Narzędzia – lista artykułów

Jakie nawierzchnie wokół domu można czyścić myją ciśnieniową

Umyje, oczyści, doprowadzi do porządku większość nawierzchni na naszej posesji – to urządzenie, którego zalety trudno przecenić. Ważne jednak, by wybrać takie, które będzie pasowało idealnie do naszych potrzeb i że by posługiwać się nim w sposób świadomy.

Kiedy opryskiwacz niezbędny jest w ogrodzie - to jaki wybrać

Opryskiwacz to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodnika, nie tylko profesjonalisty. Doskonale sprawdza się podczas prac ochronnych i pielęgnacyjnych na działce, w ogrodzie warzywnym, w szklarni czy w sadzie. Jak spośród bogatej oferty sklepów wybrać najlepsze urządzenie?

Hałas – wróg zdrowia i sąsiedzkich relacji można go wyeliminować działając wspólnie

Nadmierny hałas jest zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka. Stał się naszym wiernym towarzyszem również w miejscach naszego odpoczynku m.in. w naszych ogrodach. Najbardziej uciążliwy staje się wiosną i latem, kiedy rozpoczynają się prace pielęgnacyjne zieleni z użyciem głośnych maszyn spalinowych. Generowany hałas rodzi frustracje a nawet sąsiedzkie zatargi. Jednym ze sposobów na jego redukcję w najbliższym otoczeniu i utrzymanie dobrych relacji sąsiedzkich są umowa i kampania społeczna firmy Husqvarna „Umówmy się na ciszę”.

Narzędzia ogrodowe na wysięgniku - kiedy są bardzo przydatne?

Przyspieszony kurs akrobatyki albo narzędzia na wysięgniku – co wybieracie? Jedno albo drugie jest niezbędne, gdy się ma drzewa w ogrodzie albo wysoki żywopłot. Taniej i bezpieczniej będzie sięgnąć po odpowiednie maszyny.

Do nawadniania ogrodu warto wybrać wąż tekstylny - jest lekki i wygodny w użyciu

W upalne dni musimy pamiętać o regularnym piciu wody. Rośliny także jej potrzebują, niestety nie zawsze mogą jej dostarczyć sobie samodzielnie i musimy im w tym pomóc. Jeżeli nawadniamy rośliny ręcznie, często pojawiającym się problemem jest konieczność przenoszenie ciężkiego węża, który dodatkowo lubi się załamywać. Wąż tekstylny to świetny ratunek dla spragnionych wody roślin, a także wielka pomoc dla ogrodników. Lekki, wygodny i łatwy w użyciu pomoże roślinom przetrwać nawet najbardziej gorące dni lata.

Tata ogrodnik doceni sprzęt pomagający dbać o piękny wygląd trawinka

Jaki prezent kupić dla taty ogrodnika z okazji Dnia Ojca? Może warto pomyśleć o zestawie narzędzi do pielęgnacji trawy. Sezon letni w pełni, a to oznacza intensywny czas, który spędzamy dbając o wygląd naszego trawnika. Taki zestaw sprawi, że tato będzie z przyjemnością oddawał się pasji ogrodnictwa, a trawnik będzie prawdziwą wizytówką domu.

Podstawy cięcia żywopłotów - jakie nożyce wybrać

Żywopłot pełni bardzo różne funkcje w naszym ogrodzie i wpływa na jego charakter. Warto o niego dbać, tak aby stanowił powód do dumy i był ozdobą ogrodu. Szczególnie ważne jest cięcie pielęgnacyjne wykonywane w okresie wiosenno-letnim. A pomogą nam w tym nożyce, dzięki którym pielęgnacja żywopłotów jest łatwa, efektywna i przede wszystkim przyjemna.

Czy można odpoczywać kosząc trawę - stwórz sobie wygodny "smart ogród"

Wymagająca współczesna codzienność narzuca szybkie tempo życia, dokładne planowanie obowiązków praktycznie „na styk” i coraz więcej ludzi marzy o efektywnym odpoczynku, który doda energii na kolejny tydzień. Ucieczka na łono natury jest jednym z najlepiej sprawdzonych form odpoczynku, dlatego enklawa relaksu we własnym ogrodzie, na działce, a nawet na przydomowym trawniku cieszy się coraz większym powodzeniem. Ogród i trawnik, by sprawiały przyjemność, muszą być systematycznie pielęgnowane.

Usuwanie zalegającej wody z pozimowych roztopów za pomocą pompy

Początek wiosny to czas zwiększonych opadów i pozimowych roztopów. Efektem tego są podwyższenia poziomu wód, które mogą doprowadzić do zalania domów, piwnic czy obiektów gospodarczych. Bardzo pomocne w walce z zalegającą wodą mogą okazać się pompy.

Smart system w ogrodzie - zyskajmy więcej czasu dla siebie

Już niedługo zmieniając czas z zimowego na letni wydłużymy dzień o całą godzinę! Przez najbliższe miesiące będziemy dłużej cieszyć się słońcem, które pomoże nam poczuć się lepiej i uwolni endorfiny. Natomiast ogrodnicy na korzystanie ze słońca mogą zyskać więcej niż godzinę dziennie. Jakim sposobem? Sekret tkwi w smart systemie.


Stron: 44 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19300 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 165

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >