Pokój dla dziecka – lista artykułów

Jak urządzić dziecku pokój, żeby był jego bezpiecznym azylem

Rodzice chcą, żeby pokój dziecięcy był funkcjonalny i starczył na lata, a ich córki czy synowie marzą o prywatnym królestwie, w którym mogliby rozwijać swoje zainteresowania i czuliby się naprawdę u siebie. Jak pogodzić rozsądek dorosłych z oczekiwaniami dzieci zapytaliśmy architekta wnętrz.

Zdrowe warunki do nauki i zabawy w pokoju na poddaszu - przykłady aranżacji

Już wkrótce rozlegnie się pierwszy dzwonek w szkole i rozpocznie rok szkolny. Aranżując w domu przestrzeń dla ucznia pamiętajmy, że ważne są zarówno rozwiązania funkcjonalne i estetyczne, jak i zdrowy klimat wewnętrzny. Niewielu rodziców ma świadomość, jak duży wpływ ma on na efektywne przyswajanie wiedzy, a także ograniczenie zachorowalności i absencji w szkole oraz ogólne samopoczuciu młodego człowieka. Na co zatem warto zwrócić uwagę w pokoju ucznia?

Jak dopasować wystrój w pokoju dziecka do jego wieku i zainteresowań

Ostatnie dni sierpnia i początek września to idealny moment na metamorfozę pokoju dziecka. Wraz z nowym rokiem szkolnym warto dopasować aranżację tego pomieszczenia do wieku i upodobań młodego ucznia, tak by stworzyć mu idealną przestrzeń do nauki i zabawy. Jakie trendy aranżacyjne sprawdzą się najlepiej? Przygotowaliśmy zestawienie 5 najpopularniejszych wnętrzarskich inspiracji. Sprawdź, co jest teraz na topie!

Na jakie wydatki musimy się przygotować, na czym możemy zaoszczędzić oraz jak zdobyć środki na remont pokoju dla pierwszoklasisty, jeżeli brakuje pieniędzy w domowej kasie?

Pierwszy września to ważne wydarzenie szczególnie dla tych dzieci, które pójdą pierwszy raz do szkoły, a także dla ich rodziców. Kupienie wyprawki i zadbanie o najpotrzebniejsze rzeczy dla pociechy, która zaczyna edukacje, to jednak nie wszystko. Trzeba też od samego początku stworzyć młodemu uczniowi odpowiednie warunki do nauki – pozwoli to już od małego wyrabiać w dziecku dobre nawyki. Dobry start to przecież podstawa. Potrzebny jest wygodny i odpowiednio urządzony pokój, w którym będzie odpoczywać i uczyć się. Mimo że wrzesień za pasem i zostało mało czasu, to przygotowanie pokoju dla przyszłego ucznia nie musi być pracochłonne, skomplikowane i kosztować fortuny. Wystarczy odświeżyć ściany, zapewnić odpowiednie meble i oświetlenie. Jeśli jednak myślimy o większym remoncie, musimy liczyć się z większymi kosztami.

Szkoła za pasem - jak zaaranżować pokój uczniowi

Wraz z końcem wakacji pokój dziecięcy zmienia swoją funkcję. Poza miejscem do beztroskiej zabawy, pełni także rolę przestrzeni do odrabiania lekcji. Aby pomóc dziecku w efektywnej nauce, warto zawczasu dostosować jego pokój do nowych, szkolnych potrzeb.

Nowy rok szkolny niebawem - przedstawiamy kilka inspiracji do pokoju ucznia

Jak połączyć świat zabaw i nauki w pokoju dziecka? Główna zasada mówi, by nigdy nie mieszać ich ze sobą tylko sprytnie podzielić pomieszczenie na dwie osobne części. Wskazówki przygotowanie przez specjalistów ze sklepu internetowego Bonami.pl pomogą zorganizować pokój zarówno dla pierwszoklasisty, dla którego zmiana z przedszkolaka na ucznia jest dużym wydarzeniem, jak i dla starszego dziecka.

Pokój gracza, buntownika, czy w ECO stylu. Jakie meble młodzieżowe wybrać do pokoju chłopca?

Wybór mebli młodzieżowych do pokoju chłopca nie należy do najłatwiejszych. Wpływających na to powodów jest wiele, ale jeden odgrywa główną rolę – brak stanowczości i zainteresowania tematem samego nastolatka. Znasz z autopsji sytuację, w której pokazujesz synowi 10-ty zestaw mebli, a on z obojętnością rzuca „może”, „no sam nie wiem”, „ok, ale chyba jednak nie” ? Znamy sposób, który pomoże Ci wyborze mebli, które spodobają się Twojemu synowi!

Remont w pokoju dziecka - wnieśmy do wnętrza młodego domownika dawkę pięknych barw

Nadeszły już wakacje - czas, gdy dzieci często przebywają poza domem, korzystając z pięknej pogody i beztroskich dni. Dla rodziców jest to doskonała okazja na odświeżenie czterech kątów swoich pociech.

Aby młody człowiek czuł, że jego pokój jest jego własnym królestwem

Lepiej nie odkładać urządzenia pokoju ucznia na ostatnią chwilę. Zabierzmy się za to bez pośpiechu już teraz. Przemyślany wybór mebli to gwarancja funkcjonalnego i atrakcyjnego wnętrza na lata.

Kolorowe uchwyty i gałki do mebli - łatwa metamorfoza w pokoju dziecka

Dobrze dobrany detal znaczy czasami więcej niż kolorowe tapety pełne superbohaterów i księżniczek czy piękne meble. Mali, zawsze ciekawi świata odkrywcy z pewnością zwrócą na niego uwagę. Oryginalne uchwyty i gałki wpiszą się w bajkowy świat dziecka, wprawiając je w zachwyt, rodzice z kolei z pewnością docenią ich praktyczną stronę i bezpieczne wykonanie.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18044 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 118

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >