Oświetlenie wnętrz – lista artykułów

Funkcjonalne i estetyczne oświetlenie klatek schodowych i korytarzy

Dobrym pomysłem na oświetlenie schodów są przypodłogowe oprawy wbudowane w ścianę, które nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale i tworzą nastrojowy klimat. Z kolei w korytarzu znaleźć się mogą ruchome reflektorki, na specjalnych szynach zasilających. Zaletą systemów szynowych jest wszechstronność i mobilność, a także łatwość konfiguracji.

Nowoczesne wnętrze w oprawie klasycznego oświetlenia

Świat mody zaskakuje na każdym kroku, a my przekonujemy się, że nieoczywiste połączenia mają rację bytu. Dokładnie to samo można powiedzieć o dziedzinie oświetlenia wnętrz. Tradycyjne kinkiety tylko do tradycyjnie zaaranżowanych pomieszczeń? Nigdy w życiu! Możemy, a wręcz powinniśmy szukać kontrastów, które być może dodadzą skromnym i prostym, choć nowoczesnym pomieszczeniom, nawet nutki pikanterii.

Kinkiety odbijające światło sposób na romantyczny nastrój w pomieszczeniach

Wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy – masz jedynie ochotę na odpoczynek. Światło? Zapalasz, ale Twój nastrój jeszcze bardziej się pogarsza, bo jest zbyt mocne. Inny scenariusz? Za oknem ciemno i zimno a potrzebujesz zmotywować się do pracy. Nie tylko kawa może pomóc. Dobrze dobrane oświetlenie ma ogromny wpływ na nas. Jak kreować nastrój światłem?

Designerska czarna lub biała lampa do nowoczesnych wnętrz

Lampa Kamerton wprowadza designerski ton do oferty opraw dekoracyjnych. Zaprojektowana przez renomowane studio Kaniewski Design łączy atrakcyjną formę z wysokim poziomem użytkowym. Koncepcja oprawy zakłada użycie jej jako pojedynczego źródła światła lub zestawianie w system.

Kostki czy szybkozłączki - jak szybko i bezpiecznie podłączyć lampy bez pomocy elektryka

Standardowe kostki śrubowe wykorzystywane do podłączania oświetlenia są mało praktycznym rozwiązaniem, które sprawia dużo problemów przy montażu. Odkręcanie małych śrub w kostce w trakcie łączenia przewodów od lampy jest czasochłonne i niewygodne, a przecież możemy skorzystać ze złączek instalacyjnych, które pozwolą nam wykonać to samo zadanie znacznie lepiej.

Lampy druciane o ażurowej, geometrycznej formie z wyeksponowaną żarówką

Lampy druciane wiszące szturmem zdobyły rynek i uznanie wśród osób, poszukujących oryginalnego oświetlenia stylowych wnętrz. Oferta na ażurowe lampy nowoczesne powiększyła się także o ścienne kinkiety i lampy stojące. Te obecnie najmodniejsze oświetlenie wkomponować można do wielu aranżacji, podkreślając ich wyszukany smak

Oryginalne oświetlenie w łazience

Światło pełni w łazience rolę szczególną. Sprawia, że wnętrze to zyskuje unikatowy charakter, podkreśla atuty aranżacji i wprowadza intymną atmosferę, sprzyjającą relaksacji. Aby stworzyć piękną przestrzeń, która stanie się wizytówką naszego domu, warto przełamać konwencje i postawić na nieszablonowe rozwiązania.

Lampy z elementami wykonanymi z drewna, zawsze ponadczasowe

Drewno to trend, który będzie dominował w 2018 roku. Uniwersalne i ponadczasowe, ociepla wnętrza i dodaje im przytulności. Designerzy znajdują wiele zastosowań tego materiału, tworząc oryginalne połączenia. Jednym z najmodniejszych dodatków jest oświetlenie z drewnianymi elementami.

Oświetlenie kuchni – jak je zaplanować funkcjonalnie i estetycznie?

Odpowiednie oświetlenie kuchni czyni przestrzeń komfortową, wygodną i funkcjonalną. Na jakie się zdecydować, gdzie je umieścić i które możemy wykonać sami? Sprawdźcie w naszym kuchenno-oświetleniowym kompendium wiedzy. Kuchnia to przestrzeń wymagająca niezwykle zróżnicowanego oświetlenia. Podzielona na strefy, spełniająca kilka funkcji, wyróżniająca się pod względem stylu i kolorystyki - to wszystko ma znaczenie przy wyborze oświetlenia. Jak dokonać tego właściwego?

Jak za pomocą oświetlania stworzyć świąteczny nastrój w mieszkaniu?

Pomimo, że do Świąt Bożego Narodzenia pozostał niespełna miesiąc, świąteczna atmosfera zaczyna panować już w centrach handlowych i na ulicach, w repertuarze kin pojawiły się świąteczne filmy a w mieszkaniach rozlega się zapach świeżych mandarynek i pomarańczy. Co zrobić, aby ten niezwykły nastrój zagościł w naszych domach na dobre? Podpowiadamy, jak odpowiednio oświetlić przestrzeń mieszkalną, żeby zapanowała w niej iście świąteczna atmosfera.


Stron: 54 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18437 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 377

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >