Narzędzia – lista artykułów

Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Szczególnie wymagające są cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Arboryści zajmują się pielęgnacją drzew, pracując metodą alpinistyczną, dlatego potrzebują lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom „chirurgów drzew”, powstały pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew.

Najczęstsze przyczyny awarii kosiarek spalinowych - jak dbać o sprzęt, aby działał bez szwanku

Kosiarki i kosy to najintensywniej eksploatowane urządzenia ogrodnicze – każdego roku są użytkowane przez 5-6 miesięcy, a kosiarki spalinowe zbierające i mielące liście nawet dłużej. W tym roku okres ich eksploatacji może potrwać do listopada, dlatego warto o nie dodatkowo zadbać w trakcie sezonu co tylko wydłuży ich żywotność.

Zrywaczka i zbieraczka do owoców znacznie odciąży kręgosłup podczas prac ogrodowych

Zbliża się jesień, co oznacza zbiory jabłek, gruszek, czy śliwek. O ile łatwo jest zebrać owoce, znajdujące się w zasięgu ręki, o tyle zerwanie ich z korony drzewa wymaga nieco więcej wysiłku. Ogrodnicy radzą sobie z tym wyzwaniem na różne sposoby. Wchodzą na drzewo lub drabinę. Na szczęście z tym już koniec. Zrywaczka i zbieraczka do owoców pomogą w zbieraniu owoców zarówno prosto z drzew, jak i tych, które już opadły.

Ciesielska czy rozłupująca - jak dobrze wybrać i dopasować wielkość siekiery do siebie?

Nic tak nie umili zimnych wieczorów, jak rozpalony kominek, przy którym można się zrelaksować i odpocząć po całym dniu. Aby nie tracić czasu na przygotowanie drewna, warto zrobić to odpowiednio wcześniej. A to zadanie niewątpliwie ułatwi nam właściwie dobrana siekiera, dzięki której praca będzie bezpieczna i efektywna.

Trawnik jak dywan - jakie narzędzia pomogą utrzymać go nienagannym stanie?

Chyba żadne inne miejsce w ogrodzie nie może być użytkowane na tak wiele sposobów, jak trawnik. To na nim wspólnie z rodziną czy znajomymi możemy zorganizować piknik, gry i zabawy, czy po prostu na nim poleżeć. Zdrowa, bujna i zielona trawa to wizytówka każdego ogrodnika. Jakie produkty powinien mieć każdy właściciel wypielęgnowanego trawnika?

Glebogryzarka - dlaczego jest przydatna w ogrodzie?

Glebogryzarka spalinowa to oszczędność czasu i sił, która idzie w parze z większą efektywnością prac ogrodowych. To właśnie ona pozwoli nam założyć ogród marzeń, który będzie cieszyć oko soczystą zielenią trawnika oraz bogactwem barwnych kwiatów. Idealnie rozdrobniona gleba, dokładnie wymieszana z nawozem oraz równa powierzchnia gruntu to korzyści, które z pewnością doceni każdy pasjonat ogrodnictwa – zarówno profesjonalista, jak i amator.

Zestaw niezbędnych narzędzi do dbania o rośliny balkonowe

Trudno wyobrazić sobie piękny balkon czy taras bez kwiatów i innych roślin. Zieleń na balkonie tworzy odpowiedni klimat do odpoczynku i miłego spędzenia czasu. Dlatego warto skompletować zestaw podstawowych narzędzi, które pomogą nam zadbać o nasze ulubione rośliny przez cały sezon.

Ogrodowa kurtyna wodna - ochłoda w upalne dni

W upalny letni dzień szukamy nie tylko cienia, gdy słońce praży niemiłosiernie, ale także orzeźwienia. Pod parasolem, czy pergolą trudno o ochłodę. W letnie upały doskonale sprawdzi się innowacyjne rozwiązanie, jakim jest kurtyna wodna. Przyniesie orzeźwienie, tworząc prawdziwie wakacyjny nastrój w przydomowym ogrodzie lub na tarasie.

Jak dbać o kosiarkę spalinową, aby służyła cały sezon bez szwanku

Marzymy o pięknym, przypominającym zielony dywan trawniku. Bez systematycznego koszenia można jednak o tym zapomnieć. Dlatego właśnie kosiarka jest podstawowym wyposażeniem właściciela każdego ogrodu. By służyła nam długo musimy pamiętać o jej prawidłowej konserwacji, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku kosiarki spalinowej. Poznaj kilka praktycznych porad i ciesz się pięknym ogrodem przez cały sezon!

Jak wybrać bezpieczną drabinę do prac na zewnątrz?

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi sezon wzmożonych prac wokół domu. Majsterkowicze oraz działkowcy po miesiącach spędzonych w domu z radością biorą się za drobne naprawy poszycia dachowego lub elewacji oraz obowiązkowe o tej porze roku prace ogrodowe. Z ulubionych skrzynek wyjmują niezbędne narzędzia, a z szopy lub garażu - drabiny. Kondycję tych ostatnich warto dokładnie sprawdzić, by bezpiecznie przystąpić do wykonywania zadań.


Stron: 42 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18319 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >