Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

Sprzątanie liści z trawnika i grządek, czyszczenie posadzek czy rynien w altanach to ważne czynności w ramach jesiennych porządków w ogrodzie. Aby wykonać je sprawnie i z przyjemnością pomyślmy o odpowiednim sprzęcie, który będziemy mogli również bez problemu przechowywać. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca w garażu, a potrzebujemy szerokiej gamy narzędzi to doskonałym rozwiązaniem będą narzędzia QuikFitTM Czytaj dalej

 

System Fiskars QuikFitTM to pełna gama narzędzi, mocowanych naaluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych.Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy.Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu.

 

Jesienne sprzątanie ogroduGrabie do liści metalowe, małe QuikFitTMok. 39 zł

Szeroki wachlarz wymiennych głowic pozwala dobrać odpowiednie narzędziedo konkretnej czynności. Wśród narzędzi z gamy „połącz i posprzątaj”znajdziemy: grabie do liści, szczotki czy skrobak do fug. Można do nich dobraćróżnej długości trzonki wykonane z aluminium i pokryte powłoką SoftGripTM,która zwiększa komfort pracy. To narzędzia, które z pewnością przydadzą siędo jesiennych porządków w ogrodzie.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liściGrabie do liści z tworzywa QuikFitTMok. 54 zł

Sprzątamy liście z trawnika

Liście, które tak malowniczo wyglądają na trawniku, trzeba koniecznie usunąć.W przypadku wilgotnej aury warto jest działać szybko. Liście bowiemprzygniatają trawę, dostaje się tam mniej tlenu i bardzo łatwo zadomowiają się w niej grzyby. Pozostawienie ich może rzutować na wygląd trawnika nawiosnę. To samo dotyczy gałązek czy owoców, które spadają na murawę.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liściSkareator QuikFitTMok. 142 zł

Czytaj również: Skuteczny preparat na kleszcze. Jaki wybrać?

 

W czynności tej doskonale sprawdzą się grabie do liści QuikFitTM,wyposażone w 25 miękkich i elastycznych zębów z wysokiej jakości tworzywawytrzymałego na wygięcia. Nierzadko wyzwaniem jest usunięcie liści z miejsctrudno dostępnych. Ale z małymi, metalowymi grabiami do liści QuikFitTM tożaden problem. Wąska głowica z 7 elastycznymi, stalowymi zębami dotrzew każdy zakamarek ogrodu. Natomiast do usuwania mchuz trawnika przydadzą się grabie do liści metalowe lub skareator QuikFitTM.Z takim zestawem narzędzi trawnik zostanie porządnie posprzątany przedzimą.

 

Posadzki na błysk!

O posadzkę na tarasie czy balkonie należy dbać przez cały rok, aby zachowałaodpowiedni wygląd i była ozdobą domu czy ogrodu. Warto oczyścić ją przedzimą z opadłych liści czy gałązek. W tym przypadku bez szczotkiz odpowiednim włosiem ani rusz.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liściSzczotka do czyszczenia chodnika QuikFitTMok. 60 zł

Idealnym rozwiązaniem doporządkowania większych, gładkichpowierzchni, jak taras czy posadzka napatio jest szeroka szczotka QuikFitTM.Została wykonana z wysokiej jakościtworzywa, co pozwala na sprawnei skuteczne sprzątanie. Natomiastszczotka wąska posiada długie włókna,które sprawdzą się podczas porządkowania powierzchni z liści, ziemi, a nawetgruzu. Kształt głowicy umożliwia również zamiatanie schodów.Ale to nie wszystko. Wśród wymiennych głowic znajdziemy również specjalnąszczotkę do czyszczenia chodnika, która doskonale usuwa mech i chwasty zeszczelin między płytami chodnika. Stalowe włosie służy do skrobania płytchodnikowych, a dodatkowe ostrze umożliwia usunięcie nawet głębokoosadzonych chwastów. Doskonałym uzupełnieniem będzie skrobak do fug,który pomoże nam uporać się z chwastami i mchem w narożnikach budynkówczy schodów.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

 

Nie zapominajmy o rynnach

Spadające liście powodują nie tylko bałagan na trawniku, lecz także mogąskutecznie zapchać rynny. Nie zdajemy sobie sprawy ile liści, gałązek czyinnych zanieczyszczeń potrafi się w nich nagromadzić. Dobrze udrożnionerynny to gwarancja sprawnego przepływu deszczówki i ochrona domu czyaltany przed zalaniem. Prace te należy przeprowadzać przynajmniej dwa razyw roku – na wiosnę i jesienią, przed nastaniem zimy.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liści

 

Czytaj również: Jesień w ogrodzie

 

W tej sytuacji z pomocą przychodzi specjalna szczotka do rynien QuikFitTM.Jej końcówki można ustawić pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposóboczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka iskrobak oraz długi teleskopowy trzonek sprawią, że czyszczenie rynien staniesię dziecinne proste.

 

Jesienne sprzątanie ogrodu - jak ułatwić sobie sprzątanie liściSzczotka do rynien QuikFitTMok. 105 zł

Źródło: Target PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17893 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 119

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >