Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzie

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzie

Start nowego sezonu ogrodniczego to czas intensywnej pracy w warzywniku, na rabatach ozdobnych i w przydomowych sadach i jagodnikach. Będzie udany, jeśli zaczniemy go wyposażeni w odpowiednie narzędzia, które ułatwią każde zadanie. Bez nich ani rusz. Czytaj dalej

 

 

Wielu ogrodnikom, zwłaszcza początkującym, sen z powiek spędza ogrom prac, które trzeba wykonać przez całą wiosnę. Połowa sukcesu tkwi w wyborze sprzętu. Bez względu na to, czy czeka nas cięcie, kopanie czy grabienie, ważne, by zadania te wykonywać ergonomicznymi narzędziami. Tylko takie gwarantują komfort pracy, w tym prawidłową postawę ciała.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieSekator nożycowy X-series™

 

Po pierwsze - szpadel

Zanim cokolwiek posadzimy, szczególnie w warzywniku, musimy przygotować glebę. Nieocenionym pomocnikiem jest szpadel, najlepiej ostry, który z łatwością poradzi sobie nawet z twardą, ubitą ziemią. Przekopywanie podłoża to ważny zabieg, ponieważ spulchnia je, a co za tym idzie usprawnia przepływ powietrza i wilgoci. Tylko w takiej glebie rośliny mają szansę na prawidłowy wzrost. Przekopywanie można połączyć z ekologicznym nawożeniem. Wystarczy rozsypać kompost, a następnie szpadlem wymieszać go z ziemią, rozbijając jednocześnie wszystkie bryły na drobne kawałki. Godny polecenia jest teleskopowy szpadel Xact™ do kopania, usuwania korzeni i kępek trawy. Ma zaostrzoną krawędź i boki głowicy, które łatwo przecinają twardą lub kamienistą glebę oraz korzenie. Jego zaletą jest także regulowany trzonek (od 110,8 cm do 130 cm), dzięki czemu mogą go wygodnie używać osoby o różnym wzroście.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieSzpadel ostry Xact™

Po drugie – grabie

Przekopane podłoże nie jest jeszcze gotowe do sadzenia i wysiewu. Teraz przyszedł czas na precyzyjne zagrabienie spulchnionej ziemi po to, by ją wyrównać i pozbyć się resztek niepotrzebnych kamieni czy chwastów.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieGrabie uniwersalne XactTM

Idealnie w tej roli sprawdzą się grabie uniwersalne Xact™ z wytrzymałą głowicą ze stali nierdzewnej z 13 zębami gwarantującymi efektywną pracę nawet na dużych powierzchniach. Wiosennego grabienia wymaga również trawnik, z którego po zimie trzeba usunąć martwe źdźbła, filc i liście. To zadanie ułatwią grabie do trawnika z szeroką głowicą.

 

Czytaj również: Trendy w urządzaniu wnętrz na 2024 rok: Jak stworzyć stylowy i funkcjonalny dom?

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieGrabie do trawnika XactTM

Po trzecie - sekator

Wiosenne cięcie roślin wymaga precyzji i ostrego sprzętu. Bez względu na to, czy przycinamy róże, hortensje, drzewa i krzewy owocowe, musimy mieć narzędzia, które nam to ułatwią, nie uszkodzą tkanek roślin i pozwolą nam działać odważnie. Formowanie roślin właśnie teraz ma na celu nie tylko usunięcie osłabionych gałązek po zimie i nadanie kształtu. Przede wszystkim zabieg ten pobudza poszczególne gatunki do wzrostu i poprawia ich kondycję. Komfort pracy przy cięciu cienkich młodych pędów i świeżych gałęzi zapewni jednoręczny sekator nożycowy X-series™. Jego ogromną zaletą jest technologia PowerGear™ zwiększająca aż 3-krotnie siłę cięcia w porównaniu do standardowych mechanizmów. Z kolei ergonomicznie zaprojektowana rękojeść z tworzywa FiberComp™ dopasowuje się do naturalnego kształtu dłoni, a powłoka SoftGrip™ ze strukturą 3D zapewnia bezpieczny i pewny chwyt. Bezpieczne cięcie gwarantowane.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieSekator nożycowy X-series™

 

Po czwarte - motyka

W trakcie wiosennych prac sprawdzonym pomocnikiem jest również motyka. Można ją wykorzystać zamiast szpadla, ale tylko na małej powierzchni lub gdy gleba nie jest bardzo zbita. Przykładem może być motyka duńska XactTM, wyposażona w ostre zęby ze stali nierdzewnej, które precyzyjnie przenikają do gleby podczas pielenia i spulchniania.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieMotyka duńska XactTM

Na niewielkich rabatach lub podwyższonych grządkach w skrzyniach przydatnym narzędziem będzie motyczka Solid™ wykonana w 65% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu z dodatkiem włókna szklanego. Jej szeroka, płaska krawędź sprawdzi się do kopania lub podcinania korzeni, a rozwidlona krawędź do napowietrzania gleby oraz usuwania chwastów lub drobnych kamieni.

 

Czytaj również: Najbardziej praktyczne i wielofunkcyjne narzędzie do ogrodu

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzie

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieMotyczka Solid™

Po piąte - siewnik

Jeśli planujemy wysiać wiosną nasiona kwiatów na większej powierzchni, przyda nam się siewnik. To idealne narzędzie do wysiewu łąk kwietnych, mieszanek miododajnych lub dla motyli, ale nie tylko. Sprawdzi się również do aplikowania nawozów mineralnych na grządkach lub rabatach. Siewnik Solid™ ma łatwo obracane pokrętło z trzema opcji ustawieniami średnicy otworu do wysiewu środków: sypkich, grubo- i drobnoziarnistych. Pozwala łatwo dozować nasiona lub nawóz.

 

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieSiewnik Solid™

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieSzpadel ostry Xact™

Narzędzia, które ułatwią rozpoczęcie sezonu w ogrodzieMotyka duńska XactTM

 

Źródło: Target PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19215 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >