Profesjonalne maszyny zrębkujące do pracy na terenach leśnych

Profesjonalne maszyny zrębkujące do pracy na terenach leśnych

Rębaki, rozdrabniacze, mielarki, maszyny do kompostu, kosiarki, odkurzacze ogrodowe - spełniających potrzeby hobbystów i, przede wszystkim, profesjonalistów: ogrodników, pracowników gospodarstw leśnych i rolnych, tartaków i innych zakładów przemysłu drzewnego, agencji rządowych oraz firm świadczących usługi w zakresie pielęgnacji zieleni miejskiej. Czytaj dalej

 

Rębaki GREEN-TECHNIK CIP 2200, CIP 2200 PTO "FOREST", CIP 3200


Maszyny zrębkujące dla profesjonalistów GREEN-TECHNIK z serii CIP są nowością na polskim rynku. Produkowane są przez Green Produzione - producenta profesjonalnych maszyn przeznaczonych do przetwarzania i zagospodarowania biomasy z 30-letnim doświadczeniem.Maszyny Green-Technik, dostępne w 45 krajach, spełniają wymagania normy ISO 9001/2000. Nowe w Polsce rębaki z serii CIP są dostępne w sieci autoryzowanych punktów sprzedaży i serwisowania Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce. „W tym roku wprowadziliśmy na polski rynek nowe maszyny zrębkujące, które cieszą się międzynarodową renomą i są użytkowane od lat w wielu krajach świata. Współpracując od ponad dwóch dekad z japońskimi producentami maszyn i urządzeń, przywiązujemy bardzo dużą uwagę do technologii produkcji, jakości i trwałości wprowadzanych na rynek maszyn. W przypadku rębaków CIP, z których większość pracuje na nowoczesnych silnikach Honda, jesteśmy przekonani, że ich jakość i funkcjonalność spełnią oczekiwania krajowych odbiorców.” – powiedział Grzegorz Walewicz, Dyrektor Handlowy w Aries Power Equipment.

 

Czytaj również: Elementy zabezpieczające prace na wysokości


Rębaki CIP 2200, CIP PTO „Forest” i CIP 3200 są przeznaczone dla profesjonalistów branży usług leśnych do szybkiego rozdrabniania pni i gałęzi o średnicy 220 – 320mm, i przekształcania ich w zrębek o regularnej formie. Wyposażone są w funkcjonalne gardziele, podajniki z dwoma wałkami hydraulicznymi i potężne tarcze, o grubości 30-40 mm,  pracujące na zasadzie koła zamachowego. „Jednym z atutów rębaków CIP jest ich wyjątkowo solidna konstrukcja, której pierwszą oznaką jest waga maszyn. Unikatowość konstrukcji polega na koncepcji łączenia poszczególnych elementów maszyn – wszystkie podzespoły, powstające z grubych blach, są spawane, a nie skręcane śrubami. Dzięki tej technologii każdy rębak jest zbudowany z monolitowych elementów roboczych gwarantujących  wieloletnią żywotność maszyny.” – mówi Mariusz Czarnocki, Product Manager z Aries Power Equipment – dystrybutora maszyn w Polsce.

 


Rębak CIP 2200

 

Profesjonalny rębak o monolitycznej, spawanej konstrukcji i wadze od 1 100 do 1 700 kg, jest dostępny w 3 wersjach (z silnikiem i PTO). Wydajny układ roboczy – 2 poziome wałki hydrauliczne i gruba tarcza z 2 nożami, kontrolowany przez system No-Stress,  rozdrabnia gałęzie o średnicy do 220 mm, produkując 14-20 m3 zrębka na godzinę. Finalne wyposażenie jest konfigurowane do indywidualnych potrzeb i konkretnego zakresu pracy. Zalecaną formą transportu jest podwozie z podłączeniem trójpunktowym.

 

  • Silnik – niezawodną eksploatację w każdych warunkach zapewnia silnik o dużej mocy. CIP 2200 jest produkowany z trzema modelami silnika do indywidualnego wyboru:
    • CIP 2200 PTO – jednostką napędową jest TRAKTOR PTO 540 (0br./min.) o mocy 58,8kW
    • CIP 2200 I 83 – z silnikiem DISEL IVECO F32 (TIER 3) o mocy 61kW
    • CIP 2200 I 100 – z silnikiem DISEL IVECO N45SX (TIER 3) o mocy 74kW
  • System roboczy – 2 poziome wałki hydrauliczne o zróżnicowanej prędkości obrotowej umożliwiają sprawne podawanie surowca, który jest następnie rozdrabniany przez potężną tarczę o grubości 30-40 mm z         2 nożami, pracującą na zasadzie koła zamachowego. System rozdrabniania może być połączony z systemem rafinacji i kalibrowania surowca na podwójnym dysku, którego efektem jest równy zrębek.

 

  • Wielkość materiału drzewnego do rozdrabniania – średnica do 220 mm.

 

  • Zrębki – CIP 2200 produkuje zrębki jednakowej wielkości o regulowanych wymiarach 5 – 30mm, które stanowią idealną biomasę opałową dla kotłów grzewczych z automatycznym podawaniem paliwa. Mogą być także wykorzystywane w ogrodzie i, zależnie od właściwości drewna, w przemyśle. 

 

  • Wydajność rozdrabniania – zależnie od materiału i szybkości podawania,  14 - 20 m3/h.

 

 

  • Bezpieczeństwo – maszyna jest wyposażona w nowoczesny, elektroniczny system No-Stress, sterujący hydraulicznym podawaniem materiału drzewnego i zabezpieczający maszynę przed przeciążeniem układu napędowego. Czujnik, wykrywając spadek obrotów silnika, powoduje spowolnienie obrotów wałków podających do momentu, gdy silnik odzyska robocze ustawienia obrotów.

 

  • Komfort użytkowania – maszyna jest stabilna, bezpieczna i łatwa w obsłudze. Rura obrotowa (wys. 3 000 mm) znacznie usprawnia wyładunek surowca, a obszerna gardziel (szer. 124 cm x wys. 72 cm) zapewnia bardzo szybkie i płynne podawanie surowca do systemu rozdrabniającego. Regulacja obrotowego kanału wyrzutu umożliwia gromadzenie zrębka w konkretnym miejscu.

 

  • Niskie koszty eksploatacji – solidna konstrukcja maszyny, wysoka wydajność, jakość i wieloletnia niezawodność przyczyniają się do obniżania kosztów eksploatacji.

 

  • Zindywidualizowana konfiguracja – CIP 2200 może być dostosowany do konkretnych potrzeb – zainstalowany na wybranej przyczepie, wyposażony w wybrany model silnika oraz dodatkowe akcesoria podnoszące komfort pracy.

 

  • Dodatkowe akcesoria -  przyczepa z homologacją 80 km/h (do wersji z silnikiem), podwozie gąsienicowe z hamulcami i sterowaniem dźwigniowym, zdalne sterowanie z homologacją jednofunkcyjne do wózka gąsienicowego, zaczep z regulacją wysokości, zdalne sterowanie elektrohydrauliczne z podwójnym joystickiem, dodatek do funkcji auto-poziomowania na wózku gąsienicowym, łożysko wzdłużne obrotowe 360° do wersji z silnikiem, ster holowniczy, instalacja świateł do wózka wolno jeżdżącego, przegroda wyciszającą do zasobnika załadunkowego, lakierowanie wyciszające, stalowa taśma załadunkowa, sito rafinacyjne, żuraw obrotowy załadunkowy ze szczypcami i nóżkami stabilizacyjnymi.

 

Czytaj również: Jak wybrać kosiarkę?

 

Rębak CIP 2200 PTO "FOREST"

 

Rębak o solidnej monolitycznej konstrukcji i wadze 1 100 kg (seryjne wyposażenie), jest przeznaczony do pracy z ciągnikami rolniczymi i leśnymi posiadającymi WOM o obrotach 1000 obrot./min. Dwa walce podające zasilane są z hydrauliki ciągnika – jednostki napędowej. Wydajny układ tnący, kontrolowany przez system No-Stress,  rozdrabnia gałęzie o średnicy do 220 mm, produkując 14-20 m3 zrębka na godzinę. Uruchomienie wirnika wysokimi obrotami z napędu traktora zwiększa wydajność maszyny. Finalne wyposażenie jest konfigurowane do indywidualnych potrzeb i konkretnego zakresu pracy. Rekomendowaną formą transportu jest podwozie z podłączeniem trójpunktowym.

 

  • Napęd – jednostką napędową CIP 2200 PTO „FOREST” jest silnik traktora z WOM 1 000 obrot./min i mocy 58,8kW 

 

  • System roboczy – sprawne podawanie surowca umożliwiają 2 poziome wałki zasilane hydrauliką z traktora. Surowiec jest następnie rozdrabniany przez solidną tarczę o grubości 30-40 mm z 2 nożami pracującą na zasadzie koła zamachowego. System rozdrabniania  może być połączony z systemem rafinacji i kalibrowania surowca na podwójnym dysku, którego efektem jest równy zrębek.

 

  • Wielkość surowca do rozdrobnienia  – pnie i gałęzie o średnicy do 220 mm.

 

  • Zrębki – CIP 2200 produkuje zrębki o regulowanych wymiarach 5 – 30mm, które stanowią biomasę opałową dla kotłów grzewczych z automatycznym podawaniem paliwa. Mogą być także wykorzystywane w ogrodzie (ściółkowanie) i, zależnie od właściwości drewna – w przemyśle. 

 

  • Wydajność – 14 - 20 m3/h, zależnie od materiału i szybkości podawania.

 

  • Bezpieczeństwo – elektroniczny system No-Stress steruje hydraulicznym podawaniem materiału drzewnego i zabezpiecza maszynę przed przeciążeniem układu napędowego. W przypadku spadku obrotów silnika, czujnik powoduje spowolnienie obrotów wałków podających do momentu, gdy silnik odzyska robocze ustawienia obrotów.

 

  • Komfort użytkowania – maszyna jest stabilna, bezpieczna i łatwa w obsłudze. Szybkie i płynne podawanie surowca i wyładunek zapewnia obszerna gardziel (szer. 124 cm x wys. 72 cm) i rura obrotowa (wys. 3 000 mm). Regulacja obrotowego kanału wyrzutu umożliwia gromadzenie zrębka w konkretnym miejscu.

 

  • Niskie koszty eksploatacji – spawana konstrukcja maszyny, wysoka wydajność i niezawodność zapewniają wieloletnie użytkowanie maszyny oraz zmniejszanie kosztów eksploatacji.

 

  • Zindywidualizowana konfiguracja – finalne wyposażenie CIP 2200 może być dostosowane do konkretnych potrzeb -  instalacja na wybranej przyczepie, wybrany model silnika i akcesoria.

 

  • Dodatkowe akcesoria - lakierowanie wyciszające, przegroda wyciszająca do zasobnika załadunkowego, wirnik specjalny 4-łopatkowy z sitem na wyjściu do rafinacji, sito rafinacyjne, żuraw obrotowy załadunkowy ze szczypcami i nóżkami stabilizacyjnymi.

 

 

Rębak CIP 3200

 

Solidny rębak dla profesjonalistów, który sprawdza się w najtrudniejszych warunkach pracy. Jest to maszyna o monolitycznej, spawanej konstrukcji i wadze od 2 100 do 3 400 kg (seryjne wyposażenie), dostępna w 3 wersjach (z PTO i silnikiem). Wydajny układ roboczy – 2 poziome wałki hydrauliczne i gruba tarcza z 2 nożami - kontrolowany przez system No-Stress,  rozdrabnia gałęzie o średnicy do 320 mm, produkując 14-50 m3 zrębka na godzinę. Finalne wyposażenie jest konfigurowane do indywidualnych potrzeb i konkretnego zakresu pracy.

 

  • Silnik – CIP 3200 jest dostępny z trzema modelami silnika do indywidualnego wyboru:
    • CIP 3200 PTO – silnik PTO TRAKTOR 540 (0br./min.) o mocy 73,5kW
    • CIP 3200 I 130 – 4-cylindrowy silnik DISEL IVECO F45 (TIER 3) o mocy 93kW
    • CIP 3200 I 170 – 4-cylindrowy silnik DISEL IVECO N67 (TIER 3) o mocy 128kW

 

 

  • System roboczy – 2 poziome wałki hydrauliczne o zróżnicowanej prędkości obrotowej umożliwiają optymalne podawanie surowca, który jest następnie rozdrabniany przez potężną tarczę o grubości 30-40 mm z 4 nożami pracującą na zasadzie koła zamachowego. System rozdrabniania może być połączony z systemem rafinacji i kalibrowania surowca na podwójnym dysku, którego efektem jest równy zrębek.

 

  • Wielkość podawanego surowca - średnica do 320 mm.

 

  • Zrębki – CIP 3200 produkuje zrębki jednakowej wielkości o regulowanych wymiarach 5 – 30mm, które być zutylizowane jako opał dla kotłów grzewczych z automatycznym podawaniem paliwa a także w ogrodnictwie i, zależnie od właściwości drewna – w przemyśle.

 

  • Wydajność – 14 - 50 m3/h w zależności od materiału oraz szybkości podawania.

 

  • Bezpieczeństwo – CIP 3200 jest wyposażony w elektroniczny system No-Stress, który steruje hydraulicznym podawaniem surowca i zabezpiecza maszynę przed przeciążeniem układu napędowego. Czujnik, wykrywając spadek obrotów silnika, powoduje spowolnienie obrotów wałków podających do momentu, gdy silnik odzyska robocze ustawienia obrotów.

 

  • Komfort użytkowania – maszyna jest stabilna, bezpieczna i łatwa w obsłudze. Rura obrotowa (wys. 3 700 mm) usprawnia wyładunek, a wygodnie pojemna gardziel (szer. 170 cm x wys. 60 cm) zapewnia bardzo szybkie i płynne podawanie surowca do systemu rozdrabniającego. Regulowany kanału wyrzutu umożliwia gromadzenie zrębka w wybranym miejscu. Maszyna, seryjnie wyposażona w ster holowniczy, jest łatwa w transporcie –ze wskazaniem na wózek holowniczy bez homologacji.

 

  • Niskie koszty eksploatacji – solidna konstrukcja maszyny wynikająca m. in. z monolitycznej konstrukcji podzespołów roboczych, wysoka wydajność, jakość i wieloletnia niezawodność przyczyniają się do obniżania kosztów eksploatacji.

 

  • Zindywidualizowana konfiguracja – CIP 3200 może być dostosowany do konkretnych potrzeb – zainstalowany na wybranej przyczepie, wyposażony w wybrany model silnika oraz dodatkowe akcesoria podnoszące komfort pracy.

 

  • Dodatkowe akcesoria - przyczepa z homologacją do holowania 80 km/h, przyczepa tandem do wersji PTO bez homologacji (wersja z żurawiem załadunkowym), wózek gąsienicowy pt 4000 ze sterowaniem na podwójny joystick z kablem, zasobnik specjalny do załadunku z żurawiem i sterowaniem elektrycznym na traktorze, taśma załadunkowa stalowa, dodatek wyrzutu materiału na daleką odległość, łożysko wzdłużne obrotowe 360° do wersji z silnikiem, dodatek sterowania elektrohydraulicznego do zdalnego sterowania, radio-sterowanie na 2 funkcje, strzemię wsporne żurawia załadunkowego, sito rafinacyjne.
Źródło: comunicat / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Garaż a może lepiej wiata? Liczba postów: 124 Grupa: Zagospodaro... Osobiście chciałabym wam polecić firmę https://blaszaki.com.pl/kategoria-produk tu/garaze-blaszane/ , która od lat tworzy garaże, domki gospodarcze czy też bramy...
  • Tani i dobry grill Liczba postów: 18 Grupa: Zagospodaro... W zależności od swoich preferencji możesz sięgnąć zarówno po gotowe zestawy mebli, jak i pojedyncze elementy. Co więcej, na rynku znajdziesz zestawy obiadowe or...
  • pies ze schroniska Liczba postów: 183 Grupa: Nasze zwier... Jeśli szukasz kompleksowej obsługi weterynaryjnej, sprawdź zakres usług oferowanych przez LeVet. Oferują oni szeroki wachlarz zabiegów, które mogą pomóc Twojemu...
  • Narzędzia ogrodowe na cały rok Liczba postów: 6 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli szukacie dobrej jakości w zakresie narzędzi i elektronarzędzi ogrodowych to warto zapoznać się z ofertą hurtowni Chle-Mar https://chle-mar.pl/ gdzie będzi...
  • Narzędzia ogrodowe z wydajnym akumulatorem Liczba postów: 18 Grupa: Ogród i dzi... No to jak przyszedł już moment na wybór akcesoriów i narzędzi ogrodowych to jak najbardziej warto sprawdzić ofertę hurtowni Chle-Mar https://chle-mar.pl/ w któr...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19166 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 338

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >