Porady domowe – lista artykułów

Czym wyczyścić kuchenkę gazową bez płomieni?

Aby odpowiednio chronić wygląd oraz funkcjonalność płyt kuchennych bez płomieni, powstał zestaw do czyszczenia płyt ceramicznych. Dzięki preparatom z zestawu usunięcie plam zalegających na gładkich powierzchniach płyt, a także ich konserwacja będą niezwykle proste.

Sprzątanie łazienki – jak wyczyścić deskę sedesową?

W środku toalety, jak również na zewnętrznych jej powierzchniach panują idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów i bakterii. Regularne jej czyszczenie zmniejsza ryzyko ich namnażania, co przekłada się również na zdrowie i bezpieczeństwo jej użytkowników. Na toalecie i wewnątrz muszli mogą powstawać żółte przebarwienia, ale również kamień, który szczególnie często pojawia się w środku oraz pod deską sedesową, w miejscu, w którym jest ona przymocowana do misy. To jedno z tych newralgicznych miejsc, o którym nierzadko zapominamy. Jak pozbyć się zabrudzeń z deski sedesowej i przywrócić jej naturalną biel?

Fakty i mity na temat jajek - dlaczego warto jeść je często?

Jaja kurze to wartościowy, łatwo dostępny i tani składnik diety. Eksperci ds. żywienia są zgodni co do dostarczanych przez jaja cennych substancji odżywczych tj.: pełnowartościowe białko, witaminy, żelazo, kwas foliowy, cholina oraz luteina. Badania dowodzą wpływu częstego spożywania jaj na niewystępowanie lub zatrzymanie rozwoju wielu cywilizacyjnych chorób m.in. cukrzycy, nadciśnienia, otyłości. Ponadto jaja są niezwykle ważnym elementem diety przy chorobach nowotworowych. Dlaczego zatem wokół jaj narosło tyle mitów dotyczących ilości spożycia, podnoszenia cholesterolu czy wywoływania silnych alergii?

Kilka patentów na to, jak ułatwić sobie prasowanie

Dla niektórych z nas prasowanie jest formą relaksu, a dla innych to po prostu kolejny obowiązek. Bez względu na to, do której kategorii należysz, potrzebujesz tylko kilku sztuczek, aby uzyskać zadowalające rezultaty prasowania. Dobrze wyprasowana odzież wygląda nie tylko lepiej, ale jest też łatwiejsza do przechowywania. Jak więc ułatwić sobie i przyspieszyć ten cały proces? Oto kilka przydatnych wskazówek. Sprawdź je!

Jakie produkty możemy bezpieczne zamrażać i rozmrażać?

Mrożenie to doskonały sposób, aby uniknąć marnowania żywności. Należy jednak pamiętać, które produkty można mrozić od razu, a które lepiej przetworzyć. Bardzo ważne jest także pilnowanie czasu przechowywania produktów. Warto także zwrócić uwagę na sam proces zamrażania i technologie, dzięki którym możemy mieć pewność, że jedzenie zachowa swoje wartości odżywcze.

Jak w ekologiczny sposób czyścić zatłuszczone powierzchnie w kuchni?

Poznaj sprytne sposoby, które pozwolą wyczyścić kuchnię, zatłuszczone powierzchnie i sprzęt AGD łatwo, skutecznie i w sposób bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska. Zatłuszczone powierzchnie, przypalony, zapieczony czy zaschnięty brud oraz odpadki spożywcze potrafią skutecznie utrudnić czyszczenie kuchni. Jest ona z całą pewnością jednym z najtrudniejszych do sprzątania miejsc w każdym domu. Podpowiemy, jak robić to skutecznie i w zgodzie z naturą.

Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na życie w myśl zasady zero waste. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „zero odpadów” lub „brak marnotrawstwa”. Drobnymi krokami, zmieniając swoje codzienne nawyki, możemy wpłynąć nie tylko na to, co dzieje się wokół nas, ale również – w dłuższej perspektywie - na środowisko naturalne, w którym będą żyły kolejne pokolenia. Przedstawiamy propozycję przydatnych akcesoriów i gadżetów, które pomogą w walce o brak marnotrawstwa.

Mity na temat mycia podłogi i kilka wskazówek, jak sobie ułatwić tę czynność

Niejedna pani domu z pewnością zgodziłaby się z pomysłem dołączenia do Praw Murphy’ego stwierdzenia, że umycie podłogi przyciąga pojawianie się nowych zabrudzeń. Często zdarza ci się powielać schematy czyszczenia mam, babć czy koleżanek z pracy? Skoro wszyscy tak robią, to po co szukać na siłę innych rozwiązań? Jak się okazuje – czasem warto. Obaliliśmy kilka popularnych mitów dotyczących mycia podłóg, aby czyszczenie mopem było tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe! Oto niektóre z najczęstszych mitów, dotyczących mopów i mycia podłóg.

Środki czystości, które mogą nas truć podczas sprzątania - czym można je zastąpić?

Szkodliwe środki czystości to prawdziwa zmora naszych czasów. Toksyczne płyny, trujące detergenty codziennie używane podczas sprzątania mają destrukcyjny wpływ na zdrowie nie tylko sprzątającego, ale także innych domowników, w tym dzieci i zwierząt domowych. Trudno nie wspomnieć tu również o katastrofalnym działaniu chemicznych czyścideł na środowisko naturalne, do którego finalnie one trafiają, a także na wszelkie żyjące w nim organizmy. Jednym słowem – zagłada – w imię czystości.

Segregowanie śmieci - w czym wyrzucać bioodpady do brązowego pojemnika?

Do żółtego kontenera wrzucamy plastik i metale, do zielonego – szkło, do niebieskiego – papier. A co do pojemnika brązowego? Część z nas zna odpowiedź, bo już wie, co to selektywna zbiórka bioodpadów. Część dopiero oswaja się z nowym sposobem segregacji śmieci lub czeka na jego wprowadzenie. Na pewno więc nie zaszkodzi przypomnieć, do czego służą brązowy zasobnik na odpady BIO oraz najnowsze kompostowalne worki.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16302 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 169

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >