Narzędzia – lista artykułów

Kosiarka do trawy - jak wybrać odpowiedni model?

Co prawda sezon ogrodniczy dopiero przed nami, ale warto zaplanować już jego przebieg. Styczeń i luty to okres wyprzedaży, warto więc rozejrzeć się za narzędziami na najbliższe sezony. Jednym z takich sprzętów jest kosiarka do trawy. Jeśli takie zadanie czeka Ciebie teraz, to zapraszamy do lektury poradnika, który pomoże w wyborze najlepszej kosiarki dla Twojego ogródka.

Ridery i traktory z dodatkowym osprzętem przydatne w ogrodzie również zimą

Ridery i traktory to nie tylko wytrzymałe, efektowne pojazdy niezastąpione do pielęgnacji obszernych, otwartych terenów zieleni prywatnych posesji oraz terenów miejskich, komercyjnych. Zastosowane w nich rozwiązania technologiczne, łatwość obsługi, konserwacji i możliwość doboru wielofunkcyjnego osprzętu montowanego w zależności od modelu z tyłu lub z przodu czyni z nich maszyny wielosezonowe. Doskonale sprawdzają się w pracach porządkowych o każdej porze roku, takich jak m.in.: odśnieżanie, transportowanie, porządkowanie, czyszczenie podjazdów, chodników.

Zadbaj o rośliny ozdobne w małym ogrodzie. Poznaj sekatory akumulatorowe!

Nie trzeba wiele, by mały ogród stał się powodem wielkiej dumy. Przeznaczone do drobnych prac wokół domu sekatory akumulatorowe, pomogą Ci w przywrócić do formy rośliny ozdobne. To poręczne i ciche, a przy tym mocne oraz wydajne urządzenia, które bez hałasu i spalin przywracają ład w ogrodzie.

Jakie narzędzia będą niezbędne podczas śnieżnej zimy wokół domu

Zima lubi zaskoczyć drogowców.., ale nie Ciebie! Pod warunkiem, że dobrze się do tego przygotujesz. Dlatego warto odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych narzędzi, które pomogą uporać się z zaśnieżonymi schodami, podwórkiem czy drogą dojazdową do domu.

Do jakich prac, poza sprzątaniem liści, można wykorzystać dmuchawę ogrodową?

Dmuchawa ogrodowa służy przede wszystkim do wygodnego i szybkiego sprzątania liści w sezonie jesiennym. Inne spojrzenie na to urządzenie pozwala dostrzec, że wygenerowany silny strumień powietrza ma jeszcze inne, praktyczne w codziennym życiu zastosowania.

Narzędzia, które usprawnią czyszczenie ogrodowych nawierzchni z mchu i rynien z liści

Jesień zawitała do nas na dobre. To ostatni dzwonek na oczyszczanie posadzek i rynien przed zimą. Często nie zdajemy sobie sprawy ile gałązek, liści czy mchu może się w nich zgromadzić przez lato. Porządne udrożnienie rynien i posprzątanie posadzki na tarasie czy w ogródku to gwarancja zachowania ich w dobrym stanie na kolejne lata oraz sprawnego przepływu wody w deszczowe dni.

Beczka na deszczówkę – o korzyściach i prawidłowym doborze elementów

W dzisiejszych czasach dużo się mówi o dbaniu o środowisko, wzrasta bowiem świadomość ekologiczna, przez co wielu ludzi stara się przynajmniej częściowo przejść na odnawialne źródła zasobów, na tyle ile jest to możliwe. Beczka na wodę/deszczówkę to świetny sposób na promowanie tego typu działań. W niedługim czasie stanie się ona standardem w wyposażeniu przydomowego ogrodu.

Ogrodowe domki i skrzynie na narzędzia - wszytko co niezbędne do prac w ogrodzie w jednym miejscu

Od kilku dni mamy kalendarzową jesień. Pomimo, że jest to pora roku, która kończy sezon ogrodowy, wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych i przygotowania ogrodu do kolejnego sezonu. Porządek w ogrodzie to nie tylko przystrzyżony trawnik czy zagrabione liście. Podczas pracy w nim niezbędne są narzędzia, które ułatwiają jego pielęgnację. Gdy zbliża się koniec sezonu, warto pomyśleć o odpowiednim ich przechowaniu. Brak odpowiedniego miejsca dla narzędzi może sprawić, że podczas porządków wiosennych trudniej będzie znaleźć to, czego będziemy potrzebowali. Dodatkowo, narzędzia elektryczne np. kosiarki, potrzebują ochrony przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych takich jak śnieg, wiatr czy deszcz. Zostawienie ich na zewnątrz kończy się często koniecznością zakupu nowych. Jak zatem bezpiecznie przechować niezbędne narzędzia ogrodowe podczas zimy?

Jak ułatwić sobie zbiór owoców z drzew?

Jesień tradycyjnie kojarzy nam się ze zbiorami owoców w sadach i ogrodach. Jednak sięganie po wysoko zawieszone jabłka, czy gruszki to ciężkie zadanie fizyczne. Wymaga ono od ogrodnika nie tylko dużego wysiłku, ale także naraża na groźne kontuzje. Z kolei po owoce, które spadły z drzewa, trzeba się schylać, co wiążę się z obciążaniem pleców. Rozwiązaniem tych problemów jest zrywaczka i zbieraczka do owoców

Jak tworzyć wirtualne granice dla profesjonalnych robotów koszących

Światowy lider w dziedzinie zautomatyzowanego koszenia trawników, wprowadza teraz na rynek technologię Husqvarna EPOS. Rozwiązanie satelitarne umożliwiające koszenie z wirtualnymi granicami, które jest przeznaczone do nowej serii profesjonalnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower®.


Stron: 46 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15820 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >