Świąteczny wieniec na drzwi

Świąteczny wieniec na drzwi

Ozdabianie domów z zewnątrz na Święta Bożego Narodzenia jest coraz bardziej popularne. Ludzie ozdabiają balkony kolorowymi lampkami, wystawiają ozdoby, ubierają choinki. Popularniejsze stają się także wieńce, które możemy powiesić na drzwiach, a które będę przypominały wszystkim o Świętach. To naprawdę wspaniała dekoracja. Może warto ozdobić i swoje drzwi? Czytaj dalej

 

Oczywiście można kupić gotowy stroik na drzwi w sklepie. Jednak czy własnoręcznie wykonany nie będzie wyglądał wyjątkowo? Na pewno nikt nie będzie miał takiego samego! Wystarczy tylko wyobraźnia! Nie jest to takie trudne jak się może wydawać.

 

Czytaj również: Mozaikowa ściana

 

 

Do stworzenia doskonałej dekoracji na drzwi będziemy potrzebowali kawałka sztywnej tektury, świerkowych gałązek, kilku bombek i kolorowej kokardy. Choć tak naprawdę możemy wykorzystać wszystko co chcemy i mamy pod ręką. Wszystko zależy tylko od nas.

 

 

Pracę wycinamy od wycięcia szablonu z tektury. Widać to na obrazku numer 1. Szablon musi być sztywny i kształtem musi przypominać literę „O”. Następnym krokiem jest przymocowanie do naszego szablonu zielonych gałązek. Można to zrobić przy pomocy zszywacza tapicerskiego. Widać to na zdjęciu drugim. Pamiętajmy, aby zrobić to tak, aby cała tektura pokryta była gałązkami. W przeciwnym razie będzie to wyglądać nieestetycznie. Jeżeli już mamy świerkowy wieniec zabieramy się do przymocowania do niego bombek a ostatecznie kokardy. Tak gotową dekorację możemy wieszać na naszych drzwiach.

 

Czytaj również: Naturalny wygląd świątecznego stołu

 

Widzimy więc, że zrobienie własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej na nasze drzwi nie jest trudne. Warto włożyć odrobinę wysiłku i sprawić, aby nasze drzwi odróżniały się od drzwi sąsiadów. Święta są tylko raz w roku. Warto więc uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowe i przyozdobić dom najlepiej jak potrafimy. 

Źródło: budnet.pl
Autor: Patryk Czarnecki

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >