Okna i profile okienne z PCV firmy Schüco nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2009

Okna i profile okienne z PCV firmy Schüco nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2009

Produkty Schüco PCV, dzięki swojej wysokiej jakości oraz estetyce, zostały nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2009 – to już czwarta taka nagroda dla Schüco w kategorii Okna i profile PCV w pięcioletniej historii konkursu.

Okna i profile okienne z PCV są najczęściej stosowane głównie ze względu na doskonałe właściwości termoizolacyjne, trwałość i łatwość w utrzymaniu. Aby mogły służyć przez długie lata, muszą spełniać odpowiednie wymogi materiałowe i konstrukcyjne.

Standardy produkcji okien z PCV obowiązujące w Polsce podlegają ciągłym zmianom na lepsze. Wymogi odnośnie izolacyjności termicznej wzrosły w związku ze wzrostem kosztów ogrzewania, a także klimatyzacji i wprowadzeniem świadectw energetycznych w budownictwie. Firma Schüco, starając się być zawsze krok przed innymi, wypracowała technologię produkcji okien, odpowiadających standardom nie tylko domów energooszczędnych, lecz także pasywnych. Stało się to możliwe dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych i inteligentnych rozwiązań w tak zwanych zimnych strefach okna. Zastosowanie profili trój -, pięcio -, sześcio - i ośmiokomorowych pozwoliło na uzyskanie najlepszych na rynku wartości współczynnika Uw. Produkty Schüco PCV, dzięki swojej wysokiej jakości oraz estetyce, zostały nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2009 – to już czwarta taka nagroda dla Schüco w kategorii Okna i profile PCV w pięcioletniej historii konkursu. W plebiscycie decydujący głos mają konsumenci. Na podstawie badań przeprowadzanych od grudnia każdego roku wyłaniane są marki cieszące się największą popularnością. W konkursie nie klasyfikuje się wielkości sprzedaży, lecz opinie mówiące, który produkt postrzegany jest jako najlepszy, najbardziej pożądany i godny polecenia.
 
Schüco PCV zawsze ciepłe

Wymiana okien często jest motywowana oszczędnością energii cieplnej, która wydostaje się przez ściany, dach i oczywiście – stolarkę budowlaną. Oblicza się, że udział procentowy strumienia ciepła „uciekającego” przez okna i drzwi to aż 15%. Z tego powodu warto dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Wielu producentów okien PCV szczyci się „ciepłymi profilami”, jednak deklarowane wartości nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Zdarza się, że dotyczą one samej szyby zespolonej, bez uwzględnienia profilu. Opatentowana technologia łączenia PCV z aluminium oraz zastosowanie dwóch lub trzech stref uszczelnień pozwoliła na uzyskanie doskonałej ochrony cieplnej budynków poprzez eliminację mostków liniowych. W przypadku profili dedykowanych głównie budownictwu pasywnemu – Schüco Corona 82+, wartość współczynnika przenikania ciepła Uw osiąga wartość 0,84 W/m2K przy zastosowaniu szyby o parametrze Ug = 0,6 W/m2K. Po wymianie starych okien na nowe z tej serii oszczędność energii wynosi 22 % w porównaniu ze stanem pierwotnym. W przypadku domu jednorodzinnego z 1980 roku o powierzchni użytkowej 180 m2 roczna oszczędność oleju opałowego sięga 720 l! To poważny argument finansowy, przemawiający za wyborem technologii Schüco.

Cechy estetyczne na medal
Okno spełnia nie tylko funkcję ochrony przed zimnem i deszczem, lecz także stanowi łącznik pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem budynku. Z tego powodu niezmiernie ważnym aspektem jest ilość światła przedostającego się przez otwory okienne, a także jak najlepszy widok na zewnątrz. W przypadku stolarki PCV Schüco Corona wyśmienite właściwości cieplne nie wpływają na szerokość ram skrzydła. Profile tej marki cechują się niedużą szerokością czołową – powiększono tylko głębokość zabudowy. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się nieograniczonym widokiem oraz odpowiednią ilością światła naturalnego. Od strony zewnętrznej okna nie powinny pogarszać estetyki budynku.
 
Produkty z serii Schüco Corona stanowią godną wizytówkę każdego domu. Doskonałej jakości tworzywo sztuczne nie ulega odbarwianiu z upływem lat, zaś gama wersji wzorniczych jest imponująca – zaczynając od bogatego doboru listew przyszybowych i szprosów aż po stosowanie estetycznych okuć i klamek, także antywłamaniowych, nie zakłócających estetyki okna. W zależności od stylu architektonicznego, możliwe jest dopasowanie konturu i kolorystyki profilu a także uzyskanie bardziej formalnego wyglądu, dzięki zastosowaniu okładzin aluminiowych. Niebanalna estetyka profili z serii Schüco Corona stała się jednym z powodów, dla których Polacy odczuwali satysfakcję z wyboru tego produktu w roku 2009.

Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Nowoczesna edukacja Liczba postów: 12 Grupa: Trudne tema... Odpowiednia edukacja jest niezbędna aby dziecko mogło prawidłowo funkcjonować w świecie. Zaczyna się to już od wczesnych lat, gdyż dobre przedszkole prywatne Kr...
  • Stosujecie CBD? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Ja polecam tylko uważaj na interakcje https://longevitas.pl/farmakologia-a-cbd -czy-mozliwe-sa-grozne-interakcje/ . Ale to jest dobra rzecz, biorę 3 razy dzienni...
  • Temat: czy atmosfera normobaryczna pomaga radzić s... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nie wiem czy to dobrze nazywam chodzi mi o tą normobarie, a teraz mozna tez w domu robic http://normotech.pl/ . Czy to moze pomoc na wieczny problem z zatkanym....
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 212 Grupa: Trudne tema... Kurde, tak rozważam kupienie http://normotech.pl/normosfera/ . Apropos zakupów dla zdrowia. Ma ktoś?
  • Agencje ochrony Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... Zatrudnic firmę ochroniarską taka która da swojego pracownika żeby siedział na miejscu. Chociaż na same nocki. Wtedy jeśli coś zginie to można z firmy kasę ścią...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >