Oświetlenie wnętrz – lista artykułów

Jaką lampę wybrać nad stół w jadalni?

Oświetlenie nad stół jest jednym z kluczowych źródeł światła w każdym salonie. Jest również ważnym elementem aranżacyjnym, który powinien jednocześnie pełnić funkcję designerską oraz użytkową. Dzisiejsza wielokierunkowość stylistyczna wymaga od oświetleniowych wizjonerów wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, a przede wszystkim różnorodności w postaci wachlarzu oświetleniowych możliwości.

Jak dobrać zasilacz do taśmy led?

Silne źródło światła pośrodku każdego pomieszczenia jest niewątpliwie bardzo przydatne w poszukiwaniu drobiazgu, który upadł na podłogę, jednak zupełnie ograbia salon, kuchnię czy hall z intymności i ciepła, obnażając przy okazji wszelkie niedoskonałości lokalu powstałe na skutek codziennej eksploatacji. Jeszcze kilka lat temu ratowano się kinkietami, czasem nawet świecami, co było o tyle kłopotliwe, że sprzęty wymagały miejsca i najzwyczajniej były ulubionymi lokalizacjami kurzu i innych zanieczyszczeń. Obecnie mamy na rynku szeroki wybór taśm LED, które nie tylko tworzą klimat przytulności, lecz jednocześnie dbają o portfele użytkowników, charakteryzując się minimalnym zużyciem prądu. Wystarczy dobrać odpowiedni zasilacz i można się cieszyć barwną poświatą przez długie lata.

Jaka lampka LED na biurko jest najlepsza? Dobór odpowiedniej mocy i barwy światła

Do stworzenia komfortowych warunków do nauki lub pracy przy biurku niezbędna jest odpowiednia lampka. Dowiedz się, dlaczego warto postawić w tym przypadku na oświetlenie LED i jak dobrać jego odpowiednią moc oraz barwę światła.

Prezentujemy 5 najważniejszych trendów w oświetleniu wnętrz

Początek roku rzuca nowe światło na aranżację wnętrz, a więc i na dobór opraw oraz sposób operowania oświetleniem w mieszkaniu. O to, które tendencje zaprezentują się w pełnym blasku w kolejnych miesiącach, zapytaliśmy projektantki i stylistki.

Oświetlenie domu w trendach 2021 roku

Co będzie modne w 2021 roku? Jakie oświetlenie warto wziąć pod uwagę, projektując przestrzeń, aby czuć się dobrze i pracować wydajnie? Pewne trendy z ubiegłego roku z pewnością pozostaną w modzie, jednak nie zabraknie całkowicie nowych rozwiązań. Bazując na obserwacjach rynku oraz trendach zakupowych w ostatnich miesiącach, projektanci wytypowali kilka nurtów, które ich zdaniem będą wieść prym w oświetleniu 2021.

Ciekawe, designerskie oświetlenie w łazience

Funkcjonalne i nastrojowe światło odgrywa w łazience bardzo ważną rolę. Aby uzyskać idealną konfigurację oświetlenia, należy wziąć pod uwagę trzy aspekty: oświetlenie podstawowe, oświetlenie akcentujące i oświetlenie funkcjonalne.

Oświetlenie w biurze. Nie tylko funkcjonalność, ale też styl

Zdążyliśmy już docenić rolę, jaką w aranżacjach wnętrz mieszkalnych odgrywa oświetlenie. Czy jednak z równie dużym powodzeniem możemy wykorzystać eleganckie lampy i kinkiety, by nadać niezapomniany charakter wnętrzom użytkowym, a przy tym nie stracić walorów funkcjonalnych? Przyjrzyjmy się temu, co ma do zaproponowania współczesny rynek.

System oświetleniowy do hal przemysłowych i biur, który sprzyja wydajności pracy

System oświetleniowy do hal przemysłowych em-HALA SLIM to nowa oferta wrocławskiej firmy Micoled. Najważniejszy parametr, czyli osiągana skuteczność świetlna, przekracza w przypadku wielu modeli z tej serii 170 lm/W. Podobne osiągi zapewniają produkowane przez Micoled lampy em-BIURO PANEL. To bardzo dużo nawet jak na znaną z dużej energooszczędności technologię LED, w ramach której skuteczność świetlna na poziomie 120-125 lm/W pozwala już uznawać produkt za bardzo jakościowy.

Jakie lampy wybrać do sypialni ?

Sypialnia to miejsce relaksu po intensywnym dniu i bezpieczna ostoja w trakcie nocnego snu. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji, które tworzą panującą w niej atmosferę, jest oświetlenie. Jakie lampy wybrać do sypialni?

Jak oświetlić nowoczesną sypialnię?

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu sypialnia jest prawdopodobnie jedynym miejscem, w którym spędzasz najwięcej czasu, gdy jest zupełnie ciemno, bądź panuje półcień. Tak więc, odpowiednie zaprojektowanie oświetlenia sypialni jest niezbędne, aby było to wygodne miejsce do odpoczynku w nocy, wstawania każdego ranka oraz do spędzania dnia. Ciekawe projekty na stronie Elampki.pl były inspiracją do stworzenia tego artykułu.


Stron: 59 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16537 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 352

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >