Narzędzia – lista artykułów

Armatura w ogrodzie i tarasie - jak wybrać zawór zewnętrzny?

Dziś mieszkanie czy apartament to już nie tylko „cztery ściany”, ale cała infrastruktura do odpoczynku i rekreacji. Zgodnie z ekologicznymi trendami w projektach nowoczesnych osiedli uwzględniane są lokale z zielonym tarasem czy niewielkim ogródkiem. W odpowiednim dbaniu o własny kawałek zieleni pomoże zawór zewnętrzny z mrozoodpornym mechanizmem.

Ciągniki sadownicze i 2 inne maszyny, które wykorzystywane są w polskich gospodarstwach

Współczesne, polskie gospodarstwo, czy to rolne, czy sadownicze, nie może się obejść bez odpowiednich maszyn. Ich używanie znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, dzięki czemu można zwiększyć wydajność i rentowność gospodarstwa. Wśród wszystkich maszyn królują ciągniki sadownicze i rolnicze, bez których utrzymanie nawet małego gospodarstwa byłoby bardzo utrudnione.

Spadające liście w ogrodzie - jakie sprzęty ułatwią ich sprzątanie

Jednym z ważniejszych punktów na liście jesiennych porządków w ogrodzie jest uprzątnięcie trawnika. Warto już wcześniej zaplanować ostatnie koszenie i porządne oczyszenie murawy z opadłych liści. Do tego z pewnością przydadzą się odpowiednie grabie, które pomogą nam szybko oczyścić murawę.

Czym karczować chaszcze i zapuszczone zarośla - kosiarka karczownica sprawdzi się tam, gdzie zwykła nie da rady

Przywrócenie gruntom wartości użytkowej, pod uprawy lub pod inwestycje, wymaga dużego nakładu pracy i kosztów. Jednym z pierwszych etapów tego procesu jest oczyszczenie obszaru z wysokich traw i zarośli, w którym z pomocą przychodzi nowoczesna technika w postaci profesjonalnych kosiarek karczownic. Nowością na polskim rynku są japońskie karczownice OREC wyposażone w niezawodne silniki oraz wyjątkowo wytrzymałe ostrza z japońskiej hartowanej stali.

Wykorzystanie nożyc ogrodowych w uprawie zielnika

Możliwość korzystania z własnego domowego zielnika to duża radość i satysfakcja. Wiedzą o tym szczególnie osoby, które włożyły niemały wysiłek, aby go odpowiednio zaprojektować i zadbać o rośliny. Jednak, aby cieszyć się dostawą świeżych ziół z własnego zielnika przez cały sezon, kluczowa jest właściwa pielęgnacja. Do tego na pewno przydadzą się uniwersalne nożyczki ogrodowe.

Jakie nawierzchnie wokół domu można czyścić myjką ciśnieniową

Umyje, oczyści, doprowadzi do porządku większość nawierzchni na naszej posesji – to urządzenie, którego zalety trudno przecenić. Ważne jednak, by wybrać takie, które będzie pasowało idealnie do naszych potrzeb i że by posługiwać się nim w sposób świadomy.

Kiedy opryskiwacz niezbędny jest w ogrodzie - to jaki wybrać

Opryskiwacz to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodnika, nie tylko profesjonalisty. Doskonale sprawdza się podczas prac ochronnych i pielęgnacyjnych na działce, w ogrodzie warzywnym, w szklarni czy w sadzie. Jak spośród bogatej oferty sklepów wybrać najlepsze urządzenie?

Hałas – wróg zdrowia i sąsiedzkich relacji można go wyeliminować działając wspólnie

Nadmierny hałas jest zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Stał się naszym wiernym towarzyszem również w miejscach naszego odpoczynku m.in. w naszych ogrodach. Najbardziej uciążliwy staje się wiosną i latem, kiedy rozpoczynają się prace pielęgnacyjne zieleni z użyciem głośnych maszyn spalinowych. Generowany hałas rodzi frustracje a nawet sąsiedzkie zatargi. Jednym ze sposobów na jego redukcję w najbliższym otoczeniu i utrzymanie dobrych relacji sąsiedzkich są umowa i kampania społeczna firmy Husqvarna „Umówmy się na ciszę”.

Narzędzia ogrodowe na wysięgniku - kiedy są bardzo przydatne?

Przyspieszony kurs akrobatyki albo narzędzia na wysięgniku – co wybieracie? Jedno albo drugie jest niezbędne, gdy się ma drzewa w ogrodzie albo wysoki żywopłot. Taniej i bezpieczniej będzie sięgnąć po odpowiednie maszyny.

Do nawadniania ogrodu warto wybrać wąż tekstylny - jest lekki i wygodny w użyciu

W upalne dni musimy pamiętać o regularnym piciu wody. Rośliny także jej potrzebują, niestety nie zawsze mogą jej dostarczyć sobie samodzielnie i musimy im w tym pomóc. Jeżeli nawadniamy rośliny ręcznie, często pojawiającym się problemem jest konieczność przenoszenie ciężkiego węża, który dodatkowo lubi się załamywać. Wąż tekstylny to świetny ratunek dla spragnionych wody roślin, a także wielka pomoc dla ogrodników. Lekki, wygodny i łatwy w użyciu pomoże roślinom przetrwać nawet najbardziej gorące dni lata.


Stron: 45 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17770 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >