Narzędzia – lista artykułów

Koszenie trawy smartfonem z najnowszym robotem koszącym

Najnowszy i jednocześnie najbardziej nowoczesny model robota koszącego Honda Miimo 3000 jest już dostępny na polskim rynku. Robot, zarządzany za pomocą darmowej aplikacji na smartfona i technologii Bluetooth, został też wyposażony w udoskonalone rozwiązania, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników: powierzchnia koszenia do 4000 m2, zwiększona efektywność koszenia, pełna elastyczność w ustawianiu stacji dokującej, wodoszczelna konstrukcja i praktycznie bezgłośna praca.

Zbieraczka i zrywacza do owoców ułatwią zbiory w ogrodzie

Wraz z nadejściem lata nadszedł czas zbiorów owoców w naszych ogrodach. Jednak nie zawsze rosną na tyle nisko, by można było po nie swobodnie sięgnąć. Z kolei te, które spadły z drzew są często ciężkie do zebrania i obciążają plecy. Prezentujemy dwa rozwiązania, które pomogą w obu przypadkach zebrać wygodnie plony z ogrodu.

Kosiarki traktorowe - jakie funkcje posiadają najnowsze wersje

Kosiarki traktorowe reprezentują męskie podejście do prac ogrodniczych: szybkość, wydajność, efektywność, moc. Jednocześnie posiadają pożądane dziś elementy poszanowania środowiska i otoczenia: są ciche podczas uruchamiania i pracy, oszczędnie zużywają paliwo a ich nowoczesne, czterosuwowe silniki wyróżniają się obniżonym poziomem emisji spalin – niższym od wymaganych standardów.

Żywiczna masa montażowa idealna do mocowania elementów ogrodowych

Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chcąc ogrodzić naszą posesję, urozmaicić ogród pergolą lub zaskoczyć nasze dzieci przydomowym placem zabaw warto zastanowić się jak zamontować tego typu konstrukcje w podłożu tak, aby elementy były stabilnie osadzone i trwałe, a sama praca nie przysporzyła wielu problemów. O tym, jak skutecznie zamontować słupki ogrodzeniowe lub elementy małej architektury ogrodowej opowie ekspert

W jaki sposób można wykorzystać kosiarkę poza koszeniem trawy?

Coraz wyższe temperatury za oknem oznaczają, że kosiarki już za chwilę opuszczą garaże i z naszą pomocą rozpoczną pielęgnację przydomowych ogrodów. Eksperci podpowiadają w jaki sposób jednak sprawić, aby kosiarka nie służyła tylko do pielęgnacji trawnika, a była przydatna również przy innych pracach w ogrodzie?

Sprawne mocowania wokół domu i ogrodzie za pomocą wkrętów, kołków rozporowych i ramowych

W domu często stajemy przed koniecznością samodzielnego montażu różnych przedmiotów. Dzięki nowoczesnym mocowaniom prace te nie będą trudne, a większość niezbędnych rozwiązań znajdziemy w popularnych marketach budowlanych. Sprawdzamy, co przyda się w domowym warsztacie.

Bezpieczna drabina do prac w ogrodzie i wokół domu

Wiosna to czas wzmożonych prac porządkowych wokół domu oraz pielęgnacyjnych w ogrodzie. Przycinanie wysokich konarów drzew i żywopłotów oraz naprawa elewacji lub systemu rynnowego bezwzględnie wymagają użycia drabiny, i to nie byle jakiej. Ze względu na nierówne oraz często grząskie podłoże wybierajmy modele, które dzięki odpowiednim akcesoriom idealnie nadają się do ogrodowych prac.

Ekskluzywny grill o nowoczesnym designie

Grillowanie to coś więcej niż gotowanie – to czynność, której towarzyszy relaks, wyjątkowa atmosfera oraz spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jednym słowem grillowanie ma nie tylko zaspokajać nasz głód, ale przede wszystkim zbliżać do siebie ludzi.

Jak wybrać kosiarkę?

Sezon na prace w ogrodzie zaczął się na dobre – pogoda dopisuje, dlatego też chętnie grabimy, sadzimy, porządkujemy. W należytym porządku należy utrzymać również trawnik, niezależnie od tego czy jest rozległy czy też znajduje się wyłącznie w przydomowym ogródku. Z pomocą w utrzymaniu trawnika przychodzi nam kosiarka. Na rynku istnieje jednak tyle typów i marek, że ciężko się na którąś zdecydować. Co wziąć pod uwagę wybierając ten sprzęt do ogrodu.

Jak sprawnie i bezpiecznie przygotować narzędzia do wiosennych prac w ogrodzie?

Z utęsknieniem wyczekujemy najbardziej barwnej pory roku, jaką jest wiosna. Zanim to nastąpi odpowiednio musimy przygotować swój ogród, by w pełni oddać się wiosennej sielance. Pielęgnacja naszego ogrodu nie byłaby możliwa bez używania sprawnych i wytrzymałych narzędzi. Jeśli nie zadbaliśmy o nie zimą, to ostatni moment, aby wyczyścić, uporządkować i zakonserwować narzędzia ogrodowe na nowy sezon.


Stron: 39 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16952 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 351

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >