Posadzki – lista artykułów

Posadzka w kolorach roku 2021 - szarym (Ultimate Grey) i żółtym (Illuminating Yellow)

Jeszcze w grudniu Instytut Koloru Pantone ogłosił, jakie barwy zostały uznane za wiodące w rozpoczynającym się 2021 roku. Przedstawiciele tej instytucji wybierają kolory roku od ponad 20 lat. Zgodnie z przyjętymi zasadami są to odcienie, które odpowiadają przewidywanym i dominującym w danym czasie trendom. Według Instytutu Pantone obecne nastroje najlepiej wyrażają kojący szary (Ultimate Grey), będący ucieleśnieniem siły, odporności i hartu ducha oraz optymistyczny żółty (Illuminating Yellow), który symbolizuje słońce, nadzieję, oczekiwanie na zmianę na lepsze.

Czy płytki ceramiczne mogą być przytulne? Podłoga inspirowana drewnem

Święta to czas radości, oczekiwania i rodzinnych spotkań, a wszystko to w domowym zaciszu. Przytulny klimat we wnętrzu, który tak cenimy zwłaszcza w Święta, tworzą nie tylko bożonarodzeniowe dekoracje i światełka, ale także materiały oraz kolory wykorzystane w aranżacji.

Co warto wiedzieć o podłogach?

Kiedy wejdziemy do dowolnego budynku, fakt iż pod stopami mamy posadzkę, albo podłogę jest czymś oczywistym, nie wymagającym większej analizy. Kiedy jednak przychodzi remont, albo budowa nowego domu, okazuje się że mamy do czynienia z niezwykle rozległą dziedziną. W gruncie rzeczy każdy plac budowy i każdy remont to swoiste pole minowe, a gwarancją bezpieczeństwa są tu przede wszystkim wyczerpujące informacje na temat technologii, zrozumiałe zarówno dla laika, jak i profesjonalisty. To dlatego znawcy rynku produktów i usług budowlanych często posługują się powiedzeniem „zadowolony Klient to Klient świadomy”.

Jak projektować posadzki we wnętrzach przeznaczonych dla dzieci

Projektowanie wnętrz w obiektach dla dzieci to jedno z tych zadań projektowych, które pozwalają puścić wodze wyobraźni. Posadzki żywiczne są często stosowane w placówkach dla najmłodszych, ponieważ umożliwiają wprowadzenie w życie wielu nietuzinkowych pomysłów w zakresie kolorystyki, faktur i wzorów. Przedstawiamy kilka inspirujących przykładów realizacji z Polski i ze świata.

Posadzki stosowane w nowoczesnych zakładach przemysłu piekarskiego i cukierniczego

Przy okazji obchodzonego 4 maja Dnia Piekarza warto zajrzeć do wnętrza nowoczesnych zakładów z branży piekarskiej i cukierniczej. Posadzki w tego typu obiektach muszą sprostać wymagającym warunkom użytkowania, na które składają się wysoka temperatura i wilgotność, intensywny ruch pieszy i ruch wózków do transportu pieczywa, zapylenie powierzchni surowcami oraz rygorystyczne standardy higieny.

Elegancka posadzka dla wymagających – poznaj dostępne możliwości i ich zalety

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że klienci oceniają Twoją firmę od pierwszych sekund kontaktu? Niezależnie, czy prowadzisz salon samochodowy, czy zajmujesz się wynajmem pomieszczeń biurowych w nowoczesnym biurowcu – musisz zadbać o każdy detal, który może mieć wpływ na Twój wizerunek. Elegancka posadzka jest jednym z nich. Warto więc poznać dostępne możliwości.

Posadzki lastryko w nowoczesnej wersji nie są już passé

Lastryko w Polsce znane jest od lat. Kiedyś cenione głównie z uwagi na swoje walory techniczne oraz wytrzymałościowe i szeroko stosowane w obiektach użyteczności publicznej, dziś odważnie wkracza „na salony”, prezentując niebanalny design i doskonale uzupełniając współczesne projekty. Mało kto wie, że historia tego rozwiązania sięga czasów antycznych, a terrazzo alla veneziana święciło wzornicze triumfy w willach weneckich dożów w okresie Renesansu. Po długim zapomnieniu i niechlubnym epizodzie w czasach PRLu lastryko powraca i prezentuje się w zupełnie innym świetle i... wzorniczym kontekście.

Czy posadzka z płytek ceramicznych w salonie to dobry wybór?

Salon to jedyne pomieszczenie, które śmiało mogłoby konkurować z kuchnią o tytuł serca całego domu. Rodzinny mikrokosmos, w którym oprócz miejsca na meble, musi się znaleźć odpowiednio zaprojektowana przestrzeń do bycia razem – piękna i wygodna jednocześnie. Dlatego kluczową decyzją może okazać się nie tyle wybór kanapy, co właściwego materiału wykończeniowego. Płytki ceramiczne to często głowni bohaterowie domowych wnętrz. Wiodą prym w aranżacjach kuchni, łazienki, korytarza czy balkonu. A jednak widziane w salonie nadal wydają się rozwiązaniem dość nietypowym. Niesłusznie. Podpowiadamy, kiedy płytki ceramiczne w pokoju dziennym będą najlepszym wyborem.

Posadzki do wnętrz projektowanych w obiektach edukacyjnych dla dzieci

W czasie ferii zimowych obiekty edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych są chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Wiele z nich przygotowuje specjalne programy w ramach „zimy w mieście”. Posadzki żywiczne to popularny element wyposażenia wnętrz w tego typu placówkach, ze względu na to, że dają możliwość realizacji najbardziej kreatywnych pomysłów. Na przykładzie Hevelianum, nowoczesnego centrum nauki mieszczącego się na Górze Gradowej w centrum Gdańska, podpowiadamy, jak w pełni wykorzystać potencjał tej technologii.

Płytki podłogowe z nieszkliwionego gresu porcelanowego imitujące naturalny dąb

Popularność materiałów wykończeniowych o wyglądzie naturalnego drewna nadal jest bardzo duża. I nic dziwnego! Są one atrakcyjne zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Ich naturalne wzornictwo wnosi do wnętrza równowagę, którą tak bardzo cenimy. Jedną z wyróżniających się kolekcji na rynku, która dokładnie odwzorowuje drewno dębowe są płytki gresowe, są alternatywą dla drewnianych paneli.


Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16305 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >