Nowoczesny sufit podwieszany

Nowoczesny sufit podwieszany

Sufity podwieszane to już standard na rynku materiałów wykończeniowych dedykowanych do wnętrz użytkowych. Znamy ich rodzaje, właściwości techniczne i walory estetyczne. Pytanie więc, czy sufit podwieszany może nas jeszcze czymkolwiek zaskoczyć? Czytaj dalej

 

Okazuje się, że tak. Subtelny, delikatny, barwny, ulotny…, jak liść tańczący na wietrze. Tak obrazowo można opisać najnowszy, dekoracyjny sufit podwieszany, który wprowadziła właśnie do swojej oferty firma Armstrong. Sufit tekstylny FABRIC CANOPY, bo o nim mowa, to zupełna nowość na światowym rynku, a nazwa „sufit podwieszany” właśnie nabiera zupełnie nowego znaczenia. Dlaczego?

 

Czytaj również: Podwieszane eko sufity


Wyjątkowy i praktyczny sufit z tkaniny

- Trójwymiarowe formy, barwne i ożywiające przestrzeń akcenty, gra świateł, lekkość i dynamika – taki efekt można uzyskać za pomocą nowych, kolorowych paneli tekstylnych FABRIC CANOPY. Są jak zwiewne rzeźby zawieszone w powietrzu. Dzięki nim wnętrza nabierają oryginalnego, zindywidualizowanego charakteru, którego nie da się uzyskać w żaden inny sposób – mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong.

 

Czytaj również: Doskonała akustyka przy drewnie? To możliwe!

 


 

FABRIC CANOPY to napinane, barwne panele tekstylne, wykonane ze specjalnie wyprodukowanej, bardzo elastycznej i transparentnej tkaniny. Mieszanka poliestru (90%) i lycry (10%) sprawia, że materiał jest wyjątkowo sprężysty, a odpowiednia grubość nici i gęstość ich splotu, daje efekt półprzeźroczystości. Tkanina jest przy tym bardzo praktyczna w utrzymaniu – można ją prać w pralce.

 

Czytaj również: Sufity szpitalne – dlaczego warto o nich wspomnieć

 

- Panele dostępne są w wersji rozpiętej na delikatnym, lekkim stelażu ze stali nierdzewnej (model X) lub bez stelażu (model Y). FABRIC CANOPY w wersji Y montowane są za pomocą specjalnych nylonowych linek do ścian, sufitów lub innych płaszczyzn – wyjaśnia Anna Baczkowska. Do wyboru mamy wiele kolorów (m.in. biały, kremowy, czerwony, zielony, niebieski) oraz różne kształty paneli (wersja Y – trójkąt, kwadrat, prostokąt, pięciokąt). W zależności od projektu, inne kolory oraz kształty dostępne są na życzenie.

Źródło: Yasna Communications / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15776 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 111

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >