Panele LED w Twoim biurze – 5 argumentów za

Panele LED w Twoim biurze – 5 argumentów za

Technologia LED na zawsze zmieniła sposób oświetlania nie tylko naszych domów, ale również miejsc pracy. Oszczędne, trwałe i wydajne źródła światła w rodzaju paneli LED sukcesywnie wypierają przestarzałe technologie. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie ze sobą oświetlenie powierzchni biurowych za pomocą paneli LED.

Panel LED – co to takiego?

Panel LED to źródło światła oparte na technologii ledowej, które świeci równomiernie całą swoją powierzchnią. W oświetleniu powierzchni komercyjnych i biurowych najczęściej wykorzystywane są panele LED 60 x 60 cm. Na rynku dostępne są jednak panele o przeróżnych kształtach i wymiarach. Ledowe panele sufitowe montowane są natynkowo lub zawieszane na specjalnych linkach.  W stosunku do tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych, panele LED generują światło o lepszej barwie, a ich budowa sprawia, że są o wiele trwalsze i rzadziej ulegają awarii. Inną, energooszczędną alternatywą dla świetlówek starego typu są świetlówki LED.

 

Panele sufitowe LED – dlaczego warto stosować je w biurze?

Kilka najważniejszych korzyści płynących z wymiany tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych na sufitowe panele LED:

 • Niższe zużycie energii w stosunku do tradycyjnych świetlówek. – Sufitowe panele LED nie posiadają wysoce energochłonnych elementów, które znaleźć możemy w świetlówkach fluorescencyjnych. Dzięki temu ilość energii potrzebnej do oświetlenia tej samej powierzchni może być mniejsza nawet o ponad połowę. Przekłada się to oczywiście na dużo mniejsze koszty oświetlenia powierzchni biurowej – przekonuje ekspert z firmy SwiatloLux.pl.
 • Wysoka skuteczność świetlna, czyli stosunek emitowanego światła do ilości zużywanej energii. Wybierając panele LED do biura, należy zwrócić szczególną uwagę na ten parametr. Jest on wyrażony w lumenach na wat (lm/W). Najlepsze dostępne na rynku panele świetlne w technologii LED osiągają około 120 lm/w. Jednak już urządzenia o skuteczności świetlnej rzędu 100 lm/W sprawdzą się świetnie w większości powierzchni biurowych. Przekładając ten parametr na praktykę – im wyższa skuteczność świetlna panelu, tym mniej będziemy ich potrzebowali do oświetlenia określonej powierzchni. Mniej paneli to oczywiście niższe koszty zakupu oświetlenia oraz niższe rachunki za energię.
 • Niższa awaryjność. Panele LED pozbawione są tak zwanych zapłonników, które w świetlówkach starego typu bardzo często ulegały awarii. Konstrukcja nowoczesnych paneli LED sprawia, że są to wyjątkowo mało awaryjne źródła światła. 
 • Współczynnik olśnienia, czyli UGR. Jest to parametr często pomijany przy wyborze odpowiednich paneli. Należy podkreślić, że jest on szczególnie ważny w przypadku paneli świetlnych do biura. Źródło światła o współczynniku UGR wyższym niż 20, może powodować dyskomfort i wpływać negatywnie na wydajność pracy. Wybierając panele LED do biura, warto więc sięgnąć po model o współczynniku olśnienia <19.
 • Trwałość paneli LED to kolejny argument przemawiający za ich zakupem. Żywotność tego rodzaju źródła światła jest o wiele większa niż w przypadku tradycyjnych świetlówek. Przy zakupie paneli warto również zwrócić uwagę na zastosowane w nich materiały, odpowiedzialne za równomierne rozproszenie światła. Największą trwałością odznaczają się panele, w których w tym celu stosuje się tzw. PMMA, czyli plexiglass. 

 

Czytaj również: Co to są panele LED i dlaczego warto je montować

 

Panele LED w Twoim biurze – 5 argumentów za

 

Inne zastosowania paneli świetlnych LED

Podstawowym zastosowanie paneli LED jest oczywiście oświetlenie powierzchni biurowych i komercyjnych. Trwałość i dobra jakość emitowanego światła sprawiają jednak, że panele sufitowe znajdują zastosowanie również w coraz to nowych obszarach naszego życia. Rosnącą popularnością cieszą się panele sufitowe do łazienki. W tych pomieszczeniach stosuje się często okrągłe panele sufitowe lub panele o dużej powierzchni. Nieco bardziej ozdobne panele LED, często wiszące, pojawiają się także jako główne źródło światła w salonie.  

 

Panele LED to aktualnie najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób oświetlenia dużych powierzchni.  Sprawdzą się nie tylko w biurach, ale również w wielkopowierzchniowych sklepach, halach produkcyjnych czy magazynach. Jeśli nadal używacie klasycznych świetlówek, ich wymiana na panele LED może się zwrócić w stosunkowo krótkim czasie.

 

Czytaj również: Efekty luministyczne i projektowanie oświetlenia w teatrze

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

 • blacha trapezowa Liczba postów: 20 Grupa: Robimy dach Jak już to raczej stawiałbym na blachodachówkę panelową a dokładnie możesz odwiedzić stronę Braas na której znajdziecie również dwa świetne modele czyli Decra o...
 • Ogrody Zimowe Liczba postów: 55 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe co prawda są bardzo piękne, jednak ich wykonanie oraz pielęgnacja jest dość trudna, dlatego najlepiej do ich wykonania zatrudnić fachowców.
 • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 137 Grupa: Firmy budow... Ja mogę polecić polskie kruszywa keramzytowe z firmy https://liapor.pl/, które są wykorzystywane w domu do gotowych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowyc...
 • Rozbiórki Liczba postów: 89 Grupa: Stawiamy śc... Jeżeli szukasz firmy, która oferuję zsypy do gruzu to polecam kontakt do firmy https://www.sklep-akprojekt24.com.pl/kon takt. Firma oferuję również drabiny mag...
 • Płoty ogrodowe Liczba postów: 288 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
 • Ogrody Liczba postów: 192 Grupa: Ogrody Super, dziękuję Wam za te wszystkie porady! https://poradnikogrodniczy.pl/

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18000 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 173

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >