Ogrzewanie domu: jak obliczyć koszty ogrzewania mieszkania

Ogrzewanie domu: jak obliczyć koszty ogrzewania mieszkania

Aby pomóc klientom zwiększyć efektywność energetyczną, firma Viessmann zaproponowała kalkulator online, który pozwoli obliczyć koszty ogrzewania oraz doradzi, w jaki sposób zmodernizować starą kotłownię, by zapewnić komfort ciepła i niższe rachunki.

Firma Viessmann udostępniła na rynku polskim profesjonalne narzędzie – kalkulator EfektywnośćPlus, funkcjonujący online bezpośrednio na głównej stronie internetowej www.viessmann.pl.  To pierwsze tak wszechstronne narzędzie w polskiej branży grzewczej, skierowane przede wszystkim do klientów indywidualnych. W ten sposób można od teraz samodzielnie w przyjazny sposób, dokonywać szacunkowych obliczeń, które  wskazują następnie kroki postępowania w celu obniżenia kosztów ogrzewania budynku.

Kalkulator EfektywnośćPlus opierając się na podstawowych danych budynku, jak jego powierzchnia, dotychczasowe roczne zużycie paliwa, rok budowy, a także uwzględniając dane klimatyczne miast w Polsce, rodzaj i parametry źródła ciepła – pozwala prowadzić obliczenia uwzględniające wiele czynników, jakie wpływają na koszty ogrzewania. Szereg parametrów ma charakter standardowy, domyślny, będąc z góry zdefiniowanymi, co ułatwia prowadzenie obliczeń. Klient posiada m.in. możliwość zmiany kluczowych parametrów takich jak koszty jednostkowe zakupu paliw i energii czy przewidywany roczny wzrost cen nośników energii w kolejnych latach.
Kalkulator EfektywnośćPlus pozwala na szybką ocenę klasy energetycznej systemu grzewczego i wskazuje w rezultacie kolejnych kroków obliczeń propozycję rozwiązania - konkretnego źródła ciepła. Wyniki obliczeń zawierają także wieloletnią prognozę spodziewanych korzyści dzięki zmniejszeniu kosztów ogrzewania po modernizacji systemu grzewczego.

Narzędzia online takie jak kalkulator Efektywność Plus, są chętnie wykorzystywane przez klientów w Internecie, a ich rolą jest w znacznej mierze pomoc w podjęciu ważnych decyzji, a także wstęp do szczegółowej rozmowy z fachowcami branży grzewczej, w przypadku firmy Viessmann – z autoryzowanymi Partnerami Handlowymi. Rozmowa ze świadomym potrzeby modernizacji klientem jest wówczas znacznie łatwiejsza, gdy można rozmawiać nie o potrzebie samej modernizacji, ale o konkretnym już rozwiązaniu nowego systemu grzewczego.

Źródło: Testa Communications Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki monitoring domu wybrać? Liczba postów: 30 Grupa: Trudne tema... Ja akurat pozwoliłem sobie na założenie monitoringu budynków dla domu i garażu przy pomocy firmy ochroniarskiej Konsalnet. Głównie zdecydowałem się na firmę, gd...
  • modafen - stosował ktoś? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Hej, jestem ciekaw Waszej opinii na temat leku na przeziębienie http://modafen.pl/ Coś mnie zbiera i chciałem co zażyć ale nie bardzo wiem co.. I tak mi się koj...
  • frontline combo - znacie? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Ktoś z Was zna preparaty frontline combo? Każda opinia się przyda... Chodzi o http://www.frontlinecombo.pl/Pages/defau lt.aspx
  • Czy latwo dostac kredyt na budowę domu będąc singl... Liczba postów: 27 Grupa: Trudne tema... Z tego, co wiem to są specjalne fundusze które udzielają takich kredytów tu macie dobry przykład http://www.funduszlwm.pl/ może warto się zainteresować??
  • Czy warto pić wodę? Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Czy warto pić wodę? Pod linkiem poniżej znajdziecie kilka ciekawostek, które sprawią, że zaczniecie bardziej doceniać ten cud natury. https://getfresh.pl/woda/...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 21818 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 318

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >