Środki finansowe na remont mieszkania

Środki finansowe na remont mieszkania

Remont mieszkania jest często sporym wydatkiem. W sytuacji, gdy nie posiadamy wystarczających środków na jego przeprowadzenie, najłatwiejszym i najszybszym sposobem jest więc zaciągnięcie kredytu. Expander radzi, by przed podjęciem decyzji dobrze zastanowić się, jaki produkt finansowy będzie dla nas najkorzystniejszy, by nadto nie obciążyć domowego budżetu.

 

Remont mieszkania możemy finansować przy użyciu trzech produktów bankowych – kredytu hipotecznego, gotówkowego oraz pożyczki hipotecznej. Różnią się one przede wszystkim kosztami oraz ilością formalności, jakie muszą zostać spełnione przed ich przyznaniem. Jak więc wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb?

 

Czytaj również: Jak wygląda rynek biurowy w Europie Wschodniej?

 

Kredyt gotówkowy – szybko pożycz i oddaj

Jeśli na nasz remont potrzebujemy niewielkiej sumy i planujemy szybko spłacić zadłużenie, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Jego oprocentowanie jest wysokie, oscyluje na poziomie kilkunastu procent. Produkt ten ma jednak wiele zalet. Po pierwsze, dostajemy pieniądze szybko, czasem w jeden dzień. Po drugie, ograniczone są formalności związane z jego przyznaniem. Uzyskane pieniądze możemy także przeznaczyć na dowolny cel – materiały budowlane, sprzęt RTV, AGD czy meble. Nie musimy więc rozliczać się z poniesionych wydatków.  

 

Czytaj również: Sprzedaż w polskich centrach handlowych na europejskim poziomie

 

Kredyt hipoteczny – dużo i na długo

Duże inwestycje liczone w dziesiątkach tysięcy złotych najopłacalniej jest finansować przy pomocy kredytów hipotecznych. Ich największą zaletą jest niskie oprocentowanie ograniczające koszty, które poniesiemy w okresie spłaty zadłużenia.

 

- Decydując się na kredyt hipoteczny w wysokości 30 tys. PLN możemy zaoszczędzić kilka a nawet kilkanaście tysięcy złotych na samych odsetkach, nie licząc różnicy w wyższych kosztach udzielenia pożyczki gotówkowej  – radzi Aleksandra Łukasiewicz, Expander. – Rozwiązanie to niesie za sobą inne koszty niż kredyt gotówkowy, takie jak wpis do księgi wieczystej, ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki czy wycena nieruchomości. Ponadto proces przyznawania kredytu hipotecznego jest znacznie dłuższy niż w przypadku innych produktów finansowych (może trwać nawet miesiąc) i wymaga dodatkowych formalności, w tym przygotowanie zestawienia prac i ich kosztów. Co więcej, otrzymane pieniądze musimy przeznaczyć na konkretne cele – zakup materiałów trwale związanych z mieszkaniem, usługi firm budowlanych, a poniesione wydatki udokumentować w banku.

 

Czytaj również: Warszawa liderem europejskego rynku powierzchni biurowej

 

Pożyczka hipoteczna – rozwiązanie pośrednie

Trzecim źródłem finansowania remontu może być pożyczka hipoteczna. Jest ona niżej oprocentowana od kredytu gotówkowego, choć pozostaje droższa od kredytu hipotecznego. Pieniądze możemy jednak przeznaczyć na dowolny cel i nie musimy sporządzać kosztorysu i harmonogramu prac.

 

Trudno jest określić, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze na sfinansowanie remontu mieszkania. Wybór zależy bowiem od indywidualnych potrzeb i możliwości kredytobiorcy. Jeśli potrzebujemy dużych pieniędzy, a ich spłata będzie rozłożona na lata, najlepszym wyborem zdaje się kredyt hipoteczny.
W wypadku niewielkich zadłużeń, które planujemy spłacić w krótkim czasie, lepszy będzie jednak kredyt gotówkowy. Przed wyborem należy zawsze dokładnie skalkulować koszt remontu oraz przemyśleć decyzję. Warto skorzystać przy tym z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nam porównać oferty oraz dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową.

2013-09-12
Źródło: Żarówka PR i Marketing / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki samochód dla rodziny? Liczba postów: 406 Grupa: Trudne tema... Zastanawiam się nad zakupem samochodu rodzinnego, co polecacie do 100 tysięcy złotych? kredyt hipoteczny
  • brama wjazdowa Liczba postów: 21 Grupa: Trudne tema... Wyjątkowo ważne są również napędy do bram przesuwanych, których obecnie jest całkiem sporo na rynku. Ich dostępność i możliwość zakupu to kwestia dobrania i dop...
  • Ochrona środowiska - Widar zmierza w kierunku recy... Liczba postów: 34 Grupa: Aktualności taki recykling to dobra ochrona środowiska ______________ https://www.wseia.edu. pl/jak-dziala-czujnik-ruchu-ultradzwieko wy-na-podczerwien-fale-radiowe/
  • gdzie kupować elektronarzędzia? Liczba postów: 54 Grupa: Trudne tema... My akurat elektronarzędzia, potrzebny osprzęt, czy akcesoria budowlane zamawiamy raczej w większości w hurtowni Chle-Mar https://chle-mar.pl/ niezłe ceny, różno...
  • Rolnictwo Liczba postów: 247 Grupa: Trudne tema... A gdzie kupujecie części do maszyn rolniczych ? bo ja ostatnio odkryłem dobry sklep Agro-Stan w Strzyżowie właśnie z częściami. W ofercie firmy https://www.agr...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17327 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >