Porady domowe – lista artykułów

Błędy, które najczęściej popełniamy podczas prania

Chyba każdemu zdarzyło się wyjąć z pralki zafarbowane koszule lub skurczone swetry. Roztargnienie? Przyzwyczajenia? Jakie błędy popełniamy najczęściej podczas prania i jak możemy ich uniknąć?

Tynkowanie, malowanie, czyszczenie – jak przygotować się do remontu w 4 krokach

Już kilka miesięcy patrzysz na spadające z sufitu kawałki tynku i wiesz, że powinieneś się tym zająć? Naderwana tapeta czy nierówna podłoga to uszkodzenia, które też mogą powodować złe samopoczucie wśród domowników. Nie zwlekaj dłużej, zaplanuj plan remontu w 4 krokach i uczyń swoje mieszkanie jeszcze bardziej komfortowe.

Samodzielnie wykonane kartki świąteczne będą miłą niespodzianką dla bliskich

Kartki świąteczne to wspaniały sposób na przekazanie życzeń bliskim osobom, także tym, które mieszkają daleko. Wykonane własnoręcznie będą jeszcze cenniejszym upominkiem.

Tygodniowy harmonogram domowych porządków przedświątecznych

Do Świąt Bożego Narodzenia zostały już tylko niecałe 2 tygodnie. Najwyższy czas pomyśleć więc o porządkach, które jak co roku mogą przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście wystarczy dobra organizacja i skorzystanie z nowoczesnych akcesoriów, aby zaledwie w tydzień wysprzątać całe mieszkanie na błysk. Sprawdź od czego najlepiej zacząć.

Pomysły na eleganckie i oryginalne opakowanie prezentów

Pakowanie świątecznych prezentów dla jednych jest ogromną przyjemnością, drugim zaś spędza sen z powiek – zmusza do poszukiwań idealnych torebek, które odróżnią się od pozostałych leżących pod choinką. Zwłaszcza że święta za pasem i czasu mamy coraz mniej… Jeśli chcemy, aby upominek wyróżnił się wśród innych i sprawił jeszcze większą przyjemność obdarowanej osobie, wystarczy poświęcić kilkanaście minut i wykazać się odrobiną kreatywności! Przedstawiamy inspiracje do prostego, a jednocześnie efektownego ozdobienia paczki!

Jak zmniejszać w sezonie grzewczym ilość alergenów w mieszkaniu?

Podczas chłodniejszych miesięcy dosłownie zaszywamy się w domu, spędzając w nim więcej czasu niż o każdej innej porze roku. Jednak w ciepłych i rzadko wietrzonych mieszkaniach roztocza rozwijają się niezwykle szybko. Zatkany nos, męczący kaszel, swędząca skóra, łzawienie oczu – te dokuczliwe symptomy alergii nasilają się w sezonie grzewczym. Dlatego, jeśli masz alergię lub któryś z domowników jest uczulony, to także sezon na sprzątanie. Chociaż całkowite wyeliminowanie alergenów nie jest możliwe, to właściwie zorganizowane porządki skutecznie zminimalizują ich ilość.

Czy kompozyt wymaga specjalnej pielęgnacji?

Kompozyt jest wytrzymałym i odpornym materiałem, dzięki czemu nie wymaga od nas nadmiernej uwagi. Ze względu na swoją sprężystość jest mniej podatny na uszkodzenia, co daje mu przewagę nad ceramiką. Natomiast za sprawą ścisłej powierzchni jest łatwy do utrzymania w czystości, co pozwala nam na oszczędność czasu podczas sprzątania.

Jak ułatwić sobie mycie zabłoconych podłóg?

Kiedy za oknem jesienna chlapa i błoto, trudno utrzymać podłogi w idealnej czystości. Ślady po butach i brudne plamy niemal każdego dnia „zdobią” podłogę w przedpokoju, a mycie raz w tygodniu zdecydowanie nie wystarcza. Dbałość o nieskazitelne podłogi nie musi być jednak czasochłonna ani trudna, jeśli wykorzystamy kilka prostych sztuczek, a pod ręką będziemy mieć odpowiednie akcesoria.

Suszenie prania w niewielkim mieszkaniu

Mieszkasz w bloku i zastanawiasz się, jak zorganizować przestrzeń, by ubrania suszyć wygodniej i krócej? Przeczytaj nasze porady i poznaj sposoby, które pozwolą Ci oswoić nawet bardzo małą przestrzeń. Suszyć bowiem możesz nie tylko w łazience i nie tylko pod sufitem. Sprawdź gdzie jeszcze!

Jak poradzić sobie z uciążliwie hałasującymi sąsiadami?

Zapewne każdy z nas nie raz zetknął się z problemem głośnej imprezy u sąsiadów. Jednorazowe zazwyczaj wybaczamy, ale cotygodniowe lub trwające kilka dni to już prawdziwy kłopot. Co prawda istnieje tzw. „cisza nocna”, ale osiem godzin, czyli czas między 22, a 6 rano nie został wypunktowany w żadnym powszechnie obowiązującym akcie prawnym. Okres „ciszy nocnej” jest zazwyczaj regulowany wewnętrznie. Od zarządu wspólnoty mieszkaniowej zależy wpisanie „ciszy nocnej” w regulamin i określenie godzin obowiązywania.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 18703 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >