Narzędzia – lista artykułów

Jesienne przekopywanie gleby w ogrodzie i narzędzia, które ułatwią pracę

Przed nami jesienne porządki w ogrodzie i tak ważny zabieg jak przekopywanie gleby. Wpływa on na poprawę jej właściwości i dobrze przygotowuje na nowy sezon. To również dość wymagająca praca, którą wykonamy sprawnie i z przyjemnością, gdy dobierzemy do niej odpowiednie szpadle czy widły.

Jakie narzędzia ułatwią przycinanie trawnika przy krawędziach?

Elegancki, zadbany trawnik wymaga zarówno regularnego koszenia, jak i przycinania jego krawędzi przez cały letni sezon. Aby osiągnąć zamierzony efekt warto mieć na wyposażeniu nie tylko kosiarkę, lecz także specjalne nożyce. Po takim kompleksowym strzyżeniu nasz trawnik będzie wyglądał znakomicie.

Idealny trawnik - specjalistyczne narzędzia i urządzenia dobieraj do wielkości ogrodu i specyfiki terenu

Widok starannie przystrzyżonego, gęstego i zielonego trawnika napawa dumą każdego właściciela ogrodu i budzi zachwyt wśród gości. Uzyskanie wypielęgnowanej, soczyście zielonej powierzchni wymaga systematycznej pracy: regularnego nawożenia, napowietrzania, dosiewania, usuwania chwastów, podlewania i koszenia. Efekty nie przychodzą od razu ale dostarczają wiele satysfakcji i są inwestycją na lata. Słynne angielskie trawniki mają nawet po kilkaset lat i nadal cieszą oko.

Jak spędzić przyjemnie wakacje we własnym ogrodzie - narzędzia, które ułatwiają pielęgnację roślin

Sytuacja epidemiczna skłania do rozważenia zmiany planów wakacyjno-urlopowych. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo zdrowotne, własny ogród na posesji lub na działce staje się atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Potwierdza to zwiększony w tym roku popyt na działki rekreacyjne. Własna zielona przestrzeń zapewnia wygodne miejsce do spędzania wolnego czasu i wakacji w warunkach bezpiecznego dystansu do sąsiadów, a coraz bardziej powszechny i łatwy dostęp do Internetu umożliwia również wielu osobom zdalne wykonywanie obowiązków zawodowych. Dodatkowym atutem takiej sytuacji jest możliwość połączenia przyjemnie spędzanego czasu z pielęgnacją roślin i trawnika, zwłaszcza gdy pod ręką są nowoczesne i wielofunkcyjne rozwiązania techniki ogrodowej.

Własny ogródek i zielnik - jakie narzędzia pomogą w pielęgnacji i zbiorach

Na pewno każdy ogrodnik czy działkowicz lubi pielęgnować swoje roślinki, pielić grządki, po prostu uprawiać ogródek według swojego pomysłu i potrzeb. Każda roślina jest ważna i ma swoje miejsce. Możliwość korzystania z własnych zbiorów owoców, warzyw czy ziół to prawdziwa radość dla każdego ogrodnika. Pachnące pomidory, jabłka czy kiście winogrona to niezwykła uczta dla całej rodziny. Aby je sprawnie zebrać warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, które pomogą nam szybko i bez wysiłku napełnić ogrodowy kosz.

Z jakiego prezentu ucieszy się tata ogrodnik?

Szybkimi krokami zbliża się Dzień Ojca. Dla osób, które poszukują wyjątkowego i praktycznego prezentu dla Taty ogrodnika mamy kilka inspiracji.

Podlewanie w ekologicznym ogrodzie - zewnętrzny zawór czerpany do podłączenia węża

W tym roku kolejny raz z rzędu doświadczamy zjawiska niedoboru opadów, które powodują wysychanie lokalnych rzek i obniżanie się wód gruntowych. Jak w takiej sytuacji najlepiej zadbać o rośliny w przydomowym ogrodzie, które szczególnie teraz wymagają regularnego nawadniania? Można to zrobić zarówno ekologicznie, jak i praktycznie.

Automatyczna kosiarka z aplikacją na smartfon - pozwoli zaoszczędzić czas, który spędzilibyśmy na koszeniu trawnika

Zadbany, zawsze równo przycięty trawnik, niezależnie od wielkości, stwarza idealne warunki do relaksu na świeżym powietrzu i jest swego rodzaju wizytówką gospodarza posesji. Właściciele trawników natomiast doskonale wiedzą ile wysiłku wymaga utrzymanie trawy w zdrowej kondycji i estetycznym wyglądzie. Przede wszystkim wiedzą ile czasu poświęcają na koszenie i zarządzanie pokosem dbając o trawnik zgodnie ze sztuką, i kosząc trawnik w sezonie co parę dni. Skutecznym rozwiązaniem kwestii koszenia jest robot koszący, który raz na zawsze przejmuje obowiązek koszenia, i dzięki któremu można cieszyć się odzyskanym wolnym czasem. 40% konsumentów na świecie nie ma czasu, aby zadbać o swój ogród, co wiąże się z rosnącą popularnością automatycznych kosiarek.

Pielęgnacja przydomowych trawników - 5 kluczowych narzędzi do jego pielęgnacji

Wraz z rozpoczynającym się sezonem wiosennym nadchodzi czas pielęgnacji przydomowych trawników. Właściciele działek czy przydomowych ogródków wiedzą, że piękny trawnik wymaga stałej pielęgnacji i to przez cały wiosenno-letni sezon. A do tego potrzebny jest odpowiedni sprzęt, bez którego trudno nam będzie osiągnąć wymarzony efekt. Zadbany trawnik to wizytówka każdego ogródka, dlatego warto o niego zadbać zwrócić uwagę na propozycję sprzętów, które ułatwią pracę wielbicielom ogrodów.

Jaki grill ogrodowy wybrać spośród wielu dostępnych na rynku?

Grillujemy! Od pierwszych dni maja do końca września przenosimy się z kuchnią do naszych ogrodów. Starannie wybieramy grilla, kupujemy akcesoria do pieczenia steków, szaszłyków, całych kurczaków, ryb, soczystych warzyw czy pizzy. Potrawy marynujemy i przyprawiamy, tak żeby były jeszcze pyszniejsze. Wreszcie – w gronie rodzinnym odpalamy grilla i relaksujemy się w ogrodzie.


Stron: 47 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16247 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >