Narzędzia – lista artykułów

Zamiatanie i odśnieżanie posesji jednym uniwersalnym urządzeniem

Otoczenie domu, tereny wokół osiedli mieszkaniowych i miejsca publiczne wymagają regularnych porządków. Spadające liście, zalegający piach i pył, a zimą śnieg, to nie lada wyzwanie dla właścicieli posesji i zarządzających danym terenem. Ręczne zamiatanie i odśnieżanie to ciężka praca, którą możemy sobie znacząco ułatwić!

Jak dbać o narzędzia ogrodnicze poza sezonem?

Po zakończeniu prac porządkowych w ogrodzie przychodzi czas na przegląd i konserwację narzędzi. Nie powinniśmy z tej czynności rezygnować. Prawidłowa konserwacja i odpowiednie przechowywanie narzędzi sprawią, że będą one służyły nam przez długie lata. A na pewno bez niespodzianek i dobrze przygotowani rozpoczniemy kolejny sezon.

Trafiony prezent dla ogrodnika

Poszukując prezentu pod choinkę dla właściciela ogrodu, działki czy balkonowego ogródka warto zainspirować się nowościami, jak np. sekatorami do kwiatów czy siekierami, które mogą być doskonałym uzupełnieniem zestawu ogrodowych narzędzi. Pamiętajmy również o sprawdzonych hitach ogrodowych, a wśród nich - wyrywacz do chwastów czy zestaw podstawowych narzędzi do pielęgnacji roślin.

Glebogryzarka ogrodowa - 3 rodzaje i 4 wskazówki, jak ją wybrać

Glebogryzarka to jedno z podstawowych urządzeń, które powinien posiadać każdy właściciel ogrodu. Dzięki niemu można szybko i łatwo spulchnić, wyrównać i napowietrzyć ziemię, a co za tym idzie, zapewnić roślinom lepsze warunki do rozwoju.

Jak samodzielnie wyciąć choinkę na Boże Narodzenie?

Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez choinki. Wiele osób chce cieszyć się niepowtarzalnym zapachem igieł, dlatego marzy o naturalnym, żywym drzewku. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas rodzinna wyprawa na plantację. Tam z łatwością wybierzemy najlepszy dla nas iglak. Samodzielne wycięcie świerku czy jodły, a potem ich oprawienie nie sprawi nam problemów, jeśli dysponujemy odpowiednimi narzędziami – sprawdzą się one nie tylko „od święta”.

Borówka amerykańska - czym sprawnie i szybko odchwaszczać młodą plantację

Jednym z głównych problemów w prowadzeniu plantacji borówki, zwłaszcza młodej, jest odchwaszczanie. Intensywnie nawożona w sezonie gleba sprzyja inwazji chwastów, które mogą zagłuszać prawidłowe krzewienie się młodych roślin, zaś szerokość międzyrzędzi ogranicza wybór maszyn. W technicznie trudnych warunkach plantacji borówki najlepiej sprawdzają się kompaktowe, nisko osadzone i zwinne maszyny wyposażone w innowacyjny system tnący, który dokładnie obkasza uprawy w sposób bezpieczny dla roślin i owoców, i jednocześnie rozdrabnia pokos.

Jakich narzędzi potrzebujemy do jesiennych prac w ogrodzie?

Jesień to dobry czas na przeprowadzenie prac porządkowych w ogrodzie i przygotowanie zielonej przestrzeni do nadchodzącej zimy. Nawożenie i przesadzanie roślin, nowe nasadzenia, spulchnienie oraz odchwaszczenie gleby – przy tych działaniach nie obędzie się bez wykorzystania narzędzi, takich jak szpadel czy motyka. Z dobrymi akcesoriami praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością!

Jesienne przekopywanie gleby w ogrodzie i narzędzia, które ułatwią pracę

Przed nami jesienne porządki w ogrodzie i tak ważny zabieg jak przekopywanie gleby. Wpływa on na poprawę jej właściwości i dobrze przygotowuje na nowy sezon. To również dość wymagająca praca, którą wykonamy sprawnie i z przyjemnością, gdy dobierzemy do niej odpowiednie szpadle czy widły.

Jakie narzędzia ułatwią przycinanie trawnika przy krawędziach?

Elegancki, zadbany trawnik wymaga zarówno regularnego koszenia, jak i przycinania jego krawędzi przez cały letni sezon. Aby osiągnąć zamierzony efekt warto mieć na wyposażeniu nie tylko kosiarkę, lecz także specjalne nożyce. Po takim kompleksowym strzyżeniu nasz trawnik będzie wyglądał znakomicie.

Idealny trawnik - specjalistyczne narzędzia i urządzenia dobieraj do wielkości ogrodu i specyfiki terenu

Widok starannie przystrzyżonego, gęstego i zielonego trawnika napawa dumą każdego właściciela ogrodu i budzi zachwyt wśród gości. Uzyskanie wypielęgnowanej, soczyście zielonej powierzchni wymaga systematycznej pracy: regularnego nawożenia, napowietrzania, dosiewania, usuwania chwastów, podlewania i koszenia. Efekty nie przychodzą od razu ale dostarczają wiele satysfakcji i są inwestycją na lata. Słynne angielskie trawniki mają nawet po kilkaset lat i nadal cieszą oko.


Stron: 48 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16329 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >