Narzędzia – lista artykułów

Bezpieczna drabina do prac w ogrodzie i wokół domu

Wiosna to czas wzmożonych prac porządkowych wokół domu oraz pielęgnacyjnych w ogrodzie. Przycinanie wysokich konarów drzew i żywopłotów oraz naprawa elewacji lub systemu rynnowego bezwzględnie wymagają użycia drabiny, i to nie byle jakiej. Ze względu na nierówne oraz często grząskie podłoże wybierajmy modele, które dzięki odpowiednim akcesoriom idealnie nadają się do ogrodowych prac.

Ekskluzywny grill o nowoczesnym designie

Grillowanie to coś więcej niż gotowanie – to czynność, której towarzyszy relaks, wyjątkowa atmosfera oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednym słowem grillowanie ma nie tylko zaspokajać nasz głód, ale przede wszystkim zbliżać do siebie ludzi.

Jak wybrać kosiarkę?

Sezon na prace w ogrodzie zaczął się na dobre – pogoda dopisuje, dlatego też chętnie grabimy, sadzimy, porządkujemy. W należytym porządku należy utrzymać również trawnik, niezależnie od tego czy jest rozległy czy też znajduje się wyłącznie w przydomowym ogródku. Z pomocą w utrzymaniu trawnika przychodzi nam kosiarka. Na rynku istnieje jednak tyle typów i marek, że ciężko się na którąś zdecydować. Co wziąć pod uwagę wybierając ten sprzęt do ogrodu.

Jak sprawnie i bezpiecznie przygotować narzędzia do wiosennych prac w ogrodzie?

Z utęsknieniem wyczekujemy najbardziej barwnej pory roku, jaką jest wiosna. Zanim to nastąpi odpowiednio musimy przygotować swój ogród, by w pełni oddać się wiosennej sielance. Pielęgnacja naszego ogrodu nie byłaby możliwa bez używania sprawnych i wytrzymałych narzędzi. Jeśli nie zadbaliśmy o nie zimą, to ostatni moment, aby wyczyścić, uporządkować i zakonserwować narzędzia ogrodowe na nowy sezon.

Estetyczny grill - myśliwski trójnóg z paleniskiem.

Na ręcznie wykonywanych, trójnożnych grillach, nie tylko możemy upiec smakowite mięso, ryby czy warzywa. Dodatkowo ich wygląd będzie nie lada atrakcją dla najbliższych, których zaprosimy na spotkanie w ogrodzie, gdyż nie będziemy zmuszeni korzystać z tradycyjnego grilla.

Jakiego typu sprzęt wybrać do odśnieżania?

Nie każdemu zima kojarzy się z obrazem zaśnieżonego stoku, dziećmi na sankach, czy łyżwach. Mimo, iż ogród zapadł w zimowy sen, nie ma mowy o odpoczynku dla ogrodników, administratorów i zarządców budynków. Jedną z czynności, które należy wykonywać, kiedy krajobraz zostanie przykryty białym puchem, jest odśnieżanie. Jak sprawić by nie był to tylko przykry obowiązek a prawdziwy komfort? Specjalne narzędzia na zimę w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę.

Odpowiednie zimowanie sprzętu ogrodniczego

Nadszedł czas odpoczynu dla kosiarek, kos, glebogryzarek czy nożyc do żywoplotów. Po ostatnim, ciełym i wilgotnym sezonie, który sprzyjał częstemu koszeniu trawy i intensywnej eksploatacji głównie urządzeń do koszenia, maszynom tym należy się zimowy urlop. Większość użytkowników kosiarek rutynowo chowa je po ostatnim koszeniu w garażu czy komórce i zapomina o nich aż do wiosny. Bez ich oczyszczenia, sprawdzenia stanu technicznego, wymiany niektórych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast problemy mogą się pojawić wiosną, tuż przed pierwszym koszeniem. Wówczas, przebudzenie z zimowego snu właściciela kosiarki może okazać się stresujące i kosztowne. Powody mogą być rózne: silnik się nie uruchamia, długie oczekiwanie w kolejce do serwisu.

Zabezpieczamy działkę i ogród przed złodziejami w okresie zimowym. Dobra kłódka to podstawa

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą – zjawiskiem szczególnie nasilającym się przed świętami. Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie?

Narzędzia, które ułatwią sprzątanie liści wokół domu

Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!

Łatwiejsze sprzątanie liści w ogrodzie z pomocą odkurzacza

Dla właścicieli ogrodów koniec lata to czas wytężonej pracy. Trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu roślin przed zbliżającymi się chłodami i posprzątaniu ogrodu przed zimą. Podczas jesiennych porządków z pewnością docenimy nowy odkurzacz do liści SKIL o mocy 3000 W z funkcją dmuchawy i rozdrabniacza.


Stron: 39 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 20699 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 384

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >