Ogród i działka – lista artykułów

Jak uporać się z podtopieniami: odkurzacz strażacki z pompą zanurzeniową

Podtopiona piwnica, oczko wodne potrzebujące oczyszczenia czy w końcu wielkie kałuże wody na tarasie to problemy, które mogą zdarzyć się każdemu, szczególnie wczesną wiosną, gdy topniejący śnieg powoduje podniesienie wód gruntowych i lokalne podtopienia. W tego rodzaju sytuacjach doskonale sprawdzi się odkurzacz strażacki Starmix HS PA-1455 KFG-FW wyposażony w pompę zanurzeniową o wysokiej sprawności.1

Aranżacja ogrodu: glebogryzarka do zadań specjalnych

Odpowiednie przygotowanie gleby w ogrodzie jest bardzo ważne dla rozwoju i wzrostu roślin. Gleby ciężkie, zbite po okresie zimowym należy spulchnić, aby zapewnić im pożądaną strukturę. Nowa glebogryzarka SILEX 103 B firmy STIGA to maszyna, która poradzi sobie nawet z najbardziej zwartymi gruntami w dużych ogrodach i parkach.

Jak zaprojektować podjazd do garażu?

Nawierzchnia prowadząca do garażu powinna być solidnie wykonana i wytrzymała. Podjazd to wizytówka domu, element który ma współgrać z wypełniającą posesję przyrodą, a także co dnia unosić ciężar naszego auta. Eksperci firmy AWBUD radzą, jak zwieńczyć brukowe dzieło łącząc funkcjonalność z estetyką wykonania.

Pielęgnacja ogrodu: zadbaj o swój trawnik z wertykulatorem Stiga VE 32

Koniec zimy to dobry czas aby rozpocząć pielęgnację ogrodu. Szczególnie trawniki, które długo przykryte były ciężką warstwą śniegu, wymagają pracy przed rozpoczęciem okresu wegetacji, tak aby z nadejściem wiosny znów mogły cieszyć nasze oczy.

Tandem sztuki i funkcjonalności, czyli jak zaprojektować nawierzchnię w ogrodzie

Trafnie zaprojektowany ogród to dzieło sztuki, które możemy podziwiać co dnia i jednocześnie urokliwe zacisze, stworzone według indywidualnych upodobań. Jak sprawić by architektura ogrodu stanowiła harmonijną całość łączącą wyczucie smaku i funkcjonalność? Wskazówek na temat przygotowania projektu i wyboru nawierzchni ogrodowej udzielają projektanci firmy AWBUD.

Ogrodzenie domu: Markowe ogrodzenie

Kiedy zdamy sobie sprawę, że nasz dom, ogród czy inny teren należałoby skutecznie ogrodzić, pojawia się pytanie: jaki system ogrodzeniowy zapewni nam najlepsze parametry i bezpieczeństwo? Co ważne – ile czasu nam posłuży, czy przetrwa zimę i zmienne warunki pogodowe. Wybierając ogrodzenie dla domu, zwracamy uwagę nie tylko na cenę, ale coraz częściej na markę i materiał, z którego jest wykonane.

Aranżacja tarasu: jak zagospodarować taras

Obecnie trudno znaleźć dom, który nie posiadałby przestronnego tarasu. Jednak coraz częściej można je zobaczyć również na osiedlach mieszkaniowych. W jaki sposób zagospodarować taras, by nie był wykorzystywany jedynie latem?

Jakie palisady wybrać?

Ozdobne, palisadowe meandry są niezawodnym sposobem na stworzenie malowniczej ogrodowej przestrzeni. Z palisadami łupanymi Muro, nowością w ofercie firmy AWBUD, każda posesja nabierze wyjątkowego czaru, a roślinność zyska niecodzienną oprawę pod postacią subtelnych, linearnych kompozycji w kolorach ziemi.

Reflektor diodowy XLed firmy Steinel

Niepozorna dioda LED, dzięki swej fenomenalnej wydajności, niesłychanie długiej żywotności i niewielkim rozmiarom szturmem podbiła rynek oświetleniowy dokonując na nim prawdziwej rewolucji. Firma Steinel wykorzystując te znakomite właściwości diod LED-owych poszerzyła swoją ofertę o dwa modele zewnętrznych reflektorów XLed, otwierając przed nami nowy wymiar energooszczędności i funkcjonalności. Natomiast Lange Łukaszuk, jako wyłączny dystrybutor produktów marki Steinel na Polskę, czyni je dla nas szeroko dostępnymi.

Brama wjazdowa: jak zabezpieczyć bramę przed zimą

Deszcze, mróz, śnieg i odwilż – czyli polska zima. Pogoda w kratkę, która niekorzystnie wpływa na wszystko wokół, również na bramę wjazdową, która codziennie żegna nas i wita kiedy wyjeżdżamy i wracamy z pracy. Nieprzygotowana do zimy i nienależycie eksploatowana może się zbuntować, zaciąć i nie otworzyć w najmniej odpowiednim dla nas momencie. Co zrobić, by brama działała płynnie i niezawodnie przez całą zimę, radzi producent systemów ogrodzeniowych – firma Betafence.


Stron: 251 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  226 227 228 229 230  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15707 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >