Oświetlenie wnętrz – lista artykułów

Minimalistyczne i z charakterem - lampy do surowych i nowoczesnych wnętrz

Minimalizm to jeden z wiodących trendów aranżacyjnych. Jego znak rozpoznawczy stanowi funkcjonalność oraz prostota. W taką stylistykę świetnie wpisuje się najnowsza kolekcja lamp MANUFACTURE marki Nowodvorski Ligting.

Unikatowa estetyka lamp imitujących beton

Choć beton architektoniczny już od jakiegoś czasu gości w nowoczesnych projektach wnętrz, designerzy i architekci wciąż starają się wydobyć więcej możliwości z tego surowego, lecz jakże fascynującego tworzywa. Beton zyskał nową, niespotykaną nigdy dotąd oprawę w najnowszych modelach lamp wiszących i stołowych

Nowoczesne lampy LED o drewnianych obudowach

Wprowadzona w 2016 roku kolekcja drewnianych lamp z serii Wood Collection podbiła już rynki na całym świecie. Połączenie tradycyjnego rzemiosła z innowacyjnym designem przekonało nawet najbardziej wymagających klientów. Linia ma szczególne znaczenie także dla twórców gdyż nawiązuje ona do lokalnych korzeni, z których wyrosło przedsiębiorstwo. W tym roku wyjątkowa kolekcja została poszerzona o nowe wzory i modele w technologii LED.

Lampy idealne do sypialni.

Kolekcja Awinion to propozycja trzech lamp, które charakteryzuje przyciągające uwagę połączenie kolorów oraz możliwość regulacji położenia abażurów. Takie rozwiązanie pozwala dostosować oświetlenie do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Lampy do przestrzeni loftowych

Lofty charakteryzuje oszczędny, minimalistyczny, wręcz surowy styl. Dominują w nich szarość i biel, dlatego już niewielki kontrastowy element jest w stanie całkiem odmienić wnętrze. Można tego dokonać dzięki lampom PETRA i MEMFIS w kolorze miedzianym.

Z technologią LED nie musimy martwić się o rachunki za energię elektryczną

Choć jesień kojarzy się głównie z dywanami kolorowych liści pod stopami, to budzi w nas także mniej pozytywne odczucia. Te dotyczą przede wszystkim pochmurnej aury, coraz krótszych dni i braku słońca, co zmusza nas do niemal nieprzerwanego korzystania z dodatkowego oświetlenia. Dzięki technologii LED zimowe wieczory nie muszą oznaczać wyższych rachunków za energię elektryczną.

Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie wnętrz i jego wpływ na nasze samopoczucie.

Pomimo postępu technologicznego, człowiek jest nadal całkowicie uzależniony od ziemskiej "żarówki” czyli Słońca. Światło ma niezmierny wpływ na istnienie życia, dlatego wynaleziono wiele sposobów na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie zarówno naturalnych jak i sztucznych źródeł - od najprostszych lampek oświetlających schody do światła mającego wpływ na ludzkie zachowanie i emocje.

Przyjemne w dotyku, aksamitne łączniki do światła

Przy urządzaniu wnętrza warto kierować się nie tylko wzrokiem, ale wszystkimi zmysłami. Dlaczego? Ponieważ właściwości elementów wyposażenia i dodatków, takie jak faktura, miękkość czy gęstość, wpływają bezpośrednio na komfort ich użytkowania. Atrakcyjnym wzorniczo, ale i przyjemnym w stosowaniu rozwiązaniem dla wnętrza jest osprzęt elektroinstalacyjny, wyróżniający się unikalną aksamitną powierzchnią oraz delikatnymi, zaokrąglonymi konturami.

Aranżacja oświetlenia w stylu skandynawskim.

Wkrótce czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy, dni stają się coraz krótsze. Doskonałe rozwiązanie w tej sytuacji stanowi oświetlenie w skandynawskim – a konkretnie szwedzkim – stylu. W Szwecji bowiem perfekcyjnie opanowano techniki operowania światłem, aby było ono jednocześnie estetyczne i funkcjonalne.

Nowoczesna, inteligentna lampa do pracy przy biurku

Prawidłowe oświetlenie jest jednym z głównych czynników gwarantujących lepszą koncentrację i samopoczucie osoby pracującej za biurkiem. Nieważne czy pracujemy w biurze, czy w domu światło ma bezpośredni wpływ na szybkość i pewność widzenia. Chcąc, by praca była optymalna, biurko powinno być oświetlone w sposób zapewniający wygodę widzenia. Taką wygodę gwarantuje lampa Leitz Style Smart LED, która automatycznie dopasowuje poziom jasności do warunków panujących w danej chwili w pomieszczeniu oraz pozwala na sterowanie natężeniem oświetlenia za pomocą smartfona


Stron: 52 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 20700 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 341

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >