Porady domowe – lista artykułów

Jak w ekologiczny sposób czyścić zatłuszczone powierzchnie w kuchni?

Poznaj sprytne sposoby, które pozwolą wyczyścić kuchnię, zatłuszczone powierzchnie i sprzęt AGD łatwo, skutecznie i w sposób bezpieczny dla zdrowia oraz środowiska. Zatłuszczone powierzchnie, przypalony, zapieczony czy zaschnięty brud oraz odpadki spożywcze potrafią skutecznie utrudnić czyszczenie kuchni. Jest ona z całą pewnością jednym z najtrudniejszych do sprzątania miejsc w każdym domu. Podpowiemy, jak robić to skutecznie i w zgodzie z naturą.

Jak wprowadzić w domowym gospodarstwie zasady zero waste

Rosnąca świadomość ekologiczna przy jednoczesnej dużej ilości odpadów, które generujemy, sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na życie w myśl zasady zero waste. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „zero odpadów” lub „brak marnotrawstwa”. Drobnymi krokami, zmieniając swoje codzienne nawyki, możemy wpłynąć nie tylko na to, co dzieje się wokół nas, ale również – w dłuższej perspektywie - na środowisko naturalne, w którym będą żyły kolejne pokolenia. Przedstawiamy propozycję przydatnych akcesoriów i gadżetów, które pomogą w walce o brak marnotrawstwa.

Mity na temat mycia podłogi i kilka wskazówek, jak sobie ułatwić tę czynność

Niejedna pani domu z pewnością zgodziłaby się z pomysłem dołączenia do Praw Murphy’ego stwierdzenia, że umycie podłogi przyciąga pojawianie się nowych zabrudzeń. Często zdarza ci się powielać schematy czyszczenia mam, babć czy koleżanek z pracy? Skoro wszyscy tak robią, to po co szukać na siłę innych rozwiązań? Jak się okazuje – czasem warto. Obaliliśmy kilka popularnych mitów dotyczących mycia podłóg, aby czyszczenie mopem było tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe! Oto niektóre z najczęstszych mitów, dotyczących mopów i mycia podłóg.

Środki czystości, które mogą nas truć podczas sprzątania - czym można je zastąpić?

Szkodliwe środki czystości to prawdziwa zmora naszych czasów. Toksyczne płyny, trujące detergenty codziennie używane podczas sprzątania mają destrukcyjny wpływ na zdrowie nie tylko sprzątającego, ale także innych domowników, w tym dzieci i zwierząt domowych. Trudno nie wspomnieć tu również o katastrofalnym działaniu chemicznych czyścideł na środowisko naturalne, do którego finalnie one trafiają, a także na wszelkie żyjące w nim organizmy. Jednym słowem – zagłada – w imię czystości.

Segregowanie śmieci - w czym wyrzucać bioodpady do brązowego pojemnika?

Do żółtego kontenera wrzucamy plastik i metale, do zielonego – szkło, do niebieskiego – papier. A co do pojemnika brązowego? Część z nas zna odpowiedź, bo już wie, co to selektywna zbiórka bioodpadów. Część dopiero oswaja się z nowym sposobem segregacji śmieci lub czeka na jego wprowadzenie. Na pewno więc nie zaszkodzi przypomnieć, do czego służą brązowy zasobnik na odpady BIO oraz najnowsze kompostowalne worki.

Odpluskwianie – jak wygląda i o czym należy pamiętać?

Pluskwy to groźne szkodniki naszych mieszkań, które nie tylko dotkliwie gryzą, ale też przenoszą wiele bardzo groźnych chorób. Kiedy pojawią się w naszym mieszkaniu najczęściej w pierwszej kolejności sięgamy po różnego rodzaju domowe metody, których opisy znaleźć można w internecie. Doświadczenie pokazuje jednak, że na dłuższą metę skuteczna jest jedynie dezynsekcja wykonana przez profesjonalną firmę, jaką jest na przykład Stander. Jak się do niej przygotować, jak wygląda i o czym jeszcze warto pamiętać?

# Zostań w domu - co robić, aby ten czas wykorzystać pożytecznie

Zostań w domu – radzą lekarze i wszyscy wokół. No dobrze, ale co robić w domu przez dwa tygodnie, zwłaszcza kiedy nie możemy zaprosić gości, pójść do kina, czy na jogę? Dla jednych to przymusowa kwarantanna, dla innych 30 dni zasiłku opiekuńczego. Fakt jest taki, że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać teraz w swoich czterech ścianach. Czym zająć się poza codziennymi czynnościami, żeby się nie zanudzić?

Szybki, wiosenny remont mieszkania - prace, które możemy przeprowadzić samodzielnie, bez pomocy fachowców

Koniec zimy oznacza jedno: czas na porządki. Może tym razem poza myciem okien i trzepaniem dywanów warto pójść krok dalej? Wiosna jest dobrym czasem na remont. Przedstawiamy kilka produktów, z którymi zmiana będzie prosta i przyjemna. I co najważniejsze, możecie przeprowadzić ją sami!

Jak skutecznie ograniczyć dostęp do wybranych rzeczy w domu i biurze?

Dokumenty w biurze, noże i widelce w kuchni, detergenty w łazience – do takich rzeczy lepiej ograniczyć dostęp. Można wykorzystać specjalne zamki. Do najbardziej wartościowych rzeczy przyda się inna ochrona.

Sprawna przeprowadzka - krok po kroku

Nowy rok, nowe mieszkanie i…przeprowadzka. Z czym ci się to kojarzy? Przede wszystkim z górą kartonów i niekończącą się listą rzeczy do zrobienia. Dlatego zebraliśmy garść porad, które pomogą ci przygotować się na ten duży krok.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15803 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 192

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >