Rozdano nagrody Gigaton

Rozdano nagrody Gigaton

Carbon War Room, Gigaton Throwdown oraz Światowy Szczyt Klimatyczny przyznały Schneider Electric nagrodę za wybitne osiągnięcia firmy jako lidera działań zmierzających do redukcji śladu węglowego, wraz z firmami Suntech, Tesco, Philips, Swisscom i Centrica.

 

Nagrody Gigaton powstały, aby stanowić inspirację i wyzwanie dla firm, motywując je do osiągania najwyższej możliwej wydajności węglowej. „Gratulujemy firmie Schneider Electric, zdobywcy nagrody Gigaton 2011, jej wyjątkowych starań, które staną się standardem dla działań firm na drodze do redukcji śladu węglowego i zrównoważonego rozwoju.” – mówił Jigar Shah, prezes Carbon War Room. „Carbon War Room nie może doczekać się naśladowców zainspirowanych przykładem zwycięskich firm.”
Prymus wśród zdobywców nagród Gigaton 2011, firma Schneider Electric, zyskała sobie uznanie jako lider na polu wydajności energetycznej oraz rozwoju rozwiązań smart grid.

 

„Węgiel to nie tylko problem dotyczący ochrony środowiska, lecz również priorytet biznesowy. Jako globalni specjaliści w dziedzinie zarządzania energią, skupiliśmy się na rozwoju wydajności energetycznej i redukcji emisji węglowych dla naszych klientów, jednocześnie wprowadzając te same rozwiązania w naszych własnych obiektach.” – mówił Gilles Vermot Desroches, wiceprezes do spraw zrównoważonego rozwoju Schneider Electric. „To nie tylko działanie przynoszące pozytywny skutek dla całej planety, to również fantastyczna szansa biznesowa.”


Czytaj również: Wyróżnienia certyfikatami "Zielone biuro"

 

W perspektywie Schneider Electric istnieją dwa kluczowe sposoby na radzenie sobie z wyzwaniami energetycznymi:

 

- Po pierwsze: zwiększanie wydajności energetycznej jest obecnie ogólnie uważane za najszybszy, najbardziej ekonomiczny i wydajny sposób na zmniejszenie emisji CO2 oraz zwolnienie tempa wzrostu zapotrzebowania na energię. Aktualnie istniejące produkty, systemy i usługi mogą zwiększyć poziom wydajność energetycznej w naszych domach, budynkach i obiektach przemysłowych – wciąż powstają też kolejne rozwiązania przyszłościowe.

 

- Po drugie, sieć energetyczna musi zmierzyć się z wieloma trudnościami: ciągły wzrost zapotrzebowania na energię, starzejąca się lub niewydolna infrastruktura, konieczność uczynienia instalacji bardziej przyjaznymi dla środowiska, źródła energii odnawialnej, które pozostają rozproszone i nie zapewniają ciągłości usług pomimo ich rozwoju… Z tych względów sieć musi ewoluować, łącząc wysokowydajną infrastrukturę elektryczną z inteligentną infrastrukturą IT. To właśnie inteligentna sieć lub „Smart Grid”, która umożliwia zachowanie równowagi pomiędzy produkcją i konsumpcją energii w bardziej złożonym środowisku. Po stronie odbiorcy, zarówno osoby fizyczne jak i firmy stają się coraz bardziej wydajne energetycznie. Po stronie dostawcy, zakłady użyteczności publicznej (odpowiedzialne za przesyłanie i dystrybucję energii) rozwijają systemy automatyzacji i kontroli. Zaś pomiędzy nimi, wprowadzane są nowe mechanizmy reagujące na zapotrzebowanie, służące koncentracji potencjału, wyrównywaniu zapotrzebowania szczytowego, optymalizacji odnawialnych źródeł energii, nagradzaniu zmian nawyków zużycia energii itd.

 

 

Do nagród nominowano 25 firm, w oparciu o ocenę ich działalności uwzględniającą szereg współczynników takich jak jawność i redukcja ilości i intensywności emisji w ciągu ostatniego roku. Dane o firmach pochodzą z raportu Global 500 opracowanego przez Carbon Disclosure Project, który ocenia działania mające na celu redukcję emisji węglowych podejmowane przez największe światowe korporacje. Informacje te zostały następnie przeanalizowane przez CWR wraz z jej partnerem, Greenstar, w oparciu o kryteria ilościowe i jakościowe adekwatne dla specyfiki sektora.

 

Czytaj również: Czterdziesta piąta rocznica istnienia firmy SOUDAL

 

Zwycięzców wybrało 21 członków niezależnej Akademii – wśród nich Yvo de Boer, były dyrektor generalny UNFCCC; dr Rajendra Pachuri, dyrektor Międzyrządowego Zespołu do spraw Zmian Klimatu (IPCC); sir Richard Branson, prezes Virgin; Kevin Conrad, specjalny wysłannik i ambasador do spraw środowiska i zmiany klimatu Papui Nowej Gwinei oraz prof. Jacqueline McGlade, dyrektorka Europejskiej Agencji Środowiska, a także prezesi czołowych światowych firm, politycy i reprezentanci organizacji pozarządowych. Tegoroczna edycja nagród Gigaton została zorganizowana przez Carbon War Room, Carbon Disclosure Project i Greenstar, poprowadzona przez Gigaton Throwdown, Światowy Szczyt Klimatyczny i Greenbiz; sponsorami imprezy były firmy Siemens, Ernst & Young i NedBank.

 

2011-12-13
Źródło: Monday PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaka wyprawka dla noworodka? Liczba postów: 78 Grupa: Trudne tema... Jako mama dwójki dziecka podpowiem Ci, że poduszka do karmienia to często pomijany, a szalenie przydatny gadżet. Już podczas ciąży pomaga w znalezieniu wygodnej...
  • Skup złomu Liczba postów: 72 Grupa: Trudne tema... Jakiś czas temu w moim aucie był do wymiany katalizator, stwierdziłam, że oddam go na skup i skorzystałam z usług https://weglik.eu/skup-platyny . Jestem zadowo...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 78 Grupa: Trudne tema... ja codziennie piję estrovitę immuno, jedna łyżeczka dziennie, można dawać także do potraw, fajna sprawa i widzę już efekty
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1278 Grupa: Trudne tema... do codziennej diety dorzuciłem estrovitę immuno, codziennie jedna łyżeczka, mały wysiłek, a efekty są fajne, czuję się lepiej
  • Drewniany dom Liczba postów: 74 Grupa: Trudne tema... Taki domek to się chyba bardziej sprawdzi w górach albo przy lesie, zamiast w mieście. Przynajmniej ja mam takie wyobrażenie.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16198 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >