Podłoga w naturalnym stylu

Podłoga w naturalnym stylu

Styl rustykalny, styl etno, styl kolonialny, styl eko, a nawet niektóre odmiany stylu nowoczesnego – tak różne aranżacje, a jednak mające ze sobą coś wspólnego. Czytaj dalej

 

Wszystkie wymienione stylizacje stawiają bowiem na naturalne i proste materiały – skórę, bawełniane i lniane tkaniny, kamień, a przede wszystkim cieszące się ogromną popularnością surowe drewno. W odpowiedzi na panującą modę, firma Witex poszerzyła jedną ze swych sztandarowych kolekcji – Grande – o 6 nowych dekorów w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej.  

 

 

12 dużych dekorów

Znana i doceniana już od kilku sezonów kolekcja laminowanych paneli podłogowych Grande niemieckiej firmy Witex  doczekała się  nowych modeli. Do grona 6 dekorów o lekko błyszczącej powierzchni i wyczuwalnej strukturze dołączyło 6 nowych, dębowych wzorów, tym razem w bardzo naturalnej odsłonie. Panele Grande o wyjątkowo długim formacie i grubości 10 mm doskonale prezentują się w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej. Dzięki niestandardowym wymiarom panela, prawie 1,4 m długości i 24 cm szerokości, dębowe dekory w pełnej desce wyglądają bardzo naturalnie. Dodatkowo, ich  wyjątkowe wykończenie sprawia, że przypominają lite, wręcz surowe  deski, zyskujące  w ostatnich sezonach coraz większą popularność.

 

Czytaj również: Przenośna podłoga sportowa

 

Jasne odcienie dębu, jak Dąb szkocki, Dąb morski czy Dąb walijski jasny świetnie pasują do aranżacji eko lub nowoczesnych kompozycji. Z kolei przygaszony Dąb walijski ciemny to propozycja wprost do rustykalnych wnętrz – wpisze się w romantyczny klimat i podkreśli sielankowy charakter mieszkania. Ciepły Dąb tyrolski oraz Dąb wulkaniczny to natomiast dekory, które odpowiadają stylistyką kolonialnym wnętrzom i doskonale będą komponować się z masywnymi, drewnianymi meblami i ciężkimi zasłonami. Format XL laminowanych paneli podłogowych Grande firmy Witex to nie tylko niezaprzeczalny urok, ale również stabilność podłogi, a w połączeniu z bezklejowym montażem Real Loc łatwość i szybkość układania.

 

 

Moc ekologii

O wielkości kolekcji Grande firmy Witex nie decydują tylko wymiary panela, to również  doskonałe parametry techniczne, wysoka odporność, a także otrzymane wyróżnienia. Ekologiczna podłoga laminowana odznaczona, jednym z najważniejszych na rynku niemieckim, certyfikatem „Blauer Engel”, dzięki specjalnej warstwie DPL+ jest wyjątkowo trwała i wytrzymała na uderzenia  oraz ścieranie (klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych wynosi 23, natomiast w lokalach użyteczności publicznej 33). Dzięki temu możemy z niej komfortowo korzystać nawet w miejscach mocno eksploatowanych, takich jak korytarz czy przedpokój. Co więcej, pokryta żywicą warstwa pośrednia umożliwia czyszczenie maszynowe paneli, dlatego też bez problemu będziemy mogli przywrócić naszej podłodze dawny blask. Warto również podkreślić, że certyfikowana przez FSC wodoodporna płyta nośna Aqua-Protect®, sprawia, że panele Grande z powodzeniem możemy stosować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.

 

Czytaj również: Płytki ceramiczne podłogowe

 

Dzięki temu w całym domu możemy zastosować ten sam rodzaj pokrycia podłogi, bez względu na przeznaczenia pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, kiedy rezygnujemy z progów lub decydujemy się na otwartą kuchnię połączoną z jadalnią lub salonem. Potwierdzeniem tych wszystkich zalet jest dożywotnia gwarancja na stabilność produktu, połączenia, przetarcia i odbarwienia powierzchni laminatu. Komfort korzystania z paneli Grande możemy dodatkowo podnieść łącząc je z ekologiczną matą wyciszającą Sound Protect Eco Plus, która zadba o idealną akustykę naszego domu. Moda na surowe, niemodyfikowane drewno powraca w wielkim stylu. Naturalne deski znaleźć można w różnych aranżacjach. Sześć dębowych dekorów kolekcji Grande firmy Witex o nowych powierzchniach z pewnością doskonale uzupełnią nie jedną z nich.

 

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17358 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 381

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >