Porady domowe – lista artykułów

Mieszkanie posprzątane nie tylko w święta - poznaj 5 tricków ułatwiających utrzymanie porządku na co dzień

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin. Wystarczy, że wprowadzisz małe zmiany, a w mieszkaniu zapanuje czystość. Zobacz, co możesz zmienić, aby twoja codzienna rutyna sprzątania była łatwiejsza i bardziej przemyślana.

Dlaczego w diecie małych dzieci powinien znaleźć się karp?

Ryby są istotnym elementem diety, w szczególności w pierwszych latach życia i rozwoju dziecka. Eksperci ds. pediatrii rekomendują, aby zacząć je wprowadzać już po szóstym miesiącu życia. Dania z ryb warto podawać przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu świadomie wybierając gatunki, które mają najkorzystniejszy wpływ na rozwój dziecka. Jednym z najlepszych wyborów spośród ryb słodkowodnych jest karp.

Świąteczne porządki i ubieranie choinki - jak przeprowadzić te prace łatwo i bezpiecznie

Chyba nikt nie wyobraża sobie bożonarodzeniowych świąt bez choinki. I choć coraz częściej odchodzimy od tradycji, czyli żywego drzewka dekorowanego własnoręcznie wykonanymi ozdobami i słodyczami, na rzecz bardziej nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, to symoliczna choinka w domu zagościć musi. Aby to się jednak stało, trzeba najpierw zadbać o świąteczne porządki.

Czym się kierować podczas zakupu maski antysmogowej?

Przygotowując się na nadchodzące, chłodniejsze dni zazwyczaj wyciągają z garderoby grubsze kurtki, szaliki i czapki. A przecież wraz ze spadkiem temperatury, nad naszym krajem pojawia się szarobura, trująca chmura smogu. W trosce o własne zdrowie Polacy na tę porę wyposażają się również w maski antysmogowe. Jak porównać produkty i sprawdzić ich jakość? O tym poniżej.

Zobacz jak czyścić rolety

Każda, nawet najpiękniejsza ozdoba, wygląda nieprzyjemnie, gdy jest zabrudzona i zakurzona. Jednymi z podstawowych domowych dodatków są rolety - urządzenia równie praktyczne, co ładne.

Dlaczego w okresie zimowym wietrzenie mieszkań, jest tak bardzo ważne i jak to robić prawidłowo

Wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza domu czy mieszkania jest dobre dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców, jak i stanu całego budynku. Właściwa cyrkulacja powietrza w okresie grzewczym pomoże w walce z bakteriami, wirusami i zaduchem, które powstają poprzez utrzymywanie zbyt szczelnego i ciepłego klimatu wewnątrz.

Jak utrzymać porządek w domu bez spędzania długich godzin na sprzątaniu - oto 7 sprawdzonych sposobów

Stos naczyń w zlewie, kurz na meblach, plamy na podłodze, a w łazience sterta prania. Ten obraz wydaje ci się znajomy? To fakt twoje mieszkanie czasem odbiega od idealnych wnętrz, które widzisz na Instagramie. Ale nie martw się, utrzymanie porządku w domu nie musi zajmować ci całego wolnego czasu. Wystarczy, że zmienisz styl sprzątania i będziesz porządkować mieszkanie etapami, wykonując trochę pracy każdego dnia. Zobaczysz, że będziesz z obowiązkami na bieżąco! Sprawdź nasze domowe lifehacki.

Jak zachęcić dziecko do pomocy w domowych porządkach

Masz wrażenie, że po wakacjach twoje dziecko zupełnie zapomniało o porządkach w swoim pokoju? Na nic zdają się prośby i rady, aby posprzątało po zabawie czy ułożyło książeczki. Może czas zmienić jego podejście, a uda ci się nawet odciążyć trochę własne domowe obowiązki? Rozpocznij więc lekcje nauki sprzątania – im wcześniej, tym lepiej. Jak się okazuje, to nie takie trudne – wystarczy odpowiednie podejście, zapas przyborów i… bałagan w pokoju!

Remont jesienią – czy to dobry pomysł?

Remonty planujemy najczęściej wiosną lub latem. Wiąże się to ze słoneczną, ciepłą pogodą, dłuższymi dniami oraz urlopami. Jednak jesień to również dobry czas na wykonanie prac remontowych, których nie udało nam się zrealizować w okresie wiosenno-letnim.

Jeśli pralka nie odwirowuje wody - co może być przyczyną i co powinniśmy zrobić samodzielnie zanim wezwiemy fachowca

Twoja pralka nie odwirowuje wody? A filtr wyczyszczony? Nowoczesne sprzęty AGD przyzwyczajają nas do tego, że ich obsługa wymaga od nas coraz mniejszego zaangażowania. Istnieją jednak czynności, których zaniedbanie może przysporzyć nam kłopotów. Po skończonym cyklu prania woda została w bębnie twojej pralki nieodpompowana? Zanim zadzwonisz po serwisanta, wyczyść filtr odpływu, a być może to wystarczy. Zapytaliśmy fachowca jak to zrobić samodzielnie?


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15698 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >