Narzędzia – lista artykułów

Jakiego typu sprzęt wybrać do odśnieżania?

Nie każdemu zima kojarzy się z obrazem zaśnieżonego stoku, dziećmi na sankach, czy łyżwach. Mimo, iż ogród zapadł w zimowy sen, nie ma mowy o odpoczynku dla ogrodników, administratorów i zarządców budynków. Jedną z czynności, które należy wykonywać, kiedy krajobraz zostanie przykryty białym puchem, jest odśnieżanie. Jak sprawić by nie był to tylko przykry obowiązek a prawdziwy komfort? Specjalne narzędzia na zimę w znacznym stopniu ułatwią naszą pracę.

Odpowiednie zimowanie sprzętu ogrodniczego

Nadszedł czas odpoczynu dla kosiarek, kos, glebogryzarek czy nożyc do żywoplotów. Po ostatnim, ciełym i wilgotnym sezonie, który sprzyjał częstemu koszeniu trawy i intensywnej eksploatacji głównie urządzeń do koszenia, maszynom tym należy się zimowy urlop. Większość użytkowników kosiarek rutynowo chowa je po ostatnim koszeniu w garażu czy komórce i zapomina o nich aż do wiosny. Bez ich oczyszczenia, sprawdzenia stanu technicznego, wymiany niektórych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast problemy mogą się pojawić wiosną, tuż przed pierwszym koszeniem. Wówczas, przebudzenie z zimowego snu właściciela kosiarki może okazać się stresujące i kosztowne. Powody mogą być rózne: silnik się nie uruchamia, długie oczekiwanie w kolejce do serwisu.

Zabezpieczamy działkę i ogród przed złodziejami w okresie zimowym. Dobra kłódka to podstawa

Okres jesienno-zimowy to czas kiedy do garażu i ogrodowej komórki chowamy nieużywane już sprzęty sportowe, meble i narzędzia ogrodowe. Chronimy je w ten sposób przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, ale również kradzieżą – zjawiskiem szczególnie nasilającym się przed świętami. Na celowniku złodziei znajdują się też rzadziej odwiedzane ogródki działkowe. Jak zadbać o ich bezpieczeństwo w tym trudnym okresie?

Narzędzia, które ułatwią sprzątanie liści wokół domu

Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!

Łatwiejsze sprzątanie liści w ogrodzie z pomocą odkurzacza

Dla właścicieli ogrodów koniec lata to czas wytężonej pracy. Trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu roślin przed zbliżającymi się chłodami i posprzątaniu ogrodu przed zimą. Podczas jesiennych porządków z pewnością docenimy nowy odkurzacz do liści SKIL o mocy 3000 W z funkcją dmuchawy i rozdrabniacza.

Stół grillowy z wbudowanym rusztem. Zrób to sam - pokazujemy krok po kroku

Lubicie grillować, ale męczy Was stałe wstawanie i doglądanie potraw na ruszcie. Mamy dla Was proste rozwiązanie – stolik grillowy z wbudowanym rusztem. Podpowiadamy jak go zrobić. Szczegóły poniżej!

Motopompa - niezawodne narzędzie ogrodowe w okresie suszy - jaką wybrać?

Każdy właściciel i miłośnik ogrodu, działki wie, że stan wilgotności gleby w tym roku jest bardo niski. Jest to skutek ubiegłorocznego upalnego lata z małą ilością opadów, braku śniegu ostatniej zimy i bardzo dużego zróżnicowania obszarowego opadów atmosferycznych ostatniej wiosny. Najnowszy Raport na temat wystąpienia warunków suszy w Polsce w kwietniu i maju br. opracowany przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdza wystąpienie suszy rolniczej w Polsce.

Narzędzia ogrodowe z akumulatorem - funkcjonalne i ekologiczne, które są niezbędne?

Każdy właściciel ogrodu i działki szuka najdogodniejszych urządzeń do pielęgnacji zieleni – dostosowanych do jego preferencji, do rodzaju wykonywanych prac i portfela. Rośnie popularność urządzeń kompleksowych – umożliwiających wykonywanie więcej niż jednej czynności. Coraz więcej też osób, poza wygodną obsługą urządzenia, zwraca uwagę na jego profil ekologiczny i sprawdza poziom emisji spalin, głośność. W tym kontekście najbardziej atrakcyjnymi są urządzenia elektryczne bez stałego podłączenia do źródła prądu czyli akumulatorowe.

Jak spulchnić i napowietrzyć glebę?

Największymi wrogami trawników i przydomowych ogródków są mech i chwasty. Ich uporczywe rozrastanie się powoduje niedotlenienie gleby i niedobór koniecznego do rozwoju roślin światła słonecznego.

Jak bezpiecznie przeprowadzić przegląd dachu?

Zima powoli przyzwyczaja nas do swojego łagodnego oblicza. To kolejny rok, który upłynął pod znakiem niewielkich opadów śniegu oraz dość wysokich, jak na tę porę roku, temperatur.


Stron: 38 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22309 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 354

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >