Oddychaj na zdrowie – odkurzacz, który zadba o atmosferę wokół nas

Oddychaj na zdrowie – odkurzacz, który zadba o atmosferę wokół nas

Uporządkowane otoczenie i czyste powietrze, którym z przyjemnością napełniamy płuca, to warunek dobrego samopoczucia w domu, czyli w miejscu, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Sprzątanie wymaga od nas wysiłku. Specjaliści, którzy pracują dla firmy Electrolux wiedzą, jak zadbać o nasz komfort. Zaprojektowali więc lekki i łatwy w obsłudze odkurzacz. Dzięki niemu można sprzątać bez zbędnego wysiłku i poczuć się lepiej.

 

Z badania Epidemiologii Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP) wynika, że co czwarty Polak cierpi na alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, a co drugi alergik uczulony jest na roztocza kurzu domowego. W takim przypadku zwykły sprzęt AGD może okazać się niewystarczająco skuteczny.

 

Oddychaj na zdrowie – odkurzacz, który zadba o atmosferę wokół nas

 

Jak zatem dobrać najlepszy odkurzacz dla alergika? Z pomocą spieszy Electrolux i seria odkurzaczy Pure.

 

Odkurzacz pomoże zadbać o czyste powietrze w domu

Zagrożenia nie widać gołym okiem. Kurz kryje się w zakamarkach podłogi, w dywanach, na meblach. Powstaje ze sproszkowanych ziarenek piasku, ziemi, z cząsteczek zanieczyszczeń. Są w nim drobne odpady organiczne i nieorganiczne oraz wiele mikroorganizmów, m.in. roztocza, które żywią się złuszczonym, ludzkim naskórkiem.

 

Z kurzem trudno wygrać, jeśli się nie ma odpowiedniego sprzymierzeńca, takiego jak odkurzacz z serii Pure D8.2 Silence. Dobry odkurzacz zbierze cały kurz, który dostaje się do mieszkania przez szpary w drzwiach i oknach lub na obuwiu mieszkańców czy ich gości.

 

Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy odkurzać dywany, podłogi, a także łóżka. Niestety, niektóre odkurzacze zamiast pochłaniać alergeny, rozdmuchują zanieczyszczenia. Odkurzacze Pure D8.2 Silence, stworzone z myślą o alergikach, są wyposażone w antyalergiczne worki s-bag® oraz filtr AllergyPlus™, które wychwytują najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń.

Czytaj również: Przy wyborze odkurzacza zwracajmy uwagę na rodzaje końcówek czyszczących

 

Odkurzacz Pure D8.2 Silence emituje zamiast uciążliwego hałasu, dźwięk na poziomie zaledwie 57 dB, co odpowiada zwykłej rozmowie. Dzięki niemal bezgłośnej pracy i doskonałej mocy ssania można wysprzątać dom, nie przeszkadzając sobie ani domownikom, jednocześnie ciesząc się wszystkimi zaletami porządku i ciszy.

 

Odkurzacz wydajny i oszczędny

Odkurzacz Pure D8.2 Silence ma dużą moc, filtr zapewniający czystsze powietrze i wiele innych udogodnień, które zapewniają komfort i łatwość użytkowania.

 

Jest wyposażony w wysokiej jakości zmywalny filtr, który skutecznie pochłania kurz, roztocza, pyłki i alergeny. Pure D8.2 Silence w 99,99 proc. oczyszcza powietrze wylotowe z odkurzacza, ograniczając ryzyko alergii.

 

Odkurzacze wyposażono w worki s-bag® Anti-Allergy, wykonane są z syntetycznego materiału, który zatrzymuje do 99 proc. cząstek kurzu o średnicy zaledwie 1 mikrona. Worki s-bag® Anti-Allergy filtrują powietrze o 40 proc. wydajniej niż standardowe worki papierowe i pomagają pozbyć się obecnych w powietrzu cząstek alergenów i niektórych bakterii. Dzięki nim siła ssąca odkurzacza jest o 60 proc. większa niż wtedy, gdy stosujemy standardowy worek.

 

Odkurzacz Electrolux – przyjaciel środowiska naturalnego

Inteligentne odkurzanie to odpowiednie akcesoria i nowoczesne rozwiązania. Technologia SmartMode zastosowana w odkurzaczach Electrolux automatycznie wykrywa rodzaj podłogi i dostosowuje do niej moc odkurzania. Dzięki temu swobodnie i dokładnie wyczyścimy dywany oraz podłogi twarde bez konieczności zmiany ustawień.

 

OneGo Power Clean to nowa ssawka, przystosowana do zbierania zanieczyszczeń z różnych rodzajów powierzchni. Ma opcję zmiany ustawień i dzięki temu doskonale zbiera wszystkie, nawet najmniejsze cząsteczki, niezależnie od rodzaju podłogi.

 

Electrolux projektując odkurzacz Pure D8.2 Silence zadbał też o środowisko naturalne. Urządzenie zbudowane jest w 55 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu.

Odkurzacze są zwrotne, lekkie i świetnie wyważone. Umieszczony na środku odkurzacza uchwyt sprawia, że ciężar rozkłada się równomiernie i daje możliwość wygodnego podnoszenia i przenoszenia sprzętu.

 

Pure D8.2 Silence ma duże, pokryte gumą koła XL, które sprawiają, że odkurzacz porusza się płynnie, łatwo nim manewrować i nie rysuje podłogi. Po prostu podąża za nami wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Dużą zaletą jest również 12-metrowy zasięg pracy.

 

W czystym, pozbawionym kurzu otoczeniu, będziemy mogli odetchnąć pełną piersią. A sprzątanie stanie się prawdziwą przyjemnością.

 

Czytaj również: Wybór worków do odkurzacza - dlaczego tradycyjne papierowe warto zastąpić syntetycznymi?

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16630 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >