Narzędzia – lista artykułów

Narzędzia, które ułatwiają sprzątanie opadających liści

Jesienna pora dla ogrodników, działkowców, właścicieli posesji i profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją zieleni oznacza przede wszystkim „wielkie sprzątanie”. W tym roku opadanie liści z drzew już trwa, na terenach dotkniętych suchym i upalnym latem proces ten przebiega z większym przyspieszeniem. Dawne, tradycyjne grabienie liści przede wszystkim zajmowało dużo czasu i wymagało też sporo wysiłku fizycznego. Dziś, dzięki nowoczesnej technice, ręczną metodę sprzątania liści zastąpiła bardziej praktyczna metoda mechaniczna – kosiarka nowej generacji oraz dmuchawa – urządzenia zapewniające szybkie, skuteczne i łatwe sprzątanie liści.

Bezbolesne przycinanie roślin i gałęzi w ogrodzie sekatorem z elektrycznym wspomaganiem

Nowy sekator ogrodowy, który zapewnia wygodne cięcie jedną ręką dzięki elektrycznemu wspomaganiu. Niezależnie od tego, czy chcesz przerzedzić żywopłot, przyciąć krzewy czy drzewa owocowe, technologia Power Assist doda siły Twoim rękom - gałęzie o średnicy aż do 25 mm nie będą dla Ciebie problemem. Elektryczne wspomaganie uruchamiane jest tylko wtedy, gdy siła potrzebna do cięcia jest większa od siły Twoich rąk. Sekator rozpoznaje ten moment poprzez Twój nacisk na oba uchwyty sekatora.

Narzędzia gospodarcze niezbędne w każdym ogrodzie

Praca w ogrodzie przynosi wiele satysfakcji. Pieczołowicie pielęgnowane rośliny rosną i rozwijają się, tworząc swoistą enklawę zielonego spokoju. Niezależnie od tego, czy doglądamy działki, przydomowego ogródka, czy kwiatów na balkonie, przydadzą się nam różnego rodzaju narzędzia usprawniające pracę ogrodnika.

Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Szczególnie wymagające są cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Arboryści zajmują się pielęgnacją drzew, pracując metodą alpinistyczną, dlatego potrzebują lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom „chirurgów drzew”, powstały pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew.

Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych - jak dbać o sprzęt, aby działał bez szwanku

Kosiarki i kosy to najintensywniej eksploatowane urządzenia ogrodnicze – każdego roku są użytkowane przez 5-6 miesięcy, a kosiarki spalinowe zbierające i mielące liście nawet dłużej. W tym roku okres ich eksploatacji może potrwać do listopada, dlatego warto o nie dodatkowo zadbać w trakcie sezonu co tylko wydłuży ich żywotność.

Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

Zbliża się jesień, co oznacza zbiory jabłek, gruszek, czy śliwek. O ile łatwo jest zebrać owoce, znajdujące się w zasięgu ręki, o tyle zerwanie ich z korony drzewa wymaga nieco więcej wysiłku. Ogrodnicy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby. Wchodzą na drzewo lub drabinę. Na szczęście z tym już koniec. Zrywaczka i zbieraczka do owoców pomogą w zbieraniu owoców zarówno prosto z drzew, jak i tych, które już opadły.

Ciesielska czy rozłupująca - jak dobrze wybrać i dopasować wielkość siekiery do siebie?

Nic tak nie umili zimnych wieczorów, jak rozpalony kominek, przy którym można się zrelaksować i odpocząć po całym dniu. Aby nie tracić czasu na przygotowanie drewna, warto zrobić to odpowiednio wcześniej. A to zadanie niewątpliwie ułatwi nam właściwie dobrana siekiera, dzięki której praca będzie bezpieczna i efektywna.

Trawnik jak dywan - jakie narzędzia pomogą utrzymać go nienagannym stanie?

Chyba żadne inne miejsce w ogrodzie nie może być użytkowane na tak wiele sposobów, jak trawnik. To na nim wspólnie z rodziną czy znajomymi możemy zorganizować piknik, gry i zabawy, czy po prostu na nim poleżeć. Zdrowa, bujna i zielona trawa to wizytówka każdego ogrodnika. Jakie produkty powinien mieć każdy właściciel wypielęgnowanego trawnika?

Glebogryzarka - dlaczego jest przydatna w ogrodzie?

Glebogryzarka spalinowa to oszczędność czasu i sił, która idzie w parze z większą efektywnością prac ogrodowych. To właśnie ona pozwoli nam założyć ogród marzeń, który będzie cieszyć oko soczystą zielenią trawnika oraz bogactwem barwnych kwiatów. Idealnie rozdrobniona gleba, dokładnie wymieszana z nawozem oraz równa powierzchnia gruntu to korzyści, które z pewnością doceni każdy pasjonat ogrodnictwa – zarówno profesjonalista, jak i amator.

Zestaw niezbędnych narzędzi do dbania o rośliny balkonowe

Trudno wyobrazić sobie piękny balkon czy taras bez kwiatów i innych roślin. Zieleń na balkonie tworzy odpowiedni klimat do odpoczynku i miłego spędzenia czasu. Dlatego warto skompletować zestaw podstawowych narzędzi, które pomogą nam zadbać o nasze ulubione rośliny przez cały sezon.


Stron: 42 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18505 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >