Narzędzia – lista artykułów

Żywiczna masa montażowa idealna do mocowania elementów ogrodowych

Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chcąc ogrodzić naszą posesję, urozmaicić ogród pergolą lub zaskoczyć nasze dzieci przydomowym placem zabaw warto zastanowić się jak zamontować tego typu konstrukcje w podłożu tak, aby elementy były stabilnie osadzone i trwałe, a sama praca nie przysporzyła wielu problemów. O tym, jak skutecznie zamontować słupki ogrodzeniowe lub elementy małej architektury ogrodowej opowie ekspert

W jaki sposób można wykorzystać kosiarkę poza koszeniem trawy?

Coraz wyższe temperatury za oknem oznaczają, że kosiarki już za chwilę opuszczą garaże i z naszą pomocą rozpoczną pielęgnację przydomowych ogrodów. Eksperci podpowiadają w jaki sposób jednak sprawić, aby kosiarka nie służyła tylko do pielęgnacji trawnika, a była przydatna również przy innych pracach w ogrodzie?

Sprawne mocowania wokół domu i ogrodzie za pomocą wkrętów, kołków rozporowych i ramowych

W domu często stajemy przed koniecznością samodzielnego montażu różnych przedmiotów. Dzięki nowoczesnym mocowaniom prace te nie będą trudne, a większość niezbędnych rozwiązań znajdziemy w popularnych marketach budowlanych. Sprawdzamy, co przyda się w domowym warsztacie.

Bezpieczna drabina do prac w ogrodzie i wokół domu

Wiosna to czas wzmożonych prac porządkowych wokół domu oraz pielęgnacyjnych w ogrodzie. Przycinanie wysokich konarów drzew i żywopłotów oraz naprawa elewacji lub systemu rynnowego bezwzględnie wymagają użycia drabiny, i to nie byle jakiej. Ze względu na nierówne oraz często grząskie podłoże wybierajmy modele, które dzięki odpowiednim akcesoriom idealnie nadają się do ogrodowych prac.

Ekskluzywny grill o nowoczesnym designie

Grillowanie to coś więcej niż gotowanie – to czynność, której towarzyszy relaks, wyjątkowa atmosfera oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednym słowem grillowanie ma nie tylko zaspokajać nasz głód, ale przede wszystkim zbliżać do siebie ludzi.

Jak wybrać kosiarkę?

Sezon na prace w ogrodzie zaczął się na dobre – pogoda dopisuje, dlatego też chętnie grabimy, sadzimy, porządkujemy. W należytym porządku należy utrzymać również trawnik, niezależnie od tego czy jest rozległy czy też znajduje się wyłącznie w przydomowym ogródku. Z pomocą w utrzymaniu trawnika przychodzi nam kosiarka. Na rynku istnieje jednak tyle typów i marek, że ciężko się na którąś zdecydować. Co wziąć pod uwagę wybierając ten sprzęt do ogrodu.

Jak sprawnie i bezpiecznie przygotować narzędzia do wiosennych prac w ogrodzie?

Z utęsknieniem wyczekujemy najbardziej barwnej pory roku, jaką jest wiosna. Zanim to nastąpi odpowiednio musimy przygotować swój ogród, by w pełni oddać się wiosennej sielance. Pielęgnacja naszego ogrodu nie byłaby możliwa bez używania sprawnych i wytrzymałych narzędzi. Jeśli nie zadbaliśmy o nie zimą, to ostatni moment, aby wyczyścić, uporządkować i zakonserwować narzędzia ogrodowe na nowy sezon.

Estetyczny grill - myśliwski trójnóg z paleniskiem.

Na ręcznie wykonywanych, trójnożnych grillach, nie tylko możemy upiec smakowite mięso, ryby czy warzywa. Dodatkowo ich wygląd będzie nie lada atrakcją dla najbliższych, których zaprosimy na spotkanie w ogrodzie, gdyż nie będziemy zmuszeni korzystać z tradycyjnego grilla.

Jakiego typu sprzęt wybrać do odśnieżania?

Nie każdemu zima kojarzy się z obrazem zaśnieżonego stoku, dziećmi na sankach, czy łyżwach. Mimo, iż ogród zapadł w zimowy sen, nie ma mowy o odpoczynku dla ogrodników, administratorów i zarządców budynków. Jedną z czynności, które należy wykonywać, kiedy krajobraz zostanie przykryty białym puchem, jest odśnieżanie. Jak sprawić by nie był to tylko przykry obowiązek a prawdziwy komfort? Specjalne narzędzia na zimę w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę.

Odpowiednie zimowanie sprzętu ogrodniczego

Nadszedł czas odpoczynu dla kosiarek, kos, glebogryzarek czy nożyc do żywoplotów. Po ostatnim, ciełym i wilgotnym sezonie, który sprzyjał częstemu koszeniu trawy i intensywnej eksploatacji głównie urządzeń do koszenia, maszynom tym należy się zimowy urlop. Większość użytkowników kosiarek rutynowo chowa je po ostatnim koszeniu w garażu czy komórce i zapomina o nich aż do wiosny. Bez ich oczyszczenia, sprawdzenia stanu technicznego, wymiany niektórych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast problemy mogą się pojawić wiosną, tuż przed pierwszym koszeniem. Wówczas, przebudzenie z zimowego snu właściciela kosiarki może okazać się stresujące i kosztowne. Powody mogą być rózne: silnik się nie uruchamia, długie oczekiwanie w kolejce do serwisu.


Stron: 39 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16684 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >