Olejem roślinnym do pilarek spalinowych przyjaznym środowisku. Olej ARBOROL- w trosce o środowisko naturalne

Olejem roślinnym do pilarek spalinowych przyjaznym środowisku. Olej ARBOROL- w trosce o środowisko naturalne

Od tego roku na rynku polskim, w ponad 400 punktach dilerskich firmy HUSQVARNA na terenie całego kraju, dostępny jest nowoczesny olej ARBOROL. Czytaj dalej

Zanieczyszczenie środowiska naturalnego stanowi w dzisiejszych czasach coraz większy problem. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej niezbędne stało się  wdrożenie w pracach leśnych technologii przyjaznych środowisku. Firma HUSQVARNA wspiera produkty ucieleśniające najnowsze osiągnięcia w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Taki właśnie jest ARBOROL- pierwszy przyjazny środowisku olej. Posiada on doskonałe własności smarne i chłodzące porównywalne ze zwykłymi olejami mineralnymi. Nie ustępuje jakością i właściwościami konwencjonalnym produktom petrochemicznym. Ponadto jest bardzo wydajny- ARBOROL pozwala na uzyskanie z 1 litra koncentratu nawet 5 litrów oleju. Wystarczy jedynie wymieszać część oleju ARBOROL z odpowiednią ilością wody ( w zależności od temperatury).

ARBOROL to:
  • lepsze właściwości smarne i chłodzące (w porównaniu ze zwykłymi mineralnymi olejami do łańcuchów)
  • zwiększona trwałość elementów pilarki
  • proste i tanie przygotowanie oleju do pracy
  • ochrona środowiska- olej nie jest toksyczny
  • olej do stosowania zamiast zwykłych olejów do łańcuchów, bez konieczności dokonywania modyfikacji urządzeń
  • olej, który nie brudzi ubrań – bardzo łatwo go usunąć i ma naturalny zapach

Ochrona środowiska…

Firma HUSQVARNA chętnie wspiera różne inicjatywy przyczyniające się do poprawy stanu środowiska. Olej ARBOROL jest produktem który stawia czoło problemowi jakim jest skażenie gleb i wód. Używanie oleju jest niezbędne do właściwej pracy pilarki łańcuchowej gdyż zapewnia on konieczną ochronę łańcucha i odpowiednie jego oliwienie. Jednakże w  trakcie pracy pilarki następuje przedostawanie się znacznej ilości toksycznego oleju do środowiska. W ciągu roku są to miliony litrów szkodliwych olejów mineralnych. W przeciwieństwie do nich ARBOROL jest naturalnym produktem, który jest nietoksyczny, rozkłada się w glebie i nie zawiera czynników rakotwórczych. Jest idealnym olejem przeznaczonym do sprzętu użytkowanego w leśnictwie. ARBOROL nie tylko pomaga w codziennej pracy, ale jest także wyrazem szacunku dla naszych lasów.
Źródło: ComPress S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 270

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >