Samodzielny montaż podłogi - to takie proste...

Samodzielny montaż podłogi - to takie proste...

Budownictwo mieszkaniowe opiera się nie tylko na wykorzystaniu najnowocześniejszych materiałów poszerzających spektrum produktów do zastosowań indywidualnych. Obecnie rynek budowlany dąży do zmniejszenia kosztów robocizny, która ze względu na trudny rynek pracy w Polsce staje się najdroższym elementem prac wchodzących w projekt pod nazwą „wykończeni mieszkania”. Czytaj dalej


Oferta rynkowa stale jest poszerzana o elementy do samodzielnego montażu. Klient coraz częściej wybiera produkty, których instalacja nie będzie się wiązać z czasochłonnymi robotami wymagającymi specjalistycznej wiedzy, lub wręcz wynajęcia ekipy remontowo-budowlanej, czy też z zakupami profesjonalnych preparatów chemii budowlanej. Użycie jak najmniejszej ilości akcesoriów czy też preparatów szybkowiążących zmniejsza nie tylko koszt wykonania, ale przyczynia się do oszczędności związanych z zakończeniem prac remontowych.

Samodzielny montaż podłogi, który nie skutkuje opuszczeniem mieszkania oraz pracami wykończeniowymi – głównie ze sprzątaniem, to także satysfakcja dla wykonawcy amatora. Stąd też półki sklepów budowlanych uginają się pod ciężarem desek, paneli, parkietów, płytek, których montaż jest na tyle prosty, iż nie wymaga wieloletniej praktyki. Producenci prześcigają się w patentach na łączenie ze sobą poszczególnych elementów – części składowych podłogi. Technologie te są chronione.

Obecnie położenie podłogi sprowadza się do zestawienia ze sobą kilku elementów i połączenia ich przy pomocy specjalnego zamka. Popularne są technologie, które umożliwiają instalację podłogi przy złożeniu desek pod pewnym kątem, wpuszczeniu fragmentów wystających w otwory specjalnie pod nie wyprofilowanie, a następnie ich zatrzaśnięcie. Coraz rzadziej spotka się podłogi, które przy montażu wymagają użycia młotka czy innych narzędzi. Wszystkie te metody zazwyczaj wiążą się z efektem dźwiękowym, który potwierdza zamocowanie i zablokowanie fragmentu posadzki.

Charakterystyczne kliknięcie to nie tylko domena łatwych w montażu podłóg, ale wszelkich elementów konstrukcji budynku, które wymagają szybkiej i mało brudzącej instalacji. W taki sposób montowane są dachy, ścianki działowe, sufity. Nawet profesjonalne ekipy montażowe chętniej sięgają po elementy, których złożenie nie wymaga wiercenia, wkręcania czy wielokrotnego klejenia. Tak powstająca powierzchnia nie jest naruszana, konstrukcja nie musi powstawać na idealnie płaskiej powierzchni a fazowane krawędzie umożliwiają ukrycie połączeń. Elementy gotowe pozwalają na zwiększenie wydajności takiej ekipy, a zastosowane systemy połączeń poprawiają parametry całej konstrukcji i umożliwiają natychmiastowe użytkowanie danego pomieszczenia.

Nowoczesne budownictwo to także oryginalna architektura i niepowtarzalne wnętrza, które muszą się charakteryzować wysokimi parametrami użytkowymi. Materiały tak proste montażu jak układanka zapewniają nie tylko silne połączenia, które umożliwiają pracę poszczególnych elementów, ale także wrażenia estetyczne, dotychczas dostępne jedynie dla najzamożniejszych. Efektowne wnętrza, bogactwo stylów, szeroki wybór materiałów oraz nowoczesne wzornictwo sprawiają, że decyzja o tym, jakie wnętrze klienci chcą zrealizować jest najtrudniejsza. Producenci dążą do tego, aby sam przebieg prac budowlanych był jak najkrótszy i sprowadzał się do wspomnianego wcześniej kliknięcia.

 

Źródło: budnet.pl
Autor: podlogi.info/budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >