Odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój

Odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój

Piątek 1 lipca 2011 r. z pewnością przejdzie do historii miasta Trzebnicy. Firma PTB Nickel oddała do użytku Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim. Czytaj dalej

 

W uroczystym otwarciu kompleksu udział wzięli min. senatorowie i posłowie na Sejm RP, przedstawiciele władz wojewódzkich, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z województwa dolnośląskiego oraz województw ościennych. W dniu 1 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie Trzebnickiego Parku Wodnego ZDRÓJ. Wśród zaproszonych przez gospodarza imprezy – burmistrza Marka Długozimę byli m.in: przedstawiciele władz wojewódzkich, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z województwa dolnośląskiego i województw ościennych, przedstawiciele władz powiatowych, radni, sołtysi z terenu Gminy Trzebnica oraz duchowieństwo.

 

Czytaj również: Dzień Otwarty na osiedlu Adria

 

Oficjalnego otwarcia obiektu poprzez zerwanie kokardy umieszczonej nad wejściem na basen dokonali burmistrz Trzebnicy oraz Marian Nickel, prezes PTB Nickel. Obaj panowie złożyli także podpisy na akcie erekcyjnym, który wraz z monetą o wartości 2 zł z wizerunkiem Trzebnicy, biuletynem gminny „Panorama Trzebnicka”, a także pendrivem ze zdjęciami dokumentującymi powstanie obiektu, został włożony do specjalnej tuby. Tuba ta została następnie zamurowana. Odświętnego charakteru dodał imprezie występ Trzebnickiej Orkiestry Dętej.

 

 

Pracownicy spółki PTB Nickel znaleźli się wśród osób uhonorowanych okolicznościowymi dyplomami  przez władze gminy. Po zakończeniu części oficjalnej kompleks został udostępniony dla zwiedzających. Dla mieszkańców Trzebnicy przygotowano w dniu otwarcia dodatkowe atrakcje - pokazy pływania synchronicznego i kaskaderskie oraz występy artystyczne. Specjalnie dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Ostatnim punktem programu był wieczorny multimedilany pokaz laserów.

 

Czytaj również: Uroczysty finał III edycji Ambasadora Polskiej Gospodarki- "Jestem dumny, że to właśnie nasza firma mogła zrealizować tak dużą i ważną dla Trzebnicy inwestycję. Wierzę, że zarówno mieszkańcy tego miasta, jak i osoby przyjezdne będą chętnie korzystać z tego pięknie położonego i nowoczesnego obiektu", powiedział Marian Nickel, prezes PTB Nickel.

 Wybudowany w ciągu niespełna 27 miesięcy Park Wodny łączy w sobie walory obiektu sportowego i rekreacyjnego, przepięknie położonego wśród Bukowego Lasu w Trzebnicy. Kompleks basenów, który został oficjalnie otwarty 1 lipca, składa się z dwóch części: zadaszonej oraz basenu na świeżym powietrzu. Nowo otwarty obiekt w części pod dachem ma na swoim terenie basen sportowy o powierzchni 312,5 m2, basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami wodnymi, dwoma torami do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Na zewnątrz kompleksu znajduje się część rekreacyjna i pływacka, wyposażone w zjeżdżalnie: kręconą, prostą i „rwącą rzekę.

 

Czytaj również: Otwarto Edukacyjne Centrum Odnawialnych Źródeł Energii w Warszawie

 

Basen kąpielowy w części otwartej ma powierzchnię ponad 700 m2. Ponadto na terenie obiektu znajduje się także brodzik i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki. Na chętnych czekają także pomieszczenia służące odnowie biologicznej – zespół saun: mokrej, parowej, suchej i aromatycznej, jacuzzi. Miłośnicy relaksu będą mogli korzystać z wodnego masażu karku i leżanek oraz innych urządzeń służących odprężeniu.

 

 

W części podziemnej zaprojektowano kręgielnię z kawiarnią, zespół fitness z siłownią oraz pomieszczenia techniczne i socjalne niezbędne do funkcjonowania obiektu. Park Wodny posiada system pełnej filtracji wody. Zastosowane przez firmę PTB Nickel nowoczesne technologie i elektroniczne rozwiązania zapewniają efektywny system sterowania i zarządzania całym obiektem. Pięknie położony i wybudowany z największą starannością kompleks basenów będzie służył miłośnikom wodnych atrakcji przez długie lata.

 

Czytaj również: Otwarcie obwodnicy JanikowskiejFirma PTB Nickel od wielu lat z powodzeniem realizuje często skomplikowane technicznie i wymagające zachowania najwyższych standardów budowlanych obiekty, w tym inwestycje „basenowe”. W 2008 r. oddany został  do użytku Park Wodny Octopus w Suchym Lesie pod Poznaniem, za realizację którego firma otrzymała nagrodę I stopnia w XIX edycji konkursu Budowa Roku. Również w 2008 r. zakończono budowę prestiżowego, poznańskiego apartamentowca Pelikan, w którym do dyspozycji mieszkańców budynku jest 20 - metrowy basen z różnorodnymi atrakcjami.

 

2011-07-07
Źródło: Re - View / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fotowoltaika Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... Hej, ja polecam Wam firmę AS Energy - to jest hurtownia fotowoltaiczna znajdziecie u niej panele fotowoltaiczne i produkty uzupełniające do nich np. konstrukcje...
  • Tłumaczenie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chciałabym nawiązać współpracę z firmą, która realizuje tłumaczenie angielski Poznań. Jaką polecacie?
  • Kolonie dla dzieci Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Swego czasu mój syn jeździł na kolonie, ale teraz zamarzyło mu się wyjechać na obóz piłkarski i nawet znalazłem taką ofertę https://soccerskills.pl/pl/ . Od jak...
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 80 Grupa: Trudne tema... Interesuję się trochę sprawami gospodarczymi. Z moich prywatnych obserwacji wynika, że przyczyną tego stanu rzeczy jest większa ilość gotówki na rynku. Ot choci...
  • Usprawnienie procesów produkcji Liczba postów: 115 Grupa: Trudne tema... Na pewno teraz juz jest coś w necie;)

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17350 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 212

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >