Narzędzia – lista artykułów

Kosiarka spalinowa – wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Kosiarka spalinowa – zakup tego urządzenia jest jednym z częstszych wczesną wiosną. To przede wszystkim propozycja dla osób, które mają większe trawniki. Nie trzeba bowiem martwić się długością kabla i można kosić bez przeszkód. Kosiarka tego typu działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Jest to bardzo komfortowe.

Ekologiczna konserwacja zieleni miejskiej bez hałasu i spalin - czy to możliwe?

Wśród Polaków rośnie świadomość i potrzeba posiadania miejskich terenów zieleni. Jednocześnie oczekują oni, iż pielęgnacja tych obszarów nie będzie generowała uciążliwego hałasu i nie będzie miała negatywnego wpływu na jakość powietrza. Wynika to z dużej świadomości ekologicznej. Według badań, aż 84 na 100 osób zauważa zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska. Dlatego też ważne są drzewa, które produkują tlen, oczyszczają i nawilżają powietrze oraz ułatwiają retencję wody. Dodatkowo ich obecność w miastach obniża temperaturę w czasie upałów oraz zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Utrzymywaniem drzew w jak najlepszej kondycji zajmują się arboryści, którzy leczą, przycinają drzewa zapewniając właściwy ich rozwój oraz bezpieczeństwo ludzi i obiektów.

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Lubisz spędzać czas w ogrodzie lub na tarasie? Relaksujesz się, gotując dla bliskich i przygotowując wyszukane potrawy? Nic tak nie poprawia nastroju i nie wzbogaca rodzinnych spotkań jak biesiadowanie przy grillu. Współczesne urządzenia do pieczenia i grillowania mięs, ryb i warzyw są wygodne, ergonomiczne, a także pozwalają na skuteczne i szybkie przyrządzenie nawet najbardziej wymyślnych dań. Jaki model grilla ogrodowego wybrać i czym się kierować podczas zakupu?

Kosiarka do trawy - jak wybrać odpowiedni model?

Co prawda sezon ogrodniczy dopiero przed nami, ale warto zaplanować już jego przebieg. Styczeń i luty to okres wyprzedaży, warto więc rozejrzeć się za narzędziami na najbliższe sezony. Jednym z takich sprzętów jest kosiarka do trawy. Jeśli takie zadanie czeka Ciebie teraz, to zapraszamy do lektury poradnika, który pomoże w wyborze najlepszej kosiarki dla Twojego ogródka.

Ridery i traktory z dodatkowym osprzętem przydatne w ogrodzie również zimą

Ridery i traktory to nie tylko wytrzymałe, efektowne pojazdy niezastąpione do pielęgnacji obszernych, otwartych terenów zieleni prywatnych posesji oraz terenów miejskich, komercyjnych. Zastosowane w nich rozwiązania technologiczne, łatwość obsługi, konserwacji i możliwość doboru wielofunkcyjnego osprzętu montowanego w zależności od modelu z tyłu lub z przodu czyni z nich maszyny wielosezonowe. Doskonale sprawdzają się w pracach porządkowych o każdej porze roku, takich jak m.in.: odśnieżanie, transportowanie, porządkowanie, czyszczenie podjazdów, chodników.

Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

Nie trzeba wiele, by mały ogród stał się powodem wielkiej dumy. Przeznaczone do drobnych prac wokół domu sekatory akumulatorowe, pomogą Ci w przywrócić do formy rośliny ozdobne. To poręczne i ciche, a przy tym mocne oraz wydajne urządzenia, które bez hałasu i spalin przywracają ład w ogrodzie.

Jakie narzędzia będą niezbędne podczas śnieżnej zimy wokół domu

Zima lubi zaskoczyć drogowców.., ale nie Ciebie! Pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujesz. Dlatego warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych narzędzi, które pomogą uporać się z zaśnieżonymi schodami, podwórkiem czy drogą dojazdową do domu.

Do jakich prac, poza sprzątaniem liści, można wykorzystać dmuchawę ogrodową?

Dmuchawa ogrodowa służy przede wszystkim do wygodnego i szybkiego sprzątania liści w sezonie jesiennym. Inne spojrzenie na to urządzenie pozwala dostrzec, że wygenerowany silny strumień powietrza ma jeszcze inne, praktyczne w codziennym życiu zastosowania.

Narzędzia, które usprawnią czyszczenie ogrodowych nawierzchni z mchu i rynien z liści

Jesień zawitała do nas na dobre. To ostatni dzwonek na oczyszczanie posadzek i rynien przed zimą. Często nie zdajemy sobie sprawy ile gałązek, liści czy mchu może się w nich zgromadzić przez lato. Porządne udrożnienie rynien i posprzątanie posadzki na tarasie czy w ogródku to gwarancja zachowania ich w dobrym stanie na kolejne lata oraz sprawnego przepływu wody w deszczowe dni.

Beczka na deszczówkę – o korzyściach i prawidłowym doborze elementów

W dzisiejszych czasach dużo się mówi o dbaniu o środowisko, wzrasta bowiem świadomość ekologiczna, przez co wielu ludzi stara się przynajmniej częściowo przejść na odnawialne źródła zasobów, na tyle ile jest to możliwe. Beczka na wodę/deszczówkę to świetny sposób na promowanie tego typu działań. W niedługim czasie stanie się ona standardem w wyposażeniu przydomowego ogrodu.


Stron: 46 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15905 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >