Piękno szlachetnego marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

Piękno szlachetnego marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

Marmur od wieków inspirował budowniczych, rzeźbiarzy, dekoratorów wnętrz, jak również samych użytkowników. Od zawsze ceniliśmy ten materiał za ponadczasowe piękno, niezwykłą szlachetność, naturalność i walory użytkowe. Wciąż chętnie sięgamy po niego dekorując i wyposażając nasze domy, mieszkania, biura. Teraz wzory inspirowane pięknem naturalnego kamienia dostępne są w nowej kolekcji tapet. Uroda i szlachetność marmuru zapisane na winylowym podkładzie zachwycają realistycznym odwzorowaniem koloru, wzoru oraz barwy. Czytaj dalej

 

Piękno marmuru we wnętrzach może wybrzmieć w różnych miejscach i na różne sposoby: na ścianach, podłogach, blatach, meblach, obudowach kominków, dekoracjach i in. Jedyną barierą w powszechnym stosowaniu tego materiału – zwłaszcza jeśli chodzi o duże płaszczyzny – wydaje się być wysoka cena. Wielbiciele marmurowego piękna, poszukując finansowego kompromisu, coraz chętniej sięgają po materiałowe zamienniki naturalnego kamienia takie jak np. konglomeraty, płytki ceramiczne czy laminaty. Dla tych, którzy kochają marmur na ścianie firma Muraspec stworzyła pięć nowych wzorów tapet w gamie Wallmotion.  Propozycje brytyjskiego producenta przygotowane zostały metodą wielkoformatowego cyfrowego nadruku na winylowym podkładzie. Precyzyjna grafika idealnie odzwierciedlająca unikatowość naturalnego materiału oraz obiektowa jakość tapet Muraspec, to czynniki, które z pewnością zachwycą klientów. 

 

Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

 

- Do stworzenia kolekcji marmurowych wzorów tapet Wallmotion zainspirowała nas projektant Joanna Znamirowska-Pałka, z którą od wielu lat współpracujemy przy realizacji wnętrz komercyjnych i prywatnych. My natomiast zainspirowaliśmy tym pomysłem angielskich kolegów, czego efektem są te piękne nowe tapety – mówi Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec. 


Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

 

Czytaj również: Modne fototapety - Sprawdź aranżacje 2019

 

Wallmotion to szczególna propozycja w ofercie Muraspec. Cechą charakterystyczną tej kolekcji tapet jest realistyczna grafika uzyskiwana metodą precyzyjnego cyfrowego nadruku. W serii dostępne są wzory abstrakcyjne, motywy graficzne, kwiatowe aranżacje, jak również naśladujące naturalne materiały (metal, kamień, drewno, beton, szkło). Oprócz wzorów z oferty firma oferuje też usługę przygotowania tapety według  projektu klienta: np. odbitki pamiątkowego zdjęcia, obrazu, czy starej pocztówki. Gama wzorów i wielkości cyfrowych obrazów jest nieograniczona.


Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

 
Inną ważną cechą tapet Wallmotion jest realistyczna faktura. Jeśli nadruk naśladuje rdzę, to powierzchnia tapety jest delikatnie chropowata, jeśli beton - szorstka, a jeśli kamień – gładka.
W założeniu producenta faktura tapet Wallmotion ma być tak realistyczna, jakby użytkownik dotykał powierzchni, którą nadruk naśladuje.


Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych


 
Materiały na których Muraspec drukuje w wielkim formacie mają aż 11 różnych struktur: gładką, płótno, piasek, tynk, grubszy tynk, beton, korę, blachę, złoto, srebro, miedź i inne. W przypadku nadruków o efekcie naturalnego materiału (takich jak drewno, blacha, rdza, beton) firma używa specjalnych plików, wcześniej przygotowanych przez zespół grafików pracujących w studiu projektowym Muraspec, co daje gwarancję powtarzalności wzoru. Podczas montażu nadruki łączone są  bezspoinowo, więc nie widać miejsc zetknięcia się elementów.


Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych

 

Czytaj również: Czy tapeta może być zdrowa, ekologiczna i przyjazna środowisku


Nadruki Wallmotion, tak jak wszystkie winylowe tapety Muraspec, są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Użytkową zaletą winylowego materiału jest to, że utrzymuje mikropęknięcia ścian.


Piękno marmuru odwzorowane na tapetach winylowych
Źródło: Synergia PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • projektant wnetrz warto? Liczba postów: 389 Grupa: Porady i op... Nie wszyscy mają na to czas i chęci a mieszkać ładnie lubią. Poza tym dobry architekt nie zaprojektuje wnętrza z katalogu, tylko takie według preferencji właści...
  • Jaki kupić materac do łóżka w sypialni ?? Liczba postów: 780 Grupa: Porady i op... A możecie coś polecić do 1000 zł?
  • Sauna Liczba postów: 115 Grupa: Ciekawe pom... Dokładnie - taka sauna to prawdziwy raj dla wszystkich domowników, bo i mężczyźni szaleją za sauną. Mój zreszta zbudowaną nasza ogrodową sam, z pomoca szwagra.....
  • Co wybrać: żaluzje czy rolety? Liczba postów: 65 Grupa: Wnętrza O to szczecinska firma. Szczerze mówiąć, nigdy o niej nie słyszałem. Ja akurat zamawiałaem z dosyć znanego sklepu Lestore. Na oknie wisi w moim salonie roleta....
  • Pranie kanapy? Liczba postów: 8 Grupa: Porady i op... Ja też miałem praną sofę. Wygląda teraz o wiele lepiej.

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16716 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 307

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >