Ogrodzenia inspirowane naturą

Ogrodzenia inspirowane naturą

Urok powierzchni wykonanych na wzór materiałów dostępnych w przyrodzie stanowi doskonałe uzupełnienie ogrodowych kompozycji. Z tego właśnie powodu, to natura stała się inspiracją do stworzenia kompleksowego systemu ogrodzeń. Czytaj dalej

 

Nieregularna faktura, różnorodne kształty oraz kolory łupanych bloczków wchodzących w skład kolekcji, doskonale odzwierciedlają urodę naturalnych, kamiennych segmentów. Pozwalają przez to stworzyć niepowtarzalną aranżację ogrodzenia, obok którego nie da się przejść obojętnie.

 

Czytaj również: Produkcja bram garażowych i ogrodzeń

 

Pierwsze wrażenie

Ogrodzenie to główny element każdej posesji,  który kształtuje pierwsze wrażenie o danej posiadłości oraz jej właścicielach. Projektując otoczenie każdego domu szczególną uwagę zwracamy zatem na rodzaj i formę materiałów, z których zostanie ono wykonane. Wybieramy te, które będą doskonale komponować się ze stylistyką całej posesji, a także nie zasłonią walorów estetycznych domu oraz ogrodu znajdującego się w głębi działki.

 

Praktycznym i estetycznym rozwiązaniem jest połączenie kutych przęseł z niezbyt wysokimi murkami, stworzonymi na wzór naturalnych kamieni. Doskonałą propozycją w tym przypadku będą systemy ogrodzeń Antara firmy Polbruk, które stanowią kompleksowy zbiór gotowych, betonowych bloczków do budowy różnego rodzaju ogrodowych konstrukcji. Bloczki zostały wykonane z łupanych pustaków bez pionowych spoin, dzięki czemu po ułożeniu do złudzenia przypominają kamienne segmenty. Wszystkie elementy z kolekcji Antara dostępne są w trzech kolorach: żółtym, grafitowym oraz paloma (biało- szary).

 

Czytaj również: Pielęgnacja drewnianych ogrodzeń

 

Spokojne i ciepłe barwy bloczków stanowić będą doskonałe tło zarówno dla odważnych aranżacji w stylu nowoczesnym i industrialnym, jak też bardziej klasycznej i monochromatycznej kompozycji. Świetnie współgrać będą  również z ciemnym kolorem kutych elementów bramy czy płotu. Ogrodzenie utrzymane w pastelowych odcieniach nie przytłoczy, a mimo to zachwyci swoją prostotą i nada posesji niepowtarzalnego uroku.

 

 

Kamienne kompozycje

Ogrodzenie oprócz  widocznych walorów estetycznych powinno być odpowiednio wkomponowane w całą aranżację posesji oraz dostosowane do wielkości obszaru i ukształtowania danej działki. Niektóre rodzaje ogrodzeń nie nadają się do zamontowania na nieregularnych powierzchniach lub nie podlegają modyfikacji. Harmonijne dopasowanie wysokości oraz grubości murków niezależnie od rozmiarów i formy terenu możliwe jest natomiast dzięki kompleksowym rozwiązaniom, takim jak systemy ogrodzeniowe Antara firmy Polbruk, składające się z różnych wymiarów bloczków. Dzięki nowatorskiej koncepcji i prostemu montażowi poszczególnych elementów ułatwiają samodzielne wykonanie najbardziej nietypowych konstrukcji ogrodowych.

 

Czytaj również: Porady podczas budowy płotu

 

Antara to system, który umożliwia dowolne zestawienie ze sobą poszczególnych części, co zdecydowanie ułatwia budowę zarówno ogrodzeń, murków, podmurówek, jak też elementów małej architektury ogrodowej. W skład kolekcji wchodzą: pustak międzysłupkowy dwustronnie łamany (20x40x18 cm), pustak międzysłupkowy połówka trójstronnie łamany (20x20x18 cm), pustak słupkowy trójstronnie i czterostronnie łamany(20x40x18 cm). Cały zbiór uzupełniają idealnie dopasowane do stylistyki całości płaskie daszki słupkowe oraz międzysłupkowy (28x22,5x5,5 cm). W zależności od układu poszczególnych elementów można otrzymać unikatowe efekty kompozycyjne, które nadadzą aranżacji autentycznego wyrazu i podkreślą oryginalność zabudowanej przestrzeni.

 

Kompleksowy system ogrodzeń Antara, dzięki różnorodności faktur i kształtów łupanych bloczków ułatwia zaprojektowanie i wykonanie najbardziej nietypowych ogrodowych aranżacji. Pozwala również na stworzenie niezwykle pięknej,naturalnej kompozycji cieszącej oko, nie tylko właścicieli posesji, ale także przypadkowych przechodniów.

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16315 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >