Narzędzia – lista artykułów

Wymarzony grill w ogrodzie. Jak go wybrać?

Urządzając ogród wiele osób marzy, by znalazł się w nim grill. Taki asortyment podoba się nie tylko amatorom potraw z rusztu, ale także okazjonalnym grillującym. Co może być lepszego od słonecznego popołudnia czy wieczoru spędzonego w ogrodzie wśród zapachów pieczonej kiełbasy i mięsa lub warzyw? Osoby, które zamierzają wyposażyć swoją zieloną przestrzeń w taki osprzęt, nie zawsze wiedzą, który rodzaj grilla wybrać.

Narzędzia niezbędne w pracach brukarskich

Profesjonalna ekipa brukarska musi posiadać odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Ale również zestaw bardzo konkretnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy. Ich obecność z pewnością pomoże inwestorowi w doborze wykonawcy i w podstawowej kontroli prowadzonych przez niego działań.

Sprzęt ogrodniczy - konserwacja i przechowywanie w okresie zimowym

Okres intensywnej pracy w ogrodzie dobiega końca. Przez najbliższe, zimowe miesiące nas i nasz sprzęt czeka zasłużony odpoczynek. Warto pamiętać, że po zakończonym sezonie urządzenia potrzebują okresowego przeglądu i konserwacji. Podpowiadamy, jak poprawnie zadbać o sprzęt ogrodowy i przechowywać go podczas mrozów, by wiosną był w pełni sprawny i gotowy do ponownej pracy!

Trafiony prezent dla miłośników ogrodnictwa

Co chcieliby otrzymać pod choinkę miłośnicy ogrodnictwa? Na pewno ucieszy ich zestaw praktycznych, wysokiej jakości produktów, dzięki którym będą mogli realizować swoje ogrodowe pasje. Oto kilka inspiracji, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne prezenty.

Wybierając pilarkę lepiej zdecydować się na tę z silnikiem elektrycznym czy spalinowym?

Jesień wiąże się z mnogością prac jakie musimy wykonać, by nasz ogród był gotowy na nadchodzącą zimę. Przycinanie gałęzi i przygotowanie drewna na opał to zadania, które znacząco ułatwi pilarka łańcuchowa. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i jak wybrać tę, która spełni nasze oczekiwania!

Narzędzia, które ułatwiają sprzątanie opadających liści

Jesienna pora dla ogrodników, działkowców, właścicieli posesji i profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją zieleni oznacza przede wszystkim „wielkie sprzątanie”. W tym roku opadanie liści z drzew już trwa, na terenach dotkniętych suchym i upalnym latem proces ten przebiega z większym przyspieszeniem. Dawne, tradycyjne grabienie liści przede wszystkim zajmowało dużo czasu i wymagało też sporo wysiłku fizycznego. Dziś, dzięki nowoczesnej technice, ręczną metodę sprzątania liści zastąpiła bardziej praktyczna metoda mechaniczna – kosiarka nowej generacji oraz dmuchawa – urządzenia zapewniające szybkie, skuteczne i łatwe sprzątanie liści.

Bezbolesne przycinanie roślin i gałęzi w ogrodzie sekatorem z elektrycznym wspomaganiem

Nowy sekator ogrodowy, który zapewnia wygodne cięcie jedną ręką dzięki elektrycznemu wspomaganiu. Niezależnie od tego, czy chcesz przerzedzić żywopłot, przyciąć krzewy czy drzewa owocowe, technologia Power Assist doda siły Twoim rękom - gałęzie o średnicy aż do 25 mm nie będą dla Ciebie problemem. Elektryczne wspomaganie uruchamiane jest tylko wtedy, gdy siła potrzebna do cięcia jest większa od siły Twoich rąk. Sekator rozpoznaje ten moment poprzez Twój nacisk na oba uchwyty sekatora.

Narzędzia gospodarcze niezbędne w każdym ogrodzie

Praca w ogrodzie przynosi wiele satysfakcji. Pieczołowicie pielęgnowane rośliny rosną i rozwijają się, tworząc swoistą enklawę zielonego spokoju. Niezależnie od tego, czy doglądamy działki, przydomowego ogródka, czy kwiatów na balkonie, przydadzą się nam różnego rodzaju narzędzia usprawniające pracę ogrodnika.

Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Szczególnie wymagające są cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Arboryści zajmują się pielęgnacją drzew, pracując metodą alpinistyczną, dlatego potrzebują lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom „chirurgów drzew”, powstały pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew.

Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych - jak dbać o sprzęt, aby działał bez szwanku

Kosiarki i kosy to najintensywniej eksploatowane urządzenia ogrodnicze – każdego roku są użytkowane przez 5-6 miesięcy, a kosiarki spalinowe zbierające i mielące liście nawet dłużej. W tym roku okres ich eksploatacji może potrwać do listopada, dlatego warto o nie dodatkowo zadbać w trakcie sezonu co tylko wydłuży ich żywotność.


Stron: 43 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18698 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 299

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >