Trójwymiarowe sufity - Pole do popisu

Trójwymiarowe sufity - Pole do popisu

Od momentu pojawienia się na rynku sufitów podwieszanych Armstrong Canopy projektanci wnętrz uzyskali kolejne narzędzie, poszerzające możliwości kształtowania przestrzeni wewnątrz budynków.


W pomieszczeniach biurowych i handlowych sufity podwieszane najczęściej miały za zadanie ukryć znajdujące się pod stropem nieestetyczne instalacje, a dodatkowo poprawić komfort akustyczny. Przyzwyczailiśmy się więc do podobnie wyglądających sufitów, różniących się od siebie co najwyżej kolorem bądź fakturą. Tymczasem dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów sufity mogą pełnić rolę decydującego elementu kształtującego przestrzeń wewnątrz budynku. Mogą one całkowicie odmienić charakter i kształt danego pomieszczenia, nadać mu właściwy klimat. Umiejętnie wkomponowany sufit może sprawić, że nieciekawa i bezbarwna dotąd powierzchnia nabierze indywidualnego charakteru, dostosowanego do funkcji, jakie ma pełnić sala.

Jednak aby tak się stało, projektanci muszą dostać do ręki odpowiednie tworzywo, które pozwoli na niekonwencjonalne rozwiązania. Do niedawna, z dostępnych na rynku systemów, aranżacja wnętrza z użyciem sufitu podwieszanego była ograniczona do jednej płaszczyzny, a jedyną rolą projektantów było wybranie rodzaju płyty oraz jej koloru i faktury. Dopiero pojawienie się w sprzedaży serii sufitów Armstrong Canopy sprawiło, że sufity uzyskały trzeci wymiar, a przez to dały możliwość swobodnego i fantazyjnego kształtowania przestrzeni.

Armstrong zaproponował architektom serię trzech sufitów pływających.

* Axiom Canopy - sufit pływający typu "chmurka". System zaprojektowany do tworzenia tzw. „chmurek sufitowych” złożonych z ramy, wewnątrz której montuje się pełnowymiarowe płyty mineralne lub metalowe w wymiarze 600x600 z krawędzią Vector, Tegular lub MicroLook. Sufit ten nadaje się idealnie do wyróżnienia i zindywidualizowania miejsca pracy: biura, recepcji, sali konferencyjnej - przestrzeni wyodrębnionej w większym pomieszczeniu.

* Infusions Canopy
Cecha szczególna tych płyt to możliwość łączenia różnych wymiarów, kształtów, faktur i wykończeń. Dzięki podwieszaniu do sufitu lub ściany za pomocą prostego systemu linek, daje możliwość  swobodnego rozmieszczenia poszczególnych elementów. To z kolei pozwala na wykorzystanie oświetlenia do zwiększenia efektu wizualnego. Płyty są trwałe, zmywalne, a ich montaż nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

* Ultima Canopy
Zaprojektowana jako wygięta fabrycznie płyta (wklęsła  i wypukła) o wymiarach ok. 1800 x 1200 mm, przeznaczona do swobodnego zawieszenia. Można ją montować do modułowego sufitu podwieszanego albo bezpośrednio do stropu.
Dekoracyjny charakter płyty daje możliwość wykorzystania jej w miejscach reprezentacyjnych, w których szczególnie liczy się oryginalny wygląd i komfort akustyczny. Doskonale sprawdzi się w biurach, holach czy recepcjach hotelowych, salach konferencyjnych. Umożliwia rozjaśnienie pomieszczenia, a neutralna barwa wkomponuje się w wystrój każdego wnętrza. Poza możliwościami aranżacyjnymi Ultima Canopy charakteryzujące się znakomitymi parametrami akustycznymi, korzystnie wpływając na komfort przebywania w tych miejscach.

Axiom Canopy Rivergreen Centre  - Durham Wielka Brytania, fot. Armstrong

Axiom Canopy Rivergreen Centre  - Durham Wielka Brytania, fot. Armstrong

Infusions Canopy Belfast Irlandia, fot. Armstrong

Infusions Canopy Belfast Irlandia, fot. Armstrong

 

Źródło: YASNA Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 2063 Grupa: Porady i op... Wydaje mi się to być solidne. Ja raczej skorzystałbym z tego gdybym miał potrzebę.
  • Wnetrza Liczba postów: 2323 Grupa: Najnowsze t... Proces powstawania budynku mieszkalnego będzie się ogromnie różnić od obecnego budowania. Wszystkie elementy od największych do najdrobniejszych zostaną wykonan...
  • ceglana ściana w salonie Liczba postów: 145 Grupa: Najnowsze t... Mi się podoba cegła dekoracyjna, ale to dość kosztowne rozwiązanie. Ale na jej tapetową alternatywę bym się nie zdecydowała.
  • Jak wieszać obrazy, by uporządkować wnętrze? Liczba postów: 63 Grupa: Wnętrza Mi bardzo podobają się tego typu tryptyki http://naklejkomania.eu/150-obrazy-czesc iowe-tryptyki Ogólnie uważam, że w każdym pomieszczeniu powinny wisieć jakieś....
  • Minimalistyczna łazienka Liczba postów: 24 Grupa: Wnętrza Użytkownik Gość: wik82 napisał: czesc, szukam baterii umywalkowej w stylu retro. Jeżeli lubisz klasyczne kształty oraz niedzisiejszy styl to zobacz ofertę bat...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19135 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >