Uniwersalność zastosowań kostki brukowej

Uniwersalność zastosowań kostki brukowej

Kostka brukowa jako materiał do wykonania nawierzchni bez wątpienia wiedzie prym wśród materiałów budowlanych. Swą pozycję zawdzięcza bogatej kolorystyce, dużej ilości wzorów oraz doskonałym parametrom technicznym. Czytaj dalej

 

Do tych właściwości dopisać jeszcze należy uniwersalność zastosowań. I nie chodzi tu jedynie o możliwość stosowania niemal na każdym gruncie, ale również o możliwość tworzenia z niej ogrodowej architektury. Polbruk Napoli i Polbruk Country jest przykładem, że kostka brukowa nie musi służyć tylko do układania płaskich nawierzchni.

 

Uniwersalność zastosowań kostki brukowej

 

Kostka jak z dawnych lat

Panująca w ogrodowej architekturze moda na minimalizm powoli zaczyna się zmieniać. Coraz częściej zauważyć można natomiast powrót do stylizacji wzorowanych na dawnych ogrodach. Posesje zaaranżowane  w ten sposób emanują szczególną elegancją i wyrafinowaniem, wprowadzając nawet do miejskiego ogrodu nastrojowy klimat. Styl retro nie lubi jednak przypadkowości i wymaga dopracowania każdego szczegółu, a zwłaszcza umiejętnego pogodzenia nowoczesności z dawnymi akcentami. Decydując się na uwspółcześnioną wersję przedwojennych ogrodów, nie musimy koniecznie wykorzystywać akcesoriów pochodzących z tamtej epoki, prace znacznie ułatwią nam materiały stylizowane na retro,  które łączą w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Przykładem tego typu elementów mogą być kostki brukowe Polbruk Napoli i Polbruk Country.

 

Uniwersalność zastosowań kostki brukowej

 

Czytaj również: Designerskie nawierzchnie

 

Pierwsza,  dostępna jest w trzech wymiarach – 7x14cm, 14x14cm, 21x14cm, druga natomiast w rozmiarze 14x14 cm oraz 21x14 cm. Te dwie kolekcje łączy charakterystyczna, wspólna cecha – nadszarpnięte zębem czasu brzegi imitujące wyglądem nieco stare cegły. Dzięki specjalnemu zabiegowi postarzania, obijane kostki brukowe z pewnością będą odpowiadać wymogom stylu retro, wnosząc do ogrodu powiew dawnych lat. Co więcej, wszystkie elementy występują w wersji bez fazy, co pozwala na uzyskanie bardzo równej powierzchni. 

 

 

Pełnia koloru

Betonowa kostka brukowa to materiał, który świetnie sprawdza się w postaci nawierzchni,  zarówno na chodnikach, podjazdach, czy tarasach. Dzięki odpowiednim właściwościom i parametrom technicznym swoje podstawowe zadanie spełnia znakomicie. Jednak kto powiedział, że nie można jej wykorzystać również do tworzenia przydomowej architektury? Kostka brukowa Polbruk Napoli o grubości 8 cm oraz Polbruk Country o grubości 6 cm, w obu przypadkach odpowiedniej nawet do miejsc o dużym obciążeniu, z powodzeniem udowadnia, że nie musi być stosowana wyłącznie na płaskich powierzchniach. Wyróżnia się spośród innych, dostępnych na rynku propozycji pełnym wybarwieniem każdego elementu. Sprawia to, że melanżowa kolorystyka  (amber, alpen i tajga) Polbruk Country oraz Polbruk Napoli, a w przypadku tej drugiej również jednolite barwy (grafit, czerwień, oliwka i brąz), są widoczne z każdej strony kostki, niezależnie od jej ułożenia.

 

Czytaj również: Kwadratowe płyty tarasowe

 

Dlatego też produkty te swobodnie można wykorzystywać do budowania schodków, murków, kwietników, podstawy siedzisk, czy też obudowy grilla lub innych ogrodowych akcesoriów – miejsc, które wymagają estetycznego wyglądu z każdej strony, a nie tak jak w przypadku nawierzchni jedynie jej górnej warstwy. Kostka brukowa barwiona w całości to rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie całego ogrodu w jednej stylistyce. Przy pomocy Polbruk Napoli oraz Polbruk Country stworzymy więc subtelną posesję retro, a znajdujące się w niej elementy będą tworzyły spójną, kolorystyczną całość z czterech stron świata.

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17314 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >