Oświetlenie wnętrz – lista artykułów

Lampy sufitowe - jak dostosować oświetlenie do mebli i charakteru wnętrza

Czasy klasycznych żyrandoli i lampek do czytania już dawno się skończyły. Potrzebujemy czegoś nowoczesnego! W związku z tym powstaje coraz więcej nowych rodzajów opraw, które mają na celu zaspokojenie potrzeb dzisiejszych konsumentów. W myśl najnowszych trendów powstały nowe oprawy oświetleniowe, które są odpowiedzią na wymagania zarówno fanów klasyki, jak i minimalizmu czy stylu industrialnego.

Jakie oświetlenie wybrać do strefy dziennej w domu?

Oświetlenie ogólne, do którego tak się przyzwyczailiśmy, w rzeczywistości nie spełnia wszystkich oczekiwań. Na ile źródeł światła zdecydować się w otwartej przestrzeni dziennej, jak rozplanować oświetlenie i jakie lampy wybrać radzi architekt wnętrz.

Lampy GLOBO – pomysłowe i nowoczesne wzornictwo z Austrii

Producent oświetlenia GLOBO to firma, która skupia się na produkcji wewnętrznego oświetlenia domowego. W szerokiej ofercie znajdziemy praktycznie każdy rodzaj lamp, które są potrzebne w mieszkaniu lub większym domostwie. Projekty i realizacje GLOBO wyznaczają od czterech dekad trendy w europejskim i światowym wzornictwie oświetleniowym. Jest to jeden z wiodących dostawców lamp na naszym kontynencie. Główna siedziba przedsiębiorstwa mieści się na południu Austrii w niewielkiej miejscowości blisko granicy z Włochami i Słowenią.

Oświetlenie w salonie - przedstawiamy 3 praktyczne rozwiązania

Czasy, gdy oświetlenie salonu stanowił pojedynczy żyrandol oraz lampka do czytania, dawno minęły. W ostatnich latach świadomość tego, jak światło wpływa na naszą psychikę i zdrowie znacznie wzrosła. Dlatego w pokoju dziennym stosuje się współcześnie wiele jego źródeł, o różnym przeznaczeniu. Co za tym idzie, powstają nowe produkty i trendy w tym zakresie. Dziś prezentujemy trzy różne podejścia do oświetlenia salonu.

Szynoprzewody - to zasilanie wielu opraw z jednego punktu zasilającego

Po kilku latach od remontu czasem aż się prosi, żeby coś przestawić. Nagle jakieś pomieszczenie zmieniło swoją funkcję. Co wtedy? Przemalowanie ścian, zmiana ustawienia mebli lub ich całkowita zmiana. Tak też może być z oświetleniem, ale często jego zmiana wiąże się z kuciem ścian. Projektanci wprowadzili rozwiązanie idealne - magnetyczne szynoprzewody oświetleniowe, które pozwala zmienić rozmieszczenie opraw w obrębie szyny niemalże jednym ruchem.

Prawidłowe oświetlenie sypialni powinno uwzględniać wszystkie funkcje tego pomieszczenia

Najlepsze miejsce do odpoczynku? Bez wątpienia sypialnia, wygodne łóżko i odpowiednio dobrane oświetlenie! Jak świadomie urządzić tę część mieszkania, aby światło współgrało z naszymi potrzebami oraz spełniało wszystkie niezbędne funkcje? Na to pytanie odpowiada ekspert.

Egzotyczna stylistyka wnętrza - jak dopełnić aranżację oświetleniem

Etniczne wzory, kolory ziemi i zieleń – natura znowu jest na topie. Nawiązania do przyrody widać wszędzie. Do mieszkania wprowadzać ją można na wiele sposobów. Jednym z nich są oprawy z miejscem dla roślin.

Jak dopasować rodzaje lamp do charakteru wnętrza

Rola światła we wnętrzu jest nieoceniona. To dlatego wybór odpowiedniego oświetlenia ma tak duże znaczenie. Nie tylko tworzy ono domową atmosferę, ale także sprzyja relaksowi. Wybór odpowiedniej lampy sprawia ponadto, że pomieszczenie staje się ciekawsze i bardziej przytulne. Jak jednak znaleźć oświetlenie idealne? Na co zwrócić szczególną uwagę w gąszczu rynkowych ofert, by cieszyć się praktyczną i estetyczną lampą?

Oświetlenie ścienne - jak wybierać kinkiety, aby stworzyć dobry nastrój we wnętrzu

Ile rodzajów oświetlenia, tyle pytań, które wybrać? Odpowiedź brzmi: to zależy! Czy mają być przede wszystkim funkcjonalne, oświetlać dużą przestrzeń czy być zdecydowanie bardziej dekoracyjne?

Światło sprzyjające zakupom - niebagatelny wpływ oświetlenia na sprzedaż

Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie w sklepie pomaga nie tylko wyeksponować sprzedawane produkty, ale również sprzyja robieniu zakupów. Powszechnym zjawiskiem jest tendencja kupowania rzeczy, kiedy nasze zmysły zostają pobudzone. Sensualizm bierze górę nad innymi czynnikami przekonującymi do zakupu. Wiedzą o tym właściciele marek stosując odpowiednie techniki wystawowe. Każdy opracowuje ekspozycję produktu w taki sposób, aby była skuteczna i przekonująca. Rozwój technologii sprawił, że światło jest jednym ze sposobów skutecznego pozycjonowania i wyróżnienia sklepu na tle konkurencji. O tym, jak wielki wpływ ma odpowiednie oświetlenie w przestrzeni sprzedażowej i na co zwracać uwagę przy jego wyborze opowiadają eksperci.


Stron: 58 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15711 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >