Porady domowe – lista artykułów

Jak otworzyć zepsuty zamek w drzwiach?

Drzwi wejściowe zostały zablokowane? Sejf się nie otwiera? A może Twój samochód został zablokowany? W każdym z tych przypadków najprawdopodobniej będzie potrzebna fachowa pomoc, chociaż niektóre problemy można także rozwiązać samodzielnie. O tym, czym jest awaryjne otwieranie drzwi oraz jak jest realizowane dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Najdziwniejsze tradycje na świecie związane ze sprzątaniem

Wiosenne porządki już za nami. Jednak nie w każdym regionie sprzątanie to tylko metodyczne czynności prowadzące do pozbycia się kurzu czy umycia okien. Są narody, które w ten właśnie sposób witają swój Nowy Rok, rozpoczynają wiosnę, a nawet życzą nowożeńcom pomyślności. Oto pięć najciekawszych zwyczajów z całego świata związanych ze sprzątaniem.

Jak pobudzić pracę mózgu i wspierać kreatywność u dzieci?

Ludzkie ciało, a szczególnie nasz mózg, to wyjątkowe laboratorium, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe. Jego funkcjonowanie skrywa wciąż wiele tajemnic. Jak zatem pobudzić pracę mózgu i wspierać swoją kreatywność? Pomoże w tym odpowiednia dieta, bogata w zdrowe tłuszcze i „dobre” bakterie. Prezentujemy też związane z tym tematem ciekawe eksperymenty, które można wykonać razem z dziećmi w domu.

Jaki powinien być biustonosz pod białą koszulę?

Kochają je minimalistki i kobiety praktyczne, zwolenniczki ponadczasowych rozwiązań i właścicielki garderoby kapsułowej – białe koszule, pomimo że są niezwykle praktyczne i stylowe, potrafią przysporzyć wielu problemów. Zwłaszcza w kwestii doboru bielizny. Zastanawiasz się, jaki biustonosz będzie odpowiedni? Koniecznie sprawdź – tym bardziej że źle dobrany, może zepsuć cały efekt.

Jak zabezpieczyć meble przed uszkodzeniami podczas transportu?

Piękne meble to gwarancja udanych aranżacji wnętrzarskich – bez względu na wybrany styl. Jednak, aby takie wyposażenie trafiło do nas w nienaruszonym stanie, uprzednio musi być ono odpowiednio przygotowane do transportu, zwłaszcza pod względem najmniejszych szczegółów. Jak ważną rolę w zabezpieczaniu mebli pełnią profile opakowaniowe? Do jakich elementów się je stosuje?

Środek chemiczny, który pomoże pozbyć się z domu pleśni i grzybów

Zwalczanie i zabezpieczanie przed grzybami, które niszczą i szpecą powierzchnie ścian, podłóg czy okien to główne zadanie środków bioochronnych. Ich misja jest jednak znacznie ważniejsza niż likwidacja nieestetycznych plam. Przede wszystkim, skutecznie chronią zdrowie człowieka, dlatego tak istotny jest tu dobór odpowiednich preparatów.

Remont mieszkania krok po kroku

Wielu osobom remont mieszkania spędza sen z powiek - dosłownie i w przenośni. Skuwanie, tynkowanie, wiercenie, buszowanie w sklepach i online w poszukiwaniu wizji - to masa czasu, nerwów i oczywiście pieniędzy. Od czego zacząć, jeśli w planach mamy remont domu? Co wziąć pod uwagę? Jakie opcje rozważyć?

Jak dobierać środki czystości do rodzaju zabrudzenia w kuchni i łazience

Kuchnia i łazienka to miejsca w Twoim domu, które powinny być bezwzględnie czyste, ale to jednocześnie pomieszczenia, w których najtrudniej pozbyć się uporczywych plam, kamienia czy rdzy. Zamiast korzystać z niezliczonych specyfików, wystarczy zaopatrzyć się w 5 niezawodnych produktów, które kompleksowo i skutecznie pozwolą rozprawić się z najczęściej spotykanymi zabrudzeniami. Zobacz absolutne MUST HAVE domowych środków do sprzątania, dzięki którym zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Co można zmienić w swoim codziennym życiu, aby być bardziej eko?

Bycie „eko” oznacza, że chcemy dbać o planetę oraz mamy świadomość, jak nasze wybory wpływają na klimat czy środowisko. Poziom świadomości o ekologii stale rośnie, ale wraz z wiedzą, powinny iść też odpowiednie działania. Statystyczny Polak marnuje 366 litrów wody i wyrzuca blisko 240 kg żywności rocznie. Każdego roku jedna osoba generuje aż 350 kg śmieci. Co zrobić, aby lepiej zadbać o środowisko?

Planujesz większe porządki w mieszkaniu? Sprawdź, które akcesoria do sprzątania są warte zakupu

W trakcie roku mamy wiele okazji do tego, aby przeprowadzić w mieszkaniu gruntowne porządki. Wśród nich wymienić można: sprzątanie po remoncie, porządki wiosenne lub świąteczne, wprowadzenie się do nowego lokum, wizyta gości. W każdym pomieszczeniu znajdują się powierzchnie, które wymagają odkurzenia albo wymycia. Jeśli zależy nam na tym, aby czynności sprzątające postępowały sprawnie i skutecznie, warto zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły porządkowe.


Stron: 18 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 237

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >