Narzędzia – lista artykułów

Z jakiego prezentu ucieszy się tata ogrodnik?

Szybkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Dla osób, które poszukują wyjątkowego i praktycznego prezentu dla Taty ogrodnika mamy kilka inspiracji.

Podlewanie w ekologicznym ogrodzie - zewnętrzny zawór czerpany do podłączenia węża

W tym roku kolejny raz z rzędu doświadczamy zjawiska niedoboru opadów, które powodują wysychanie lokalnych rzek i obniżanie się wód gruntowych. Jak w takiej sytuacji najlepiej zadbać o rośliny w przydomowym ogrodzie, które szczególnie teraz wymagają regularnego nawadniania? Można to zrobić zarówno ekologicznie, jak i praktycznie.

Automatyczna kosiarka z aplikacją na smartfon - pozwoli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na koszeniu trawnika

Zadbany, zawsze równo przycięty trawnik, niezależnie od wielkości, stwarza idealne warunki do relaksu na świeżym powietrzu i jest swego rodzaju wizytówką gospodarza posesji. Właściciele trawników natomiast doskonale wiedzą ile wysiłku wymaga utrzymanie trawy w zdrowej kondycji i estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim wiedzą ile czasu poświęcają na koszenie i zarządzanie pokosem dbając o trawnik zgodnie ze sztuką, i kosząc trawnik w sezonie co parę dni. Skutecznym rozwiązaniem kwestii koszenia jest robot koszący, który raz na zawsze przejmuje obowiązek koszenia, i dzięki któremu można cieszyć się odzyskanym wolnym czasem. 40% konsumentów na świecie nie ma czasu, aby zadbać o swój ogród, co wiąże się z rosnącą popularnością automatycznych kosiarek.

Pielęgnacja przydomowych trawników - 5 kluczowych narzędzi do jego pielęgnacji

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wiosennym nadchodzi czas pielęgnacji przydomowych trawników. Właściciele działek czy przydomowych ogródków wiedzą, że piękny trawnik wymaga stałej pielęgnacji i to przez cały wiosenno-letni sezon. A do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, bez którego trudno nam będzie osiągnąć wymarzony efekt. Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogródka, dlatego warto o niego zadbać zwrócić uwagę na propozycję sprzętów, które ułatwią pracę wielbicielom ogrodów.

Jaki grill ogrodowy wybrać spośród wielu dostępnych na rynku?

Grillujemy! Od pierwszych dni maja do końca września przenosimy się z kuchnią do naszych ogrodów. Starannie wybieramy grilla, kupujemy akcesoria do pieczenia steków, szaszłyków, całych kurczaków, ryb, soczystych warzyw czy pizzy. Potrawy marynujemy i przyprawiamy, tak żeby były jeszcze pyszniejsze. Wreszcie – w gronie rodzinnym odpalamy grilla i relaksujemy się w ogrodzie.

Walka z chwastami - jakie sprzęty ułatwią tę nielubianą pracę

Chwasty to wyzwanie dla każdego właściciela ogrodu. Zabierają roślinom wodę, światło, substancje odżywcze i przestrzeń. Z takim intruzem trzeba rozprawić się już na początku sezonu. Do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt – wówczas praca w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością.

Sztuka koszenia trawy - dlaczego warto wybrać kosiarkę akumulatorową z funkcją mulczowania?

Zbliżający się maj, według ogrodniczego kalendarza jest standardowo dobrym terminem pierwszego koszenia. Warto jednak pamiętać, że koszenie jest w pewnym sensie dopełnieniem kompleksowego procesu rewitalizacji trawnika po okresie zimowym, który polega na dokładnym wygrabieniu liści, aeracji-wertykulacji służących dotlenieniu strefy korzeniowej trawy, nawożeniu i nawodnieniu. W obecnej chwili najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym z pewnością jest podlewanie wykonywane, w miarę możliwości obficie, by zminimalizować widoczne objawy panującej suszy, i by trawa mogła dojrzeć do koszenia.

Koszenie bez hałasu - dlaczego do pielęgnacji ogrodu warto wybierać narzędzia akumulatorowe?

Wszechobecny dotychczas w naszym codziennym życiu hałas, teraz najbardziej doskwiera nam w naszych czterech ścianach. Obecny jest także w naszych ogrodach. Wiosenne słońce i dodatnie temperatury zbudziły do życia przyrodę. Za chwilę rozpocznie się koszenie trawników i dookoła rozlegnie się przeraźliwy dźwięk uruchamianych po raz pierwszy w sezonie kosiarek i innych maszyn spalinowych, skutecznie zakłócając dominującą przez ostatnie dni błogą ciszę. Hałas rodzi w nas frustracje, irytuje, zwłaszcza, gdy podczas naszego relaksu, sąsiad rozpoczyna pielęgnację zieleni z użyciem maszyny spalinowej. Obecny, trudny dla nas wszystkich czas może potęgować rozdrażnienie i negatywnie przełożyć się na sąsiedzkie relacje. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na otoczenie, w którym żyje, pracuje i odpoczywa. Szanujmy się nawzajem i wybierajmy do pielęgnacji naszych ogrodów maszyny akumulatorowe, które nie zakłócają spokoju domownikom czy sąsiadom.

Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Kosiarka spalinowa – zakup tego urządzenia jest jednym z częstszych wczesną wiosną. To przede wszystkim propozycja dla osób, które mają większe trawniki. Nie trzeba bowiem martwić się długością kabla i można kosić bez przeszkód. Kosiarka tego typu działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Jest to bardzo komfortowe.

Ekologiczna konserwacja zieleni miejskiej bez hałasu i spalin - czy to możliwe?

Wśród Polaków rośnie świadomość i potrzeba posiadania miejskich terenów zieleni. Jednocześnie oczekują oni, iż pielęgnacja tych obszarów nie będzie generowała uciążliwego hałasu i nie będzie miała negatywnego wpływu na jakość powietrza. Wynika to z dużej świadomości ekologicznej. Według badań, aż 84 na 100 osób zauważa zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego też ważne są drzewa, które produkują tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze oraz ułatwiają retencję wody. Dodatkowo ich obecność w miastach obniża temperaturę w czasie upałów oraz zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Utrzymywaniem drzew w jak najlepszej kondycji zajmują się arboryści, którzy leczą, przycinają drzewa zapewniając właściwy ich rozwój oraz bezpieczeństwo ludzi i obiektów.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15813 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >