Odbyło się spotkanie „TRYLOGIA  INTERNORM – ARCHITEKTURA, STYL & MAGIA”

Odbyło się spotkanie „TRYLOGIA INTERNORM – ARCHITEKTURA, STYL & MAGIA”

W Centrum Kongresowym w Salzburgu odbyła się impreza, na której zaprezentowane zostały najnowsze produkty i technologie oraz strategia rozwoju Internorm. Mottem spotkania było: , które wyrażało wartości nadrzędne dla firmy. Czytaj dalej

 

Przedstawiciele z całej Europy

Na spotkanie w Salzburgu zaproszono około pięciuset przedstawicieli firmy z całej Europy w tym oczywiście z Polski. Część oficjalną poprowadziła gwiazda niemieckojęzycznych telewizji – Cathy Zimmerman. Zebranych przywitał stojący na czele przedsiębiorstwa Christian Klinger, który przedstawił analizę wyników firmy, która pokazała, że pomimo generalnego kryzysu w Europie firma zanotowała po raz kolejny wzrost. Podczas imprezy rozdano nagrody dla najlepszych partnerów Internorm na rynku austriackim i niemieckim - [1st] Window Award 2011.

 

 

Nowa filozofia sprzedaży okien 

-Chcę tak mieszkać, aby mój dom wyrażał kim jestem – mówił Christian Klinger, współwłaściciel Internorm. Dlatego nowa koncepcja sprzedaży okien i drzwi, która znalazła odzwierciedlenie w nowym katalogu, opiera się, w głównej mierze, na umożliwieniu wyrażeniu swojej osobowości poprzez styl budynku i odpowiednio dobrane okna i drzwi.

 

Czytaj również: Franc Gardiner na Heimtextil we Frankfurcie

 

Architektoniczne założenia takiego podejścia przedstawił współpracujący z Internorm Andreas Haug z pracowni Phoenix Design.

 

 

-Ludzie w zależności od osobowości chcą mieszkać nowocześnie lub bardziej tradycyjnie. Nie każdy jednak odnajduje się w skrajnie nowoczesnym lub skrajnie klasycznym stylu – mówił Andreas Haug.

 

Czytaj również: Międzynarodowych Targów INTERCLIMA w Paryżu

 

Dlatego zdecydowano się wprowadzić także dwa style pośrednie. Wybór odpowiedniego produktu ma teraz polegać na daleko posuniętej indywidualizacji i dopasowaniu okna lub drzwi do wymarzonego stylu domu.

 

 

-W Internormie dokonano przełomu w myśleniu o sprzedaży okien i drzwi. Klient zwykle ma jakieś wyobrażenie o tym jak miałby wyglądać jego dom. I do tej wizji może dobrać odpowiednie okna i drzwi – mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internorm.

 

Czytaj również: Selena na targach Stroisib 2012

 

Nowości i technologie

Internorm nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne. Co roku zaskakuje nowościami, jednak w Salzburgu do nowej filozofii prezentowania okien dołączono także rozwiązania wyprzedzające dotychczasowo stosowane w branży. Premierowy pokaz miały nowe technologie, nowe modele okien oraz prototypy, o których firma nie chce jeszcze informować.

 

 

Okna bez okuć, to jedna z najnowszych propozycji austriackiego producenta. Opracowany przez inżynierów Internorm system mieści się w skrzydle okna. Rewolucyjne rozwiązanie sprawia, że zamykanie okna nie wymaga regulacji, antywłamaniowość jest zapewniona, zaś sam system jest niezwykle odporny i wytrzymały. Ze względu na rewolucyjną konstrukcję profilu okna bez okuć znajdują zastosowanie w oknach PVC.

 

Czytaj również: Zakończono Targi Heimtextil 2012 we Frankfurcie nad Menem

 

Zaprezentowano także okna ze zintegrowaną żaluzją napędzaną modułem fotowoltaicznym. Dzięki temu okna są całkowicie samowystarczalne i niezależne od zewnętrznych źródeł zasilania. Energia gromadzona w ciągu dnia pozwala na bezproblemowe sterowanie lamelami.

 

 

Nowością jest także zastosowanie specjalnych nawiewników w oknach, które mogą odesłać rekuperatory do lamusa. Nie tylko zapewniają przewiew powietrza, ale także je ogrzewają. Wydajność systemu wentylacji sprawia, że kilka okien wyposażonych w nową technologię może zapewnić odpowiednią wentylację w budynku. 

 

-Technologiczne rozwiązania, które przedstawiono w Salzburgu, to absolutny przełom – żaluzje na moduł fotowoltaiczny, wydajne i ogrzewające nawiewniki to olbrzymi krok naprzód. Ale  okna bez okuć to prawdziwa rewolucja. Nikt nie opracował takich rozwiązań wcześniej -   mówi Marcin Ksokowski, Prezes Zarządu IFTM Internorm, jedynego przedstawiciela Internorm na rynku polskim

 

 

Niepowtarzalna atmosfera

Internorm, nawet jako największy producent okien w Europie, nie stracił atmosfery, która charakteryzuje rodzinne firmy. Dziś firmą zarządza trzecie pokolenie Klingerów, dla których odpowiedni klimat spotkań ma nadrzędne znaczenie. Dlatego w Salzburgu zadbano o odpowiednią oprawę, dzięki której pięciuset przedstawicieli firmy mogło nie tylko poznać nowe produkty, ale i zrelaksować się przy występie „The Rat Pack”. Nie zapomniano także o odpowiednim poczęstunku.

 

Nowe katalogi okien i drzwi mają obowiązywać od marca. Wtedy też do sprzedaży zostaną wprowadzone najnowsze technologiczne rozwiązania Internorm i wykorzystujące je produkty. O tym, jak poważnie traktowany jest polski rynek świadczy fakt, że jedna z nowości okno HF 300 miało światową premierę na targach Budma 2012. Pozostałe nowości trafią równocześnie do sprzedaży na wszystkich europejskich rynkach. Więcej informacji już wkrótce.

 

 

 

2012-02-16
Źródło: Times Square PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotowoltaika Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... Hej, ja polecam Wam firmę AS Energy - to jest hurtownia fotowoltaiczna znajdziecie u niej panele fotowoltaiczne i produkty uzupełniające do nich np. konstrukcje...
  • Tłumaczenie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chciałabym nawiązać współpracę z firmą, która realizuje tłumaczenie angielski Poznań. Jaką polecacie?
  • Kolonie dla dzieci Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Swego czasu mój syn jeździł na kolonie, ale teraz zamarzyło mu się wyjechać na obóz piłkarski i nawet znalazłem taką ofertę https://soccerskills.pl/pl/ . Od jak...
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Interesuję się trochę sprawami gospodarczymi. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest większa ilość gotówki na rynku. Ot choci...
  • Usprawnienie procesów produkcji Liczba postów: 115 Grupa: Trudne tema... Na pewno teraz juz jest coś w necie;)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17348 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >