Sprawne usuwanie śniegu w każdych warunkach

Sprawne usuwanie śniegu w każdych warunkach

Zima – pora roku wyczekiwana przez dzieci, młodzież, amatorów zimowych dyscyplin sportowych, dla innych zazwyczaj jest dodatkowym utrudnieniem życia. Koniecznym staje się udrażnianie terenu wokół domu, chodników, ulic, dróg, parkingów. Czytaj dalej

 

W niektórych przypadkach do tego celu wystarczy użyć prostego sprzętu typu łopata, a w innych – szybszym i bardziej skutecznym sposobem jest użycie maszyny do odśnieżania odpowiedniej do potrzeb. Zatem, wybierając odśnieżarkę, warto odpowiedzieć sobie na Kika pytań, np.: czy ma to być maszyna do częstego i dokładnego odśnieżania, czy raczej do nieregularnego usuwania śniegu, i ile czasu możemy poświęcić tej czynności.

 

Jak szybko i dokładnie odśnieżyć teren wokół domu?

Przydomowe ogródki, podjazdy, chodniki przed posesją, osiedlowe uliczki, wszelkie ciągi piesze, ale także  przystanki autobusowe czy tramwajowe powinny być odśnieżane systematycznie. Do częstego i bardzo dokładnego usuwania śniegu na mniejszych powierzchniach służy spalinowa odśnieżarka HS 550 E - jedna z najbardziej uniwersalnych odśnieżarek HONDA. Może być stosowana zarówno przez właścicieli domów i przydomowych ogródków, jak i przez użytkowników zajmujących się profesjonalnym odśnieżaniem. Wyposażona w zbierak o szerokości 50 cm, doskonale sprawdza się w odśnieżaniu niewielkich powierzchni. Posiada gumowe łopaty wirnika, które zgarniają całkowicie pokrywę śnieżną ale  i chronią płyty chodnikowe czy brukowe, jezdnię a także powierzchnię ogródka przed ewentualnymi uszkodzeniami.

 

Czytaj również: Maszyny do odśnieżania

 

Odśnieżarka ta posiada cichy i paliwo-oszczędny czterosuwowy silnik spalinowy HONDA o mocy 4,6KM*, który gwarantuje niezawodny start w niskich temperaturach oraz wysoką wydajność maszyny – odśnieżarka HONDA HS 550 E może przerzucić do 29 ton śniegu w ciągu godziny na odległość do 8 m. Niewielkie rozmiary umożliwiają łatwe przenoszenie maszyny w kolejne miejsce wymagające odśnieżenia a całkowita niezależność od źródła energii elektrycznej sprawia, że maszyna może funkcjonować w każdym miejscu. Model ten jest prosty w obsłudze i manewrowaniu, i z powodzeniem może być także kierowany przez kobietę. Ze względu na kołowy układ jezdny - zalecana jest do odśnieżania równych powierzchni.

 

 

Jakiej maszyny użyć do nieregularnego, ale i szybkiego odśnieżana?

Do nieregularnego i szybkiego odśnieżania służy model HSS 970 EW – jedna z tegorocznych nowości rynkowych HONDA. Jest to maszyna kołowa i rekomendowana jest do usuwania śniegu z raczej powierzchni średniej i dużej wielkości - terenu wokół domu i posesji, ogrodu, podjazdu do domu, biura i sklepu,  osiedlowych ciągów pieszych a także dróg, alei parkowych, parkingów. Maszyna jest niezawodna w trudnych zimowych warunkach i usuwaniu grubej warstwy, nawet zmarzniętego śniegu. Model ten jest szczególnie polecany użytkownikom, którzy nie mogą poświęcić odśnieżaniu zbyt wiele czasu: właścicielom posesji, zarządcom i administratorom nieruchomości oraz osobom i firmom, zajmującymi się odśnieżaniem profesjonalnie.

 

Czytaj również: Łopaty do odśnieżania posesji

 

HSS 970 EW  jest urządzeniem niezawodnym w trudnych warunkach zimy, bezpiecznym i wydajnym. Napęd hydrostatyczny umożliwia użytkownikowi optymalne zaprogramowanie pracy maszyny – dostosowanie prędkości maszyny do grubości warstwy śniegu, którą należy usunąć. Model ten, wyposażony w silnik o mocy  8,6KM* i zbierak o szerokości 71 cm, odśnieża do 50 ton śniegu w ciągu godziny i odrzuca go na odległość do 16 m. Regulowana wysokość zbieraka zabezpiecza odśnieżaną nawierzchnię przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami. Silnik maszyny zapewnia łatwy start w bardzo niskiej temperaturze. Maszyna jest łatwa w obsłudze nawet dla osób nie posiadających doświadczenia. Zwiększony komfort i bezpieczeństwo pracy, zwłaszcza podczas zamieci oraz po zmierzchu, zapewnia reflektor, który sprawia, że maszyna jest widoczna nawet podczas intensywnych opadów śniegu.

 

 

W jaki sposób usunąć grubą warstwę śniegu w krótkim czasie?

Jeśli głównym wyzwaniem jest gruba zaspa śnieżna i czas – warto użyć odśnieżarki HONDA HSM 1390 ik ZE. Wyposażona w napęd hybrydowy – jest jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie na świecie maszyn, i w bieżącym sezonie po raz pierwszy dostępna jest na polskim rynku. Przeznaczona do szybkiego i intensywnego usuwania dużych zasp i zmrożonego śniegu z powierzchni o średniej i dużej wielkości.  Rekomendowana jest użytkownikom, którzy potrzebują niezawodnej i bardzo wydajnej maszyny, o mocnej konstrukcji i zdolnej do pracy w bardzo ciężkich zimowych warunkach, nawet przez wiele godzin bez przerwy. Maszyna wyposażona w zbierak o szerokości 92 cm oraz silnik o mocy 11 KM* umożliwia przerzucenie do 80 ton śniegu w jedną godzinę i na odległość do 18 m. 

 

Czytaj również: Jaką odśnieżarkę kupić?

 

Regulowana wysokość zbieraka zabezpiecza odśnieżaną nawierzchnię przed ewentualnymi uszkodzeniami i ułatwia zarówno pracę w zaspach jak i przemieszczanie maszyny. Posiada gąsienicowy układ jezdny, dzięki któremu bezpiecznie przemieszcza się po nierównym terenie, a wskutek zastosowania niezależnego napędu  elektrycznego każdej gąsienicy – odśnieżarka może zawracać praktycznie w miejscu.  Sterowanie nią jest proste i łatwe nawet dla osób bez doświadczenia – wszystkie parametry są kontrolowane przez komputer, dzięki czemu maszyna porusza się z optymalną prędkością, dostosowaną do grubości warstwy śniegu i płynnie ją  usuwa bez względu na stan zmrożenia śniegu.

 

 

Odśnieżarka HSM 1390 ik ZE HYBRID wyposażona jest w system ICS – Inteligentny System Kontroli, który umożliwia operatorowi skoncentrować się na zachowaniu odpowiedniego toru jazdy i właściwym dostosowaniu kierunku wyrzutu śniegu. Po uruchomieniu ICS włącznikiem, prędkość jazdy do przodu jest kontrolowana automatycznie i dostosowywana do ilości usuwanego śniegu. W przypadku dużej masy śnieżnej do usunięcia, system zmniejsza prędkość maszyny, by skierować maksymalną moc silnika na wyrzut śniegu. System ICS nadzoruje także bezpieczeństwo pracy: włączenie biegu wstecznego przy aktywowanym systemie ICS oznacza też automatyczne podniesienie się zbieraka, nawet jeśli sprzęgło ślimaka jest wyłączone.

 

Źródło: COMUNICAT / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >