000 jest już dostępny na polskim rynku. Robot, zarządzany za pomocą darmowej aplikacji na smartfona i technologii Bluetooth, został też wyposażony w udoskonalone rozwiązania, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników: powierzchnia koszenia do 4000 m2, zwiększona efektywność koszenia, pełna elastyczność w ustawianiu stacji dokującej, wodoszczelna konstrukcja i praktycznie bezgłośna praca.

Zbieraczka i zrywacza do owoców ułatwią zbiory w ogrodzie

Wraz z nadejściem lata nadszedł czas zbiorów owoców w naszych ogrodach. Jednak nie zawsze rosną na tyle nisko, by można było po nie swobodnie sięgnąć. Z kolei te, które spadły z drzew są często ciężkie do zebrania i obciążają plecy. Prezentujemy dwa rozwiązania, które pomogą w obu przypadkach zebrać wygodnie plony z ogrodu.

Kosiarki traktorowe - jakie funkcje posiadają najnowsze wersje

Kosiarki traktorowe reprezentują męskie podejście do prac ogrodniczych: szybkość, wydajność, efektywność, moc. Jednocześnie posiadają pożądane dziś elementy poszanowania środowiska i otoczenia: są ciche podczas uruchamiania i pracy, oszczędnie zużywają paliwo a ich nowoczesne, czterosuwowe silniki wyróżniają się obniżonym poziomem emisji spalin – niższym od wymaganych standardów.

Żywiczna masa montażowa idealna do mocowania elementów ogrodowych

Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chcąc ogrodzić naszą posesję, urozmaicić ogród pergolą lub zaskoczyć nasze dzieci przydomowym placem zabaw warto zastanowić się jak zamontować tego typu konstrukcje w podłożu tak, aby elementy były stabilnie osadzone i trwałe, a sama praca nie przysporzyła wielu problemów. O tym, jak skutecznie zamontować słupki ogrodzeniowe lub elementy małej architektury ogrodowej opowie ekspert

W jaki sposób można wykorzystać kosiarkę poza koszeniem trawy?

Coraz wyższe temperatury za oknem oznaczają, że kosiarki już za chwilę opuszczą garaże i z naszą pomocą rozpoczną pielęgnację przydomowych ogrodów. Eksperci podpowiadają w jaki sposób jednak sprawić, aby kosiarka nie służyła tylko do pielęgnacji trawnika, a była przydatna również przy innych pracach w ogrodzie?

Sprawne mocowania wokół domu i ogrodzie za pomocą wkrętów, kołków rozporowych i ramowych

W domu często stajemy przed koniecznością samodzielnego montażu różnych przedmiotów. Dzięki nowoczesnym mocowaniom prace te nie będą trudne, a większość niezbędnych rozwiązań znajdziemy w popularnych marketach budowlanych. Sprawdzamy, co przyda się w domowym warsztacie.

Bezpieczna drabina do prac w ogrodzie i wokół domu

Wiosna to czas wzmożonych prac porządkowych wokół domu oraz pielęgnacyjnych w ogrodzie. Przycinanie wysokich konarów drzew i żywopłotów oraz naprawa elewacji lub systemu rynnowego bezwzględnie wymagają użycia drabiny, i to nie byle jakiej. Ze względu na nierówne oraz często grząskie podłoże wybierajmy modele, które dzięki odpowiednim akcesoriom idealnie nadają się do ogrodowych prac.


Stron: 40 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17733 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 363

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >