Porady domowe – lista artykułów

Smog – jak powstaje, jak się przed nim chronić?

Zanieczyszczone powietrze staje się obecnie coraz bardziej palącym problemem nie tylko europejskich metropolii, ale przede wszystkim polskich. Na stan powietrza powinni szczególnie zwracać uwagę: osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci i młodzież poniżej 25 roku życia, a także osoby z zaburzeniami funkcjonowania układy oddechowego, chore na astmę i choroby alergiczne skóry i oczu.

Świąteczne porządki - jak sprawiedliwie podzielić obowiązki pomiędzy domowników

Mycie okien, ścieranie kurzy oraz pranie to obowiązki, które, chcąc nie chcąc, musimy wykonywać w naszym codziennym życiu. Jednak, gdy dzielimy z kimś życie, sprawy mogą się nieco skomplikować. W jaki sposób podzielić się obowiązkami domowymi, tak, by nikt nie czuł się poszkodowany, a praca była wykonana? Podział zadań to kość niezgody w wielu związkach. W jaki sposób podzielić obowiązki domowe, by w naszym życiu mogła gościć harmonia? Prezentujemy kila wskazówek, które mogą w tym pomóc.

Oczyszczanie powietrza w domu, czyli jak radzić sobie z wiosennymi alergenami

Wiosna to trudny czas dla alergików. W powietrzu unoszą się pyłki drzew i roślin zielonych, które łatwo przedostają się do domu. Choć na zewnątrz nie sposób obronić się przed alergenami, to w mieszkaniu możemy stworzyć zdrowy mikroklimat. Skutecznym sposobem na walkę z alergenami są nowoczesne oczyszczacze powietrza.

Mieszkanie na wynajem. Jak je dobrze urządzić?

To pytanie zadaje sobie wielu początkujących inwestorów. Od odpowiedniego wystroju zależy bowiem jak szybko dany lokal uda się nam wynająć i jaki zysk finalnie przyniesie zakupione mieszkanie. By uniknąć błędów początkującego rentiera warto pamiętać o kilku zasadach.

Jak urządzić dom dla seniora – najlepsze udogodnienia

Zbyt wysokie stopnie, utrudniony dostęp do szafek, zacinające się szuflady. W domach seniorów kłopotliwych miejsc może być wiele. Jednak projektanci systemów meblowych pamiętają o osobach w podeszłym wieku.

Jak pielęgnować i myć podłogi z drewna?

Czynność tak prosta jak regularne czyszczenie podłogi, w dużej mierze wpływa na jej trwałość i wygląd. Niezależnie od metody zabezpieczenia drewna – lakieru, oleju czy farby – odkurzanie i mycie odpowiednimi preparatami pomoże odsunąć w czasie kosztowne cyklinowanie. Usuwanie zanieczyszczeń zapobiega rysom i uszkodzeniom, natomiast środki pielęgnacyjne sprawiają, że drewno jest bardziej odporne na zniszczenia i naturalne zużycie.

Czyszczenie i pielęgnacja zlewozmywaków ze stali nierdzewnej, granitu i kompozytu - czym się różni

Wybierając zlewozmywak do kuchni, zwracamy uwagę przede wszystkim na funkcjonalność oraz walory estetyczne. Jednak w trakcie użytkowania często okazuje się, że nie wiemy dokładnie, jak o niego dbać. Zależy to przede wszystkim od materiału wykonania – inaczej powinniśmy pielęgnować zlew i baterię ze stali czy kompozytu, a inaczej z granitu. Jak je odpowiednio czyścić i o czym pamiętać, aby na długo pozostały piękne i nie straciły pierwotnego blasku?

Jak ułatwić sobie sprzątanie w domu, kiedy mamy zwierzaki?

Bez względu na to, jak duży jest twój czworonożny kompan, jego obecność w domu to dodatkowe obowiązki związane ze sprzątaniem. Przedstawiamy cztery produkty, które sprawią, że porządki związane z pupilem zrobisz szybko, wygodnie i skutecznie.

Jak prawidłowo dbać o panele laminowane?

Panele laminowane budzą pozytywne zainteresowanie u odbiorców, niezależnie od ich preferencji wykończeniowych. Osoby poszukujące tradycyjnych wzorów, znajdą laminaty stylizowane na klasyczny design, a amatorzy nowoczesnych wnętrz mogą przebierać w niestandardowych fasonach. Niezależnie od wzoru, aby panele zachowały swój wygląd i właściwości, trzeba o nie odpowiednio dbać. Jak to robić prawidłowo?

Dlaczego powinniśmy czyścić telefon, tablet i laptop?

Jak pokazują badania, na telefonie, zwłaszcza typu smartfon, znajduje się 5 razy więcej bakterii niż na klamce czy desce klozetowej! Naukowcy alarmują: czyśćmy telefon codziennie. Nie jest to trudne. Sprawdźmy jak obchodzić się z urządzeniami, by ich nie uszkodzić.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17930 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 305

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >