Narzędzia – lista artykułów

Ogrodowe narzędzia akumulatorowe - co warto o nich wiedzieć

Coraz częściej korzystamy ze sprzętu zasilanego akumulatorowo. By wybrać najlepsze urządzenia warto wiedzieć, w czym tkwi ich siła. Są lekkie, wydajne, a przy tym przyjazne środowisku. Elektronarzędzia akumulatorowe – podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając urządzenia do pracy na działce czy w warsztacie.

Przygotowanie narzędzi ogrodniczych do sezonu

Mówi się, że niektórzy ludzie mają „dobrą rękę do roślin” i traktują je jak żywe istoty. Pewne jest zatem, że jak każde stworzenie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Nikt nie zatroszczy się o nasze rośliny tak, jak odpowiednio przygotowane narzędzia, które posłużą nam w czasie okresu wegetacyjnego. Jak przygotować zatem nasze akcesoria ogrodowe, aby praca z nimi była bezpieczna i komfortowa, a rośliny odpowiednio zadbane? Jeśli nie zdążyłeś zakonserwować ich przed zimą, nic straconego – razem z naszym ekspertem zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów.

Proste sposoby, które pomogą Ci nawodnić ogród

Odpowiednie nawodnienie ogrodu to podstawa jego pielęgnacji. Wielu z nas pamięta, że na samym początku przygody z hodowlą roślin, było podlewanie konewką. Niemałą satysfakcję sprawiało nam doglądanie wszystkich okazów… Z czasem jednak zabrakło na to czasu.

Pompa - najlepsza pomoc w walce z wiosennymi roztopami

W okresie wczesnowiosennym, szczególnie w polskim klimacie mamy do czynienia z różnego rodzaju opadami atmosferycznymi. Często przyczyniają się one do podwyższenia poziomu wody, czy to w rzekach, stawach, czy w oczkach wodnych, przekraczając dopuszczalne normy. Już teraz warto wyposażyć się w pompy, które będą pomocne w tym trudnym okresie.

Wyrywacz do chwastów - przyrząd, dzięki któremu nie obciążamy kręgosłupa podczas prac ogrodowych

Czy usuwanie chwastów z trawnika może być przyjemne? Okazuje się, że wszystko jest możliwe jeśli zaopatrzymy się w odpowiednie narzędzia. Przykładem są wyrywacze do chwastów, które od lat biją rekordy popularności wśród dostępnych na rynku narzędzi ogrodowych. Te innowacyjne produkty zostały zaprojektowane z myślą o szybkim i skutecznym usuwaniu niepożądanych roślin z trawników. Dzięki nim wyrywanie chwastów może być przyjazne nie tylko dla naszego kręgosłupa, lecz także środowiska.

Wybieramy kosiarkę ogrodową - spalinowa czy akumulatorowa?

Doskonale przycięty trawnik to wizytówka ogrodu. Odpowiednią pielęgnację zapewnia dobrze dobrana kosiarka. Zanim dokonamy wyboru między modelem spalinowym a akumulatorowym, warto zdefiniować swoje potrzeby i poznać zalety obu rozwiązań. Kosiarka powinna zapewniać przede wszystkim odpowiednią wydajność i komfort pracy, a przy tym nie sprawiać problemów eksploatacyjnych. Spalinowa czy akumulatorowa – którą wybrać?

Sekatory Żyrafa najlepiej się sprawdzają podczas przycinania gałęzi w koronie drzew i gęstych krzewach

Przed nami czas wiosennych porządków w ogrodzie, w tym przycinanie drzew i krzewów. Każdy kto do tej pory próbował swoich sił w ogrodnictwie wie, że cięcie gałęzi, szczególnie w koronie drzew i gęstych krzewach wymaga dużego wysiłku. Teraz prace te można wykonać szybko, precyzyjnie i bezpiecznie dzięki uniwersalnym sekatorom Żyrafa

Nowa marka narzędzi ogrodniczych pojawiła się na polskim rynku

Ponad 1,2 mln urządzeń produkowanych miesięcznie, 5000 pracowników, 7 światowych centrów sprzedaży i serwisu oraz rozbudowany dział badań i rozwoju. Greenworks, globalny lider w produkcji akumulatorowych elektronarzędzi ogrodowych, rozwija dystrybucję w Polsce i prezentuje ofertę na 2018 rok. Będzie ją można zobaczyć już od jutra na Targach Gardenia 2018 (stoisko 27, hala 5). Nowym wyłącznym przedstawicielem marki w Polsce jest Lange Łukaszuk.

Szykujemy odśnieżarkę do sezonu

Początek astronomicznej zimy jest dobrą okazją do sprawdzenia stanu technicznego odśnieżarki. Wykonanie kilku czynności nie zajmuje wiele czasu, a zweryfikuje gotowość maszyny do odśnieżania. Sprawna odśnieżarka to komfort użytkownika w przypadku nagłego opadu śniegu, a prawidłowa obsługa maszyny dodatkowo wydłuża jej żywotność.

Zakończenie sezonu ogrodniczego - właściwe przechowywanie narzędzi

Odpowiednie przechowywanie maszyn ogrodniczych wydłuża ich żywotność, ponieważ każde urządzenie, w tym te przeznaczone do pielęgnacji zieleni, mają swój cykl życia. Z założenia, maszyny markowe, dobrej jakości, są tworzone w celu wieloletniego użytkowania. W chwili zakupu, nowy właściciel urządzenia przejmuje za niego odpowiedzialność. „Jeśli użytkownik maszyny nie przestrzega wskazówek z instrukcji obsługi, lekceważy sprawdzanie stanu technicznego, nie przestrzega zasad prawidłowego przechowywania urządzeń podczas sezonowego postoju, wcześniej czy później, maszyna odmówi posłuszeństwa. A najczęściej zdarza się to początku wiosny – nagle okazuje się, że silnik nie chce zapalić.


Stron: 41 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17906 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 254

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >