Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ zakończenie budowy

Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ zakończenie budowy

Dobiega końca budowa kompleksu basenowego w Trzebnicy. Trzebnicki Park Wodny ZDRÓJ to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie dolnośląskim. Czytaj dalej

 

Realizację inwestycji, która zostanie oddana do użytku 1 lipca br., Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima powierzył firmie budowlanej PTB Nickel. W dniu otwarcia zaplanowano min. multimedialny pokaz laserowy.

 

Park wodny usytuowany został na terenach rekreacyjnych przy ul. Leśnej. Prace budowlane rozpoczęły się wiosną 2009 r. Tę największą w powojennej historii Trzebnicy inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel z Suchego Lasu koło Poznania. Budowa całego obiektu trwała niespełna 27 miesięcy.

 

 

Nowoczesny sportowo-rekreacyjny kompleks składa się z dwóch części: zadaszonej oraz basenu otwartego. W hali basenowej pod dachem znajduje się basen sportowy o 312,5 m2, basen rekreacyjny z wieloma atrakcjami wodnymi, dwoma torami do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci.

 

Czytaj również: Gdzie wypoczywają poznaniacy tego lata?

 

Trybuny dla publiczności przy basenie sportowym mogą pomieścić ok. 100 osób. Za basenem rekreacyjnym zaprojektowano zjeżdżalnię wodną o dł. ok. 80 m. W pobliżu hali basenowej mieści się zespół odnowy biologicznej, złożony z zespołu saun suchych i parowych, pomieszczenia do wypoczynku oraz basenu z zimną wodą i natryskami.

 

Zespół basenów zewnętrznych składa się z części rekreacyjnej i pływackiej wyposażonej w zjeżdżalnie: kręconą, prostą i „rwącą rzekę. Basen kąpielowy w części otwartej ma powierzchnię ponad 700 m2. Ponadto na terenie obiektu znajduje się także brodzik i plac zabaw dla dzieci oraz boisko do siatkówki plażowej.

 

Miłośnicy wodnych atrakcji będą mogli korzystać z wodnego masażu karku i leżanek oraz innych urządzeń służących odprężeniu i relaksacji. W części podziemnej zaprojektowano kręgielnię z kawiarnią, zespół fitness z siłownią oraz pomieszczenia techniczne i socjalne niezbędne do funkcjonowania obiektu.

 

Czytaj również: Baltic Plaza Hotel Medi SPA i nowoczesna baza SPA i Wellness

 

"W zakresie technologii i budowy kompleksu PTB Nickel zastosowało optymalne rozwiązania.- Niecki basenów są wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje trwałość, szczelność konstrukcji oraz zapewnienia odpowiednie warunki higieniczne. W obiegu jest 1230 m3 wody na godzinę. Na terenie kompleksu pomyślnie przeprowadzono rozruch technologiczny i testy urządzeń, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie obiektu" – powiedział Rafał Dziug, kierownik budowy z Firmy PTB Nickel.

 

 

Nowo wybudowany kompleks posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zróżnicowana oferta Parku Wodnego ZDRÓJ zapewni mieszkańcom Trzebnicy i Dolnego Śląska całoroczne atrakcje.

 

Oficjalne oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na 1 lipca br. W tym dniu Organizatorzy uroczystego otwarcia obiektu – Gmina Trzebnica – przewidzieli szereg atrakcji takich jak: występy artystyczne, pokazy pływania synchronicznego i kaskaderskie oraz niespodzianki dla najmłodszych. Wieczór zakończy specjalny pokaz laserów. Z basenów będzie można korzystać od soboty, 2 lipca br.

Źródło: Re-view / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17337 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >