Superoszczędne żelazka ECO

Superoszczędne żelazka ECO

Czy oszczędzanie energii podczas prasowania ma sens? Zdecydowanie tak! Nowoczesne żelazka parowe posiadają bowiem moc rzędu 2000-2500 W, czyli tyle, ile np. odkurzacz. Czytaj dalej

 

Niewielkie rozmiary urządzenia nie muszą więc oznaczać małego poboru energii. Natomiast do ograniczania zużycia prądu powinna nas zachęcić zarówno wysokość miesięcznych rachunków za energię, jak i troska o środowisko naturalne. Oba te aspekty już od wielu lat znajdują się w centrum zainteresowania inżynierów marki Bosch. Dlatego innowacyjne żelazka Bosch Proenergy umożliwiają nie tylko idealne usuwanie wszystkich zagnieceń, lecz również znaczącą oszczędność energii.

 Bez szkodliwej przesady

Nawet ci, którzy rzadko sięgają po żelazko, wiedzą, że czynnikiem, który decyduje o sukcesie w walce z pomiętą koszulą czy bluzką, jest para. Gorące, wilgotne powietrze zmiękcza tkaninę i sprawia, że jest ona bardziej podatna na nasze zabiegi. Zdecydowanie mniej osób jest jednak świadomych faktu, że generowanie pary ma swoją cenę – to właśnie ono powoduje największe zużycie energii podczas eksploatacji żelazka.

 

Nowoczesne i łatwe w użyciu żelazka

 

Dlatego oprócz ustawienia „0” i „Max” żelazka Bosch Proenergy dają użytkownikowi opcję „e”, czyli produkcję takiej ilości pary, która wystarcza do uprasowania większości tkanin, a jednocześnie wyklucza nadmierne zużycie energii. Efekt? Pobór prądu spada nawet o 24% w porównaniu z maksymalnym stopniem wytwarzania pary.

 Trzy strefy, jeden cel

Większa wydajność w walce z zagnieceniami to także zasługa innowacyjnej stopy Palladium glisée, która dzięki specjalnej konstrukcji w optymalny sposób wykorzystuje produkowaną parę. Stopa ta podzielona jest na trzy strefy. W pierwszej szereg miniotworów parowych dokonuje wstępnego nawilżenia materiału. W drugiej umieszczono większe otwory ciśnieniowe, które poprzez silne naparowanie gwarantują przenikanie gorącego, wilgotnego powietrza w głąb tkaniny oraz usunięcie jej załamań. Natomiast solidna część tylna osusza i ostatecznie wygładza materiał.

 

 Oszczędność w parze z bezpieczeństwem

Innowacyjna technologia Bosch sprawia, że modele Proenergy łączą oszczędzanie nie tylko z ekologią, lecz również z bezpieczeństwem. Jeśli żelazko stojące w pozycji pionowej nie zostanie poruszone przez osiem minut, obwód bezpieczeństwa automatycznie wyłączy urządzenie, a lampka kontrolna zacznie migać. To samo, ale o wiele szybciej, bo już po 30 sekundach, nastąpi w sytuacji, gdy urządzenie pozostawimy w pozycji poziomej lub na boku.

 

 

 

 

Źródło: BOSCH / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 16313 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >