Pomysły na aranżację wnętrz w stylu minimalistycznym i amerykańskim

Pomysły na aranżację wnętrz w stylu minimalistycznym i amerykańskim

Wnętrza urządzone w stylu amerykańskim dają nam poczucie przestrzeni i rodzinnego ciepła. Mimo swojej niejednolitości są przytulne, dekoracyjne i dobrze zorganizowane. Styl minimalistyczny to propozycja dla osób, które cenią sobie spokój i harmonię. Nie ma w nich miejsca na bibeloty ani wielobarwne połączenia. Czytaj dalej

 

Jeżeli często lubimy zmieniać wystrój naszego wnętrza, postawmy na jasne kolory ścian. Będą się z nimi komponować różne dodatki, wpisując nasze wnętrze za każdym razem w inny styl architektoniczny i dając nam swobodę w kreowaniu nowego wizerunku mieszkania poprzez zmianę drobnych elementów.

 

Zmiana wystroju - zacznijmy od fachowców

Kiedy planujemy zmienić wygląd naszego wnętrza, powinniśmy przede wszystkim wybrać, jaki klimat odpowiada naszym potrzebom. W tym celu możemy zapoznać się z obowiązującymi trendami i najnowszymi rozwiązaniami wnętrzarskimi. Niestety, nie zawsze doskonale wiemy, jak ma wyglądać nasze mieszkanie po remoncie i co tak naprawdę poprawiłoby nasz komfort życia. W tym miejscu, warto sięgnąć po usługispecjalistów, którzy ułatwią nam proces planowania i realizacji remontu. Metamorfoza i projektowanie wyglądu naszego wnętrza to zadanie dla dobrej ekipy. Niesprawdzeni fachowcy na każdym etapie mogą popełnić błędy, wymagające od nas przeprowadzenia kolejnego, poprawkowego remontu. Zwróćmy na to szczególną uwagę, gdyż koszt remontu jest zbyt duży, abyśmy wybierali niepewnych wykonawców.

 

Czytaj również: Kilka odsłon stylu holenderskiego we współczesnych wnętrzach

 

Pomysły na aranżację wnętrz w stylu minimalistycznym i amerykańskim

 

Wnętrze w stylu amerykańskim - niejednorodne i przytulne

Wystrój wnętrz urządzonych w guście amerykańskim najlepiej znamy z filmów. Pomieszczenia te nie są jednorodne, ale czuć w nich ciepło i rodzinną atmosferę. Cechuje je przede wszystkim otwarta przestrzeń. Kuchnia, wyposażona w szafki z drewnianymi frontami, najczęściej otwarta jest na salon i korytarz. Takie rozwiązanie optycznie powiększa wnętrza i sprawia, że są lepiej doświetlone. Kolejną zasadą jest pastelowa kolorystyka. Jasne barwy nadają przytulności i wzmagają wrażenie przestronności. We wnętrzach preferowane są szafy wnękowe, przypominające garderobę, oraz nisko osadzone, szerokie parapety, służące za siedziska. W kwestii dodatków komponujących się ze stylem amerykańskim najlepiej sprawdzą się: dekoracyjne wysokie listwy podłogowe, szklane lub porcelanowe lampki nocne, dywaniki, świeczniki, kolorowe poduchy oraz sofy i fotele w niebieskim przygaszonym kolorze.

 

Mniej znaczy więcej - styl minimalistyczny

Minimalizm we wnętrzach to jeden z najchętniej wybieranych stylów. Polega na ograniczeniu kolorów, form i dodatków. Stawia na proste rozwiązania, które dają wrażenie nieustannego porządku i spokoju.  We wnętrzach dominują odcienie szarości, beżu lub pasteli. Odważniejsi domownicy mogą pozwolić sobie na kontrastowe połączenia czerni z bielą (najchętniej kontrastując ze sobą kolorystykę ścian i mebli). Klasycznie biały sufit dobrze komponuje się z lśniącą, sterylną drewnianą podłogą lub panelami. Dopełnieniem stylizacji mogą być, np. niewielki dywanik i modułowe meble w jednolitym kolorze.

 

Czytaj również: Elegancki minimalizm w stylu retro, czyli mid-century modern w aranżacjach wnętrz

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19028 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >